Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ключа на Fiat Punto MK2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ключа на Fiat Punto MK2

    Здравейте,наскоро се сблъсках с проблема - светещ ключ на таблото и надпис "CODE". Разрових се из форума и видях, че е често срещан проблем и има доста съвети по темата. Опитах с махане на клемите на акумулатора, с включване на контакт, вадене на ключа и т.н. но за съжаление нищо не помогна. Видях, че много хора съветват при такива проблеми да се обръщаме към kliucharq, който предлага 24h услуги. Направих го и аз. Изпратих му лично съобщение и наистина се отзова много бързо. Още на следващата сутрин се чухме и дойде заедно с още някакъв човек, явно негов колега да види колата. Рови се сред бушоните, акумулатора, кабелите на алармата и къде ли още не - оказа се че проблема е в някакво компютърче (може би за алармата), което се намира до волана. Взе го заедно с ключа от колата ми и се разбрахме, че вечерта ще се обади и ще каже какъв е проблема(не получих документ за взетите части). Обаждане не получих. На следващия ден (понеделник) се чухме и се оказа че трябва да се прави нов ключ, да се препрограмира и т.н. Думите на kliucharq бяха -"сега ще го оправим и ще се обадя да дойда да го сложа".Дотук добре, но не съвсем. Отново обаждане нямаше - звъня пак и сега чувам това:"Аааа да, чакам да дойде инженера и да идем да направим ключа. Утре ще сме готови и ще дойедем около 15ч." ОК!! И така става вторник (4-ти ден от началото на сагата). Става 15ч обаждане разбира се няма. Звъня - "телефона на абоната е изкючен". Отивам на място в ателието му на ул. Прага 1. Там разбира се не намирам никой. Към 17ч звъня пак -"Да сега съм тук при инженера правим ключа, връщам се в ателието да го изрежа и донаглася и идвам" ОК!!! Става 19ч. и пак звъня - "телефона на абоната е изключен"В ателието му отново го няма......Звъня пак - ура включен е, но този път няма кой да ми вдигне. Звъня от друг номер - може би заблуден, че има нов закъсал за услугите му клиент вдига -"Аааа ми аз не можах да вдигна телефона, защото си ремонтирам колата, че ми се счупи водната помпа. Утре сутринта 10ч като си включи "инженера" телефона ще ти се обадя и идваме. Всичко е готово само го слагаме." ОК!!! И така идва великия ден става 10ч и разбира се обаждане няма. Звъня - " Сега да закарам детето при бабата и дядото и ще ти се обадя" ОК!!!! Минават още 2ч...звъня - "Айде идвам след 20мин среща при колата" ОК!!! Тръгвам излизайки от работа. Пристигам на мястото на срещата, звъня - "телефона на абоната е изключен". След 10мин пак звъня - "Идвам тук съм на Вапцаров свърши ми газта. Чакам да дойдат да ме вземат." Добре де аз ще дойда сега и ще те взема. "Не не вече съм се обадил след малко ще дойда" ОК!!!! Чакам.....след 1ч звъня - " Иди ти си работи пък аз ще ида да заредя и до 2 часа ще звънна". ОК!!! Връщам се на работа и изведнъж телефона звъни - милия kliuchar се обажда да ми каже, че е при колата. Без да се обади отишъл при колата и започнал да слага компютърчето и ключа. Добре отивам и аз там, рови се рови се - отново нищо. Проблема остава - "Ами ще трябва да се кодира новия ключ, да се напасне с компютъра. Ще го взема и ще се обадя". Разбира се вече побесняла го накарах да върне всичко в състоянието, в което го намери в неделя и да ми върне ключа. "Ама ключа не работ, няма да запали." Да знам той и преди не палеше, но можех да си заключа колата поне. Добре върна ги нещата както бяха за мой късмет. Попитах го как може при 24ч усуги, които предлага да ме мотае 5 дни и само да ме лъже, а неговите думи бяха "ми то не зависи от мен, ние сме 3-ма".Освен че не може да се разбере с колегите си и непрекъснато ме мота, си направих 80лв разходи за GSM, за бензин да ходя да го търся и за лепене на гума, която ми псукахат.к. нямаше как да си мръдня колата и пречеше. Не знам от кой зависят нещата, но на сайта на kliucharq е даден само неговият номер, както и на колата с която ходи по адреси, на skype-а му и навсякъде където е обявил услугите си. Разказвам ви всичко това, за да няма повече заблудени като мен - да се връзват на "компетентните" му мнения, които пуска тук и на обещанията за помощ. Това е сайтът му: http://www.kluchar.info/. Предлагам ви ако имате нужда и от професионално почистване или вили за почивка да не му се доверявате и затова. (тези услуги също ги има на сайтът му и отново неговият телефон). За съжаление не мога да ви кажа името на kliucharq и на "инженера",т.к. не се представиха, а и никъде не са ги предоставили - въпреки, че официално предлагат услугите си.

