Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имобилайзер мареа 1.9 JTD 110 к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имобилайзер мареа 1.9 JTD 110 к.с.

    Имобилайзера на фиата ми прави проблеми и съответно колата не пали за периоди от време. Интересното е че като направи проблем имото лампата на фиат кода изобщо не светва..случвало ли се е на някой нещо подобно? Имобилайзера има един кабел, който минава под волана и единия му край, който е като ореол, се монтира около ключалката за запалване, както е добре известно на повече от колегите..та другия ми въпрос е къде отива др му край на този кабел..питам защото от ляво на волана като развия капака има същия кабел който ми е оголен на 2 места и заедно с друг по дебел кабел се захващат с болт за купето което много ми прилича на маса..дали този оголен на места кабел е другия край на този с ореола и евентуално от това да ми прави проблем и ако не е то за какво служи той.. Извинявам се за малоумното писане, но от скоро съм собственик на фиат и доста не са ми ясни нещата..Благодаря ви предварително колеги!Грешен раздел -> Преместена.Модераторски екип на Fiat-bg.org
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

    #2
    Кабелът от този ореол (антена) отива ведна кутийка (Fiat Code ECU) и не е закачен към маса. Как разбра, че проблемът е в имобилайзера?
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      sok1 написа:
      Кабелът от този ореол (антена) отива ведна кутийка (Fiat Code ECU) и не е закачен към маса. Как разбра, че проблемът е в имобилайзера?
      Ами предполагам че е имобилайзера защото като дам на контакт и когато всичко е добре лампата с ключа си светва и изгасва нормално и тогава пали без проблеми върви си нормално не тресе не гасне като загрее абе всичко нормално а като не разпознае ключа(както аз предполагам)лампата на фиат кода изобщо не светва и мога да си въртя до изтощаване на акумулатора без резултат..ааа и сега се сещам да добавя че ми се е случвало да светне за постоянно-тогава пак не пали или да светне не веднага, а горе долу по време на изгасване на лампата за ръчната и да изгасне след няколко секунди-тогава си пали нормално.Аз не съм сигурен дали това изобщо е маса, но с още един по дебел кабел(сноп от кабели)е завит някъде си чрез болт тогава какви са тия кабели- намират се в ляво на кормилото под таблото щом не са за имото и може ли да ми направят проблем като са в състоянето което описах по горе..?
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

      Коментар


        #4
        tole написа:
        ... лампата с ключа си светва и изгасва нормално и тогава пали без проблеми върви си нормално не тресе не гасне като загрее абе всичко нормално а като не разпознае ключа(както аз предполагам)лампата на фиат кода изобщо не светва и мога да си въртя до изтощаване на акумулатора без резултат..ааа и сега се сещам да добавя че ми се е случвало да светне за постоянно-тогава пак не пали или да светне не веднага, ...
        Прилича ми на нестабилно захранване на "кутийката". Свали си менюала на колата (от форума) и по схемите проследи захранването на Fiat Code ECU.
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #5
          Прилича ми на нестабилно захранване на "кутийката". Свали си менюала на колата (от форума) и по схемите проследи захранването на Fiat Code ECU.[/quote]Нещо друго което се сетих..може ли проблема акумулатора да го прави има ли нещо свързано директно към него..понякога като махна минуса за няколко минути и всичко се оправя но не винаги или като го сваля да го заредя...и третото нещо дали фабричната аларма има връзка щото на мястото където трябва да е няма нищо само една дупка и до нея пише он офф...Менюъл имам гледах много схеми и електрически и картинки но не мога да разбера къде се намира това фиат код еку как изглежда трябва ли да махам таблото за да имам достъп до него.
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

          Коментар


            #6
            Нещо друго което се сетих..може ли проблема акумулатора да го прави има ли нещо свързано директно към него..понякога като махна минуса за няколко минути и всичко се оправя но не винаги или като го сваля да го заредя...и третото нещо дали фабричната аларма има връзка щото на мястото където трябва да е няма нищо само една дупка и до нея пише он офф...Менюъл имам гледах много схеми и електрически и картинки но не мога да разбера къде се намира това фиат код еку как изглежда трябва ли да махам таблото за да имам достъп до него.
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

            Коментар


              #7
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0 прочети тази тема дано ти е от полза

