Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смазка за заключващите механизми на вратите - решението

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смазка за заключващите механизми на вратите - решението

    Значи, появи се следния проблем на типо-то - механизма на шофьорската врата започна да заяжда. Отключваше по-мудно централното, вратата се затваряше като на москвич осмак. Като трябваше да отварям вратата отвън - натискам, нали, бутона и натискам с пениз вратата навътре, за да освободи. Пробвах с WD40 и DL60 - ефект имаше, но за седмица. После - пак същите мъки. Изглежда препаратите за ръжда "съхнат" и нямат траен смазващ ефект.Веднъж на работа ми донесоха някакъв непознат флакон, който трябваше да ползвам, като спрей за ръжда. Аз изобщо не прочетох какво е и пръскам ръждясали елементи, но ефект - нулев - ръждясалите болтове не се отвиват. Тогава се зачетох на етикета, на който пишеше "аерозолна смазка за оръжие". Веднага ми светна, че това би било идеалната смазка за бравите на вратите. Напръсках ги и петте и чудото стана - вече няколко месеца без проблем. Дет’ викат - като хладилник. При затваряне само се чува еднократно и глухо "щрак" и толкова. Не знам само как ще е при минусови температури, но предполагам да няма проблеми.Аерозолните опаковки се продават във всеки оръжеен магазин и струват към 6-7-8 лева - нещо такова.

    #2
    Re: Смазка за заключващите механизми на вратите - решението

    ///// написа:
    Значи, появи се следния проблем на типо-то - механизма на шофьорската врата започна да заяжда. Отключваше по-мудно централното, вратата се затваряше като на москвич осмак. Като трябваше да отварям вратата отвън - натискам, нали, бутона и натискам с пениз вратата навътре, за да освободи. Пробвах с WD40 и DL60 - ефект имаше, но за седмица. После - пак същите мъки. Изглежда препаратите за ръжда "съхнат" и нямат траен смазващ ефект.Веднъж на работа ми донесоха някакъв непознат флакон, който трябваше да ползвам, като спрей за ръжда. Аз изобщо не прочетох какво е и пръскам ръждясали елементи, но ефект - нулев - ръждясалите болтове не се отвиват. Тогава се зачетох на етикета, на който пишеше "аерозолна смазка за оръжие". Веднага ми светна, че това би било идеалната смазка за бравите на вратите. Напръсках ги и петте и чудото стана - вече няколко месеца без проблем. Дет’ викат - като хладилник. При затваряне само се чува еднократно и глухо "щрак" и толкова. Не знам само как ще е при минусови температури, но предполагам да няма проблеми.Аерозолните опаковки се продават във всеки оръжеен магазин и струват към 6-7-8 лева - нещо такова.
    Оръжейната смазка е много серозна между другото...Има различни видове ,но аз ползвам една в бяла тубичка ,струваща 4-5 лева ,за около 150-200 мл....Газовия пистолет го смазах преди нова година и след стрелба на около 100 и повече патрона го оставих в шкафа...След няколко дни отварям да го чистя и какво да видя...Нагара беше учудващо мазен...Точно там където има нужда от смазката ,тя си седеше...Така че ,избрал си ,или по-точно си намерил ,едно много подходящо решение...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      Значи отивам в ловно рибарски магазин и търся оръжейна смазка Фирма нещо ? Или която и да е ?
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        АЕРОЗОЛНА смазка за оръжие (спрей, в който има някакво масло и прониква доста добре). Да добавя, че това нещо премахва и отвратителното скърцане при отваряне и затваряне на вратите, пръснато в ограничитлите, вътре в самата врата. Утре ще снимам един такъв флакон, че не помня нито марка, нито производител.

        Коментар


          #5
          На моята кола пръскам пантите,ограничителите и ключалките с спрея за веригата на мотора си,изкарва поне месец и по вече като ги смажа с него
          пунто 1,7тд

          Коментар


            #6
            Ето един примерен флакон. Объркал съм се с цената и сега се коригирам - 4,20 лв - 200 мл.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Флакон с течна грес.Около 6 лв беше
              BRAVA TD100 ELX `98

              Коментар

              Working...
              X