    #2
    Абе тоя всезнаещ и много компетентен по всичко kluchar няма ли да каже нещо в своя защита ?

    Коментар


      #3
      ключ

      Кво да ти кажа.Да нямаш такива Клиенти в последния момент да се откажат.Ключа е готов нарязан с чип записан за това Пунто Ама нема кой да го плати .Вярно че се забавих с 1 ден повече ама то не е въпрос до ключа той се правиколата има друг проблем щото няма диагностика не се връзва с нищо Имаше няколко Бушона изтгорели .Не съм гледал много по инсталацията все пак колата е на улицанта. За сега ще си го остава за спомен
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Недей да говориш глупости, че си се бавил един ден повече. Шест дни без да се появиш не мисля, че е малко време. Ключа го дадохме на друг майстор, който го оправи за един ден и всичко вече е наред с колата. Дори и на шестия ден готовия ти ключ все още не работеше. Какво очакваше да те чакаме цял месец да направиш един ключ ли? Слава Богу, че не ни се наложи да те викаме да ни отвориш апартамент, че с тая скорост сигурно вече да сме на палатка пред блока. По-добре се извини и гледай да не се излагаш пред следващите ти клиенти. С нас извади късмет, че те траяхме толкова време - и че не ти платихме е най-малкото което можехме да направим. P.S. Дано се научиш някога как се работи!!!

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с ключа на Fiat Punto MK2

          driving_girl написа:
          Здравейте,наскоро се сблъсках с проблема - светещ ключ на таблото и надпис "CODE". Разрових се из форума и видях, че е често срещан проблем и има доста съвети по темата. Опитах с махане на клемите на акумулатора, с включване на контакт, вадене на ключа и т.н. но за съжаление нищо не помогна. Видях, че много хора съветват при такива проблеми да се обръщаме към kliucharq, който предлага 24h услуги. Направих го и аз. Изпратих му лично съобщение и наистина се отзова много бързо. Още на следващата сутрин се чухме и дойде заедно с още някакъв човек, явно негов колега да види колата. Рови се сред бушоните, акумулатора, кабелите на алармата и къде ли още не - оказа се че проблема е в някакво компютърче (може би за алармата), което се намира до волана. Взе го заедно с ключа от колата ми и се разбрахме, че вечерта ще се обади и ще каже какъв е проблема(не получих документ за взетите части). Обаждане не получих. На следващия ден (понеделник) се чухме и се оказа че трябва да се прави нов ключ, да се препрограмира и т.н. Думите на kliucharq бяха -"сега ще го оправим и ще се обадя да дойда да го сложа".Дотук добре, но не съвсем. Отново обаждане нямаше - звъня пак и сега чувам това:"Аааа да, чакам да дойде инженера и да идем да направим ключа. Утре ще сме готови и ще дойедем около 15ч." ОК!! И така става вторник (4-ти ден от началото на сагата). Става 15ч обаждане разбира се няма. Звъня - "телефона на абоната е изкючен". Отивам на място в ателието му на ул. Прага 1. Там разбира се не намирам никой. Към 17ч звъня пак -"Да сега съм тук при инженера правим ключа, връщам се в ателието да го изрежа и донаглася и идвам" ОК!!! Става 19ч. и пак звъня - "телефона на абоната е изключен"В ателието му отново го няма......Звъня пак - ура включен е, но този път няма кой да ми вдигне. Звъня от друг номер - може би заблуден, че има нов закъсал за услугите му клиент вдига -"Аааа ми аз не можах да вдигна телефона, защото си ремонтирам колата, че ми се счупи водната помпа. Утре сутринта 10ч като си включи "инженера" телефона ще ти се обадя и идваме. Всичко е готово само го слагаме." ОК!!! И така идва великия ден става 10ч и разбира се обаждане няма. Звъня - " Сега да закарам детето при бабата и дядото и ще ти се обадя" ОК!!!! Минават още 2ч...звъня - "Айде идвам след 20мин среща при колата" ОК!!! Тръгвам излизайки от работа. Пристигам на мястото на срещата, звъня - "телефона на абоната е изключен". След 10мин пак звъня - "Идвам тук съм на Вапцаров свърши ми газта. Чакам да дойдат да ме вземат." Добре де аз ще дойда сега и ще те взема. "Не не вече съм се обадил след малко ще дойда" ОК!!!! Чакам.....след 1ч звъня - " Иди ти си работи пък аз ще ида да заредя и до 2 часа ще звънна". ОК!!! Връщам се на работа и изведнъж телефона звъни - милия kliuchar се обажда да ми каже, че е при колата. Без да се обади отишъл при колата и започнал да слага компютърчето и ключа. Добре отивам и аз там, рови се рови се - отново нищо. Проблема остава - "Ами ще трябва да се кодира новия ключ, да се напасне с компютъра. Ще го взема и ще се обадя". Разбира се вече побесняла го накарах да върне всичко в състоянието, в което го намери в неделя и да ми върне ключа. "Ама ключа не работ, няма да запали." Да знам той и преди не палеше, но можех да си заключа колата поне. Добре върна ги нещата както бяха за мой късмет. Попитах го как може при 24ч усуги, които предлага да ме мотае 5 дни и само да ме лъже, а неговите думи бяха "ми то не зависи от мен, ние сме 3-ма".Освен че не може да се разбере с колегите си и непрекъснато ме мота, си направих 80лв разходи за GSM, за бензин да ходя да го търся и за лепене на гума, която ми псукахат.к. нямаше как да си мръдня колата и пречеше. Не знам от кой зависят нещата, но на сайта на kliucharq е даден само неговият номер, както и на колата с която ходи по адреси, на skype-а му и навсякъде където е обявил услугите си. Разказвам ви всичко това, за да няма повече заблудени като мен - да се връзват на "компетентните" му мнения, които пуска тук и на обещанията за помощ. Това е сайтът му: http://www.kluchar.info/. Предлагам ви ако имате нужда и от професионално почистване или вили за почивка да не му се доверявате и затова. (тези услуги също ги има на сайтът му и отново неговият телефон). За съжаление не мога да ви кажа името на kliucharq и на "инженера",т.к. не се представиха, а и никъде не са ги предоставили - въпреки, че официално предлагат услугите си.
          Поне стана ли колата П.С Нека колежката driving_girl да каже какво става

