Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтирах си фабрична аларма на Мареата и задни ел. прозорци

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Пинизче
    Прикачени файлове

    Коментар


      #17
      Много интересна тема! Имам един въпрос към автора, ще съм благодарен, ако ми отговори. Интересува ме как обучаваш новата аларма към някой ключ? Имаш код картата за алармата или използваш някакъв друг начин? Интересувам се, понеже имам фабрична аларма, но само син ключ, без код картата. При опит да обуча ключа на колата с алармата, плафона показва protected режим. Дали има някакъв начин да се оправи фабричната аларма?

      Коментар


        #18
        Fiater написа:
        Много интересна тема! Имам един въпрос към автора, ще съм благодарен, ако ми отговори. Интересува ме как обучаваш новата аларма към някой ключ? Имаш код картата за алармата или използваш някакъв друг начин? Интересувам се, понеже имам фабрична аларма, но само син ключ, без код картата. При опит да обуча ключа на колата с алармата, плафона показва protected режим. Дали има някакъв начин да се оправи фабричната аларма?
        Ами нямам още точен отговор на въпроса. Направено е на базата на 2бр аларми и не е ясно ефективно ли е при всички.Иначе и аз няма кода и стана така - свалих си чипа от плафона и го запоих на другия плафон. с единия ключ изведнъж се обучи алармата и започна да работи и с двата. Това беше. Става ли винаги - идея си нямам.Нямам време да се занимавам на този етап, но мисля скоро ще мога да извличам кода за отключване на паметта и да се обучават лесно ключове.

        Коментар


          #19
          Благодаря за отговора. Аз от доста време се пробвам да обуча дистанционното, но неуспешно. Дори по едно време ми мина през главата идеята за втора употреба плафон, който не е минал в protected режим, или плафон, програмиран с определен ключ, което според мен трудно ще се намери от друга кола. Но тези варианти ми се струват неудачни, най-добре би било да се изкара кода от паметта и да се обучи ключ, както споменаваш и ти. Надявам се да споменеш в темата, ако успееш да програмираш ключ по някакъв алтернативен начин или успееш да извлечеш кода от паметта.

          Коментар


            #20
            Ами правил съм го по един по-сложен начин. Ама може и да има нещо грешка за алармите, иначе за централното става.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=23895

            Коментар


              #21
              Доста интересна е темата ти от линка, информацията в нея е чудесна. Аз съм наясно, че кодът трябва да се извлече отчасти хардуерно, отчасти софтуерно. Поне не мисля, че може да има друг начин освен посоченото от теб в другата тема. Ще следя темата с интерес, надявам се да се намери начин за подкарване на фабричната аларма, понеже щом я има, не си е работа да се слага нова.

              Коментар


                #22
                А корите защо ги сменяваш? Само заради дупките за ръчните врътки ли или?
                KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                Land Rover Discovery 2.5TD '94
                EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                EX: Fiat Regata 1.7D '84

                Коментар


                  #23
                  Ами защото на някой модели не се слагат лесно задните копчета - моята мареа е от тях.

                  Коментар


                    #24
                    Моите поздравления за отлично свършената работа. Аз съм с Мареа НЛХ и тя е сфабрична аларма и 4 ел стъкла, но от известно време започна да прави неприятен дефект. При заключване и активиране на алармата от бутона на ключа всичко е ОК за периода на самодиагностика, но по някое време (абсолютно различно) се задейства алармата. По индикацията се вижда че е задействана зоната на обемните датчици (5 последователни премигвания и последваща по дълга пауза). Отворих плафона и изключих конекторите свързващи датчиците. Имах кратковременен успех при активация самодиагностиката отразява проблем в зоната и я деактивира. Така ме устрова и я оставих, но неизвестно как при активация вече не показва че зоната е повредена и самодиагностиката си минава. Естествено датчиците са изключени и пак се активира сама. Искам да си ползвам алармата, но никой сервиз не иска да ми я ремонтира. Всички казват дай 80 кинта да ти сложим нова. Ако имаш някакви идеи и предположения как да тествам и локирам проблема ще съм ти благодарен да споделиш.
                    Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

                    Коментар


                      #25
                      А ако се вземе плафон заедно с дистанционното от друга кола,алармата ще работи ли(ще се контролира ли от дистанционното).

                      Коментар


                        #26
                        Вдигам малко стара тема, но мисля че ще е полезно и за други .... може ли да ми кажете къде се намира това модулче за задните ел.стъкла(зеленото), обаче при Brava, че си взех и аз комплекта от друга Brava, но модулчето го нямало под задната седалка, да не би да е на друго място или има и друг начин без него
                        Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                        Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                        Коментар


                          #27
                          Оп оправих се .... има разлики в инсталацията за задните прозорци при Brava и Marea , на Marea са с отделен модул , докато при Brava-та се командват от тоя за предните за Brava: ’’bravo/a service manual 2 - стр. 36’’ , за Marea: ’’marea service manual 2 стр. 43’’
                          Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                          Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                          Коментар

                          Working...
                          X