Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тропане от багажника на Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    тропане от багажника на Пунто МК2

    Здравеите колеги може би вапроса които ще задам е глупав или не на място но съм длъжен да опитам така че ето го и него... значи колата я купих преди около 2 месеца засега единствения проблем беше в електрическия усилвател които надявам се разреших, и от около седмица чувам едно тропане в багавника ми което го нямаше преди това и се чудя от какво може да бъде ходих на море с нея и багажника беше доста наблъскан да не кажа че едвам се затваряше и след като разтоварих всичко зе да ми тропа отзад. Отначало мислех че е кората но уби не беше тя след това отворих багажника и го затворих доста зверски и се оправи но когато минавам през неравности и дупки пак си го има това тропане, та вапроса ми е от каде може да идва чудя се дали проблема не е в самото палче което го затваря или нещо друго. Извинявам се ако тема-та се дублира но се успях да окрия друга такава и ако не е публикъвана на мястото си. Благодаря ви предварително.Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Punto 1.9 jdt 80 h.p. и жаден за още! 2001 reg.

    #2
    Регулирай си механизма за затваряне на багажника и тропането ще изчезне. Имах същия проблем. Ще ти е малко трудно да го регулираш ако нямаш шаблон, но аз го сложих една идея по навътре, като го пусна се затваря сам. Ламарината на багажника е мека (слабо оребрен е) не го напъвай много. Аз го напълних със стиропор а м/у ламарината и кората сложих вата, за изолация. По този начин стана една идея по стабилен.Поздрави
    Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

    Коментар


      #3
      мерси много колега ще видq сега през почивката как стоqт нещата с регулирането и аз мислq че трабва да се сложи нqкаква вата. Благодаря още веднаж. :D
      Fiat Punto 1.9 jdt 80 h.p. и жаден за още! 2001 reg.

      Коментар


        #4
        ffdogg написа:
        мерси много колега ще видq сега през почивката как стоqт нещата с регулирането и аз мислq че трабва да се сложи нqкаква вата. Благодаря още веднаж. :D
        Пак заповядай!МД задната греда на пунтата е много крехка и ако си я подпирал някъде или са те подпирали има вероятност да е изкривена. С очите си се убедих как само с натиск с крак гредата хлътва на вътре!Ако това ти е болестта вземаш една дъска и един чук, слагаш я от вътре и удряш.Съвет, за затваряне на преден и заден капак: Пускаш капака от 25-30см разстояние. По добре е да го чуеш как тряска леко, от колкото да ти влязат ръцете там.Поздрави
        Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

        Коментар


          #5
          Имам същия проблем нерви не ми останаха.... значи да разглобя отново багажника и в кората да сложа минерална вата?

          Коментар


            #6
            И това нестана... някой имали идея друга как да го оправа това тропане?

            Коментар


              #7
              кола

              Мини да го видим какво ще излезе така без да се види мое да се гадае
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                погледни си гумените тампони да не са многонавити при мен беше обратно като мина барзо през неравност и се отваря но ги навих малко и се оправи

                Коментар

                Working...
                X