          Коментар


            #6
            Re: Проблем с ключа на Fiat Punto MK2

            Здравейте,колата вече е в движение и всичко е ок. Свързахме се с майстор, препоръчан ни от познат. По телефона беше разбрал, че пунтото ми е 98г, но в момента в който видя че е по-новият модел сам си каза, че не смее да пипа т.к. не е запознат как се оправя на този модел проблема, и не започна да прави отчаяни опити и да пипа навсякъде. Самият той доведе хора да ми направят диагностика, увери се, че никъде другаде няма проблем по колата, свърза се със свой познат ключар и му занесе счупения ключ. Проблема се оказа в разместване на чипа на ключа, но т.к. кодът вече беше изтрит от "предишния майстор" това ми струваше 120лв за нов. Той стана готов точно за един ден, без да се свалят каквито и да е части от нея, без да се разкачат всички кабели и т.н. Просто човек трябва да си разбира от работата и всичко става много бързо и лесно А относно коментара на klucharq - не знам как може да бъде толкова нагъл освен отново да излъже, че само с един ден ме е забавил, да си позволява и да коментира, че не му било платено. Кой си плаща за нищо?

            Коментар


              #7
              ключ

              Е все пак имам един ключ с чип ако си загуби собственичката ключа има още един
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Re: ключ

                Струва ми се, че когато дойде да пробваш ключа, който си направил, май не сработи и набързо пак свали компютърчето и искаше да си тръгнеш в 5-тте минути в които нито аз нито приятелят ми ни имаше, за да те гледаме какво правиш.Добре, че имаше кой да те спре и да те накара да ни изчакаш. Каква ли беше причината този път- трябваше да се кодира или какво ни каза не помня от всички лъжи.....Хем дойде да пробваш ключа, хем пък не му беше записал код...

                Коментар


                  #9
                  кола

                  Да ако не бяхме павили BSI на колатаи да разберем кво и е точно нямаше веднага да запали дори и с друг ключта в началото дори и вратите и не се отваряше дории с централното та е отворихме с телчета/ То нали с всички ключалките са развалени/Карай си е сега и гледай всичко по токовете да ти е наред /има работа по нея /щото ако е закараш в Ауто Итарлия там ще видиш как се работи .Взимат ти колата и документите и като е направят тогава ти се обаждат и ти казват цената за ремонт.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Re: кола

                    Вратите си се отваряха и затвяряха, както преди така и сега перфектно с алармата. Инцидентно се случи да не сработи веднъж дистанционното, но ти САМ ВИДЯ, че и тогава проработи. И имай малко съвест и спри да лъжеш непрекъснато, защото ОТВАРЯНЕ С ТЕЛЧЕТА не си правил.Да видях вече как работят в Ауто Италия - в колкото часа казаха, че ще дойдат точно в толкова бяха при колата, направиха ми диагностика и ми взеха точно толкова колкото ми бяха казали предварително че ще ми струва - точно, коректно и професионално.Спри да си приписваш каквито и да било заслуги. Единствената заслуга, която имаш са мойте и на приятеля ми скъсаните нерви. Не си мисли, че си много велик или че си голям тарикат като въртиш и лъжеш хората непрекъсанто. Дори в момента, в който ти ги обяснявах тези неща в очите на теб ти звънна телефона и станах отново свидетел как лъжеш- "Да, да пътувам в момента до 5мин ще дойда" - думи който не знам колко пъти чухме от теб.

                    Коментар

                    Working...
                    X