Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вратите се заключват след като отключа.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вратите се заключват след като отключа.

    Здравейте, Днес отивам до колата отключвам с дистанционното на ключа и веднага след това (още не бях отворил вратата) и вратите се заключиха сами.Това се повтори няколко пъти. Погледнах да не би дистанционното да подава пак сигнал (заседнало копче) - не.След няколко опита успях да си отключа. След това пък централното изобщо отказа да реагира. После се оправи и всичко си е както преди.Някой има ли идея на какво се дължи ?Батериите никога не съм ги сменял. 2.5 години карам с тях. Така купих колата.EDIT: Напрежението на всяка от батериите е 3.05V.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    #2
    И на мен ми се случваше това сас заключването незнам на какво се дължи но само 2 пъти ми се случи {без аларма}а сас алармата не ми се е случвало.

    Коментар


      #3
      Има бравичка, която заяжда и не се отваря и след като минат 2- те сек. на релето то решава че някой брава е натиснат бутона за заключване и заключва всичките.решение- спрей за ръжда- пръскане и изтриване на мърсотията по бравичките за да се раздвижат свободно.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        или грешка във самата система на алармата където ми обесняваше някакъв майстор та както и да е ... бях така около месец и се оправи от самосебе си .. шантава работа

        Коментар


          #5
          Тази сутрин пак го направи този номер. Нямам никаква аларма - фабрична или друга.
          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

          Коментар


            #6
            КИМИ написа:
            Има бравичка, която заяжда и не се отваря и след като минат 2- те сек. на релето то решава че някой брава е натиснат бутона за заключване и заключва всичките.решение- спрей за ръжда- пръскане и изтриване на мърсотията по бравичките за да се раздвижат свободно.
            Това означава ли отваряне на всички врати и поправка на проблема ?
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              #7
              И на мен така ми прави според мен има грешка в централното, като откача акумулатора и се оправя..иначе проблема излезе защото не ми е добре ключалката на багажника и централното за него се чува че бачка но багажника си остава заключен..нз защо се получава така след няколко опити да го отворя и с дистанционнто и с ключа и с двете взе да се случва това като махнах акумулатора и се оправи..иначе по пътя на логиката си мисля че някоя от вратите или багажника не е наред и централното дава грешка, но трябва да се види от човек който разбира защото това моето е споделяне на проблем и някакви кухи предположения на базата на това.
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

              Коментар


                #8
                Оказа се, че проблема е в заключването на предна дясна врата.Така и не успях да извадя механизма за заключване. Напръсках с WD40 и за сега всичко е ок.
                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                Коментар


                  #9
                  Купето ми правеше абсолютно същите номера като го взех, дори в по-студените дни беше абсурд да се отключи. Докато влезна в него ми трябваше по половин час, че и ключалките му замръзваха и с ключ не можех да го отворя. Смазването на ключалките не помогна, но след като напръсках механизмите за заключване на вратите без да ги свалям обилно с WD40 няколко пъти работата заспа.
                  ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                  Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                  Jet Black E46 M3

                  Коментар

                  Working...
                  X