              Коментар


                #8
                Контролна лампа Fiat CODE на таблото.Тази лампа е разположена на таблото пред шофьора и се управлява от FC ECU. При включване на контакт на КК, лампата може да даде следната информация:- светва за кратко (по книга за 0.7 сек, но понякога за 1-2 сек) и угасва - ключът е разпознат, системата работи коректно;- мига - означава, че или в ECU или в FC ECU кодът липсва;- свети постоянно - възможни причини: секретния код не е разпознат от FC ECU; връзката между ECU и FC ECU е разпадната; процедурата за програмиране не е изпълнена коректно. -------------------->---->Това беше една от първите теми които съм чел и вече я знам на изуст :Д:Д:Д лошото е че нямам нито картата нито мастър ключа. Отностно лампада за фиат кода има три състояния(горе посочените)а моето е четвърто..каква може да е причината..със сигурност не е изгоряла крушка
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                Коментар


                  #9
                  И друго странно нещо се получи..откакто се появи тоя проблем багажника не може да се отваря нито с ключа нито с централното...чува се отзад как щтраква но до там..и ми проработи ключалката на предната врата..та се чудя свързани ли са тия неща..Дали е възможно акумулатора да не е добре и да прави проблем на имото ако изобщо от него е проблема..вече не знам какво да мисля
                  Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте, гледам че не сте много активни по темата а и в самия форум теми за имобилайзери много но като моя случай никъде не намерих и не само в фиатския, а и на няколко др модели коли..та по въпроса..днес закарах мареата в сервиз голямо дърпане стана и когато я оправят ще пиша какъв точно е бил проблема..смятам че ще бъде полезно особено ако не дай си Боже се случи нещо подобно на някой!
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                    Коментар


                      #11
                      Някое реленце отпред при двигателя е оксидирало и сега или ще го почистят или ще го сменят и ще те порежат като ти кажат че е трябвало да се прекодира и обучава и тнт.Дано не съм прав. Но за релето съм 200% сигурен

                      Коментар


                        #12
                        код

                        Или някъде по системата кабелите -бушоните ако не свети не е кода проблема а друго свети ли имали ток буксите на акумулатора наред ли са я го снимай да видим кво е да не е имало няква намеса преди това и ако го оправят питай кво са правили -не е ключа проблем не да тръгнеш на далеч и пак да направи така
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Re: код

                          в момента е в сервиза и няма как да снимам, за буксите за акумулатора не съм много сигурен- на минуса имаше някаква странна жичка поставена нз за какво е била, а плюса на самата букса явно е бил хлабавичък и е уплътнен..но в майстора съм сигурен- добър приятел е обяснил съм му че се съмнявам не само в иммото каквото и да е ще каже причината...само не си обяснявам две неща освен за буксите за акумулатора..какъв е тоя кабел който уж отива към маса долу вляво на волана, за който съм писал по горе и защо когато не познае ключа и без да е пипана по никакъв начин ден или два или три след това няма проблем..и може и да не е от иммото по сте компетентни от мен колеги, но въпреки че в повечето случаи когато прави проблем лампата не светва на 2 пъти се случи да светне за постоянноДругото което е ако е вярно че като се откачи акумулатора се трият грешки- номера мина на няколко пъти, но сега като писахте взех да се замислям дали не е от самия акумулатор или връзките към него..
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                          Коментар


                            #14
                            Re: код

                            А отностно акумулатора..зарядното с което го зареждам е със скала до 20А, на 12АН е като почна да зареждам стрелката сочи между 18 и 20 А и максимум стига до 12А и до там окото си свети зелено, с др зарядно съм пробвал пак стига до към средата, нз това до колко е нормално...
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                            Коментар


                              #15
                              Re: код

                              Така колеги, днес взех колата от сервиза взеха ми 70лв, майстора каза, че се бил оказал процесора не знам ко му е станало изгорял ли е или кво но каза че все едно го нямало, сменил ми е целя софтуер + процесора и сега за сега машината хем си познава ключа хем си пали нормално, не знам дали е това истинската причина и се надявам това да ми е бил проблема, но човека ми даде поне година гаранция, че всичко ще е ок, чакам компетентни мнения дали може в това да се е състоял проблема...прилагам и снимка на джаджата:
                              Прикачени файлове
                              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                              Коментар

                              Working...
                              X