Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си направим втори син ключ за 20 до 70 лв. по-еВтино

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    u_bo написа:
    dagrizzly написа:
    Здравейте. Доколкото разбирам може да се обучи вече обучен ключ от друга кола, само трябва да съвпада генерацита. Прав ли съм?....
    правилно си разбралза другото - пробвай дали го чете колата ти - с червения ключ и поредността на обучаване
    е за да го пробвам нали трябва да може да се завърти на контакт, а при мен ключа си е от някаква друга кола и изобщо не влиза в патрона на страртера.има ли начин да го пробвам без да правя ключ?
    Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

    Коментар


      #32
      Колега ти навъзможното ли се опитваш да направиш или на мен така ми се струва.Как мислиш,че ще влизне друг ключ в твоя патрон.
      FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

      Коментар


        #33
        zzzz323 написа:
        Колега ти навъзможното ли се опитваш да направиш или на мен така ми се струва.Как мислиш,че ще влизне друг ключ в твоя патрон.
        не колега. Просто искам да знам дали мога да ползвам транспондера без да се налага да правя дубликат (засега)
        Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

        Коментар


          #34
          Можеш да го пробваш - просто извади гривната около патрона, тя е антената в същмост и с оригиналния ключ даваш контакт и така.

          Коментар


            #35
            1115 написа:
            Можеш да го пробваш - просто извади гривната около патрона, тя е антената в същмост и с оригиналния ключ даваш контакт и така.
            хммм бе честно казано не ми се иска да го разглабям ще изчакам да си купя и монтирам алармата и като направя новия ключ ще пробвам дано стане.
            Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

            Коментар


              #36
              нарежи си ключ БЕЗ транспондер в него (около 8 - 10 лв.),долепяш ключа с транспондера до него и пробваш

              Коментар


                #37
                Не знам вашите червени ключове какви са но моя се разглабя на 2 половини. На горната се вижда транспондера поставен в леглото и защипан с пластмасови езичета. На половинката с ключа е само микропореста гума за уплътнение. При такъв случай можеш само да сменяш транспондерите за проба като ползваш оригиналния ключ в патрона. А тук намерих заготовки с гнездо за поставяне на ампулата. http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16342 Предлагат и с транспондер но моя модел го няма иначе бих си направил още един резерва при тая цена.
                Прикачени файлове
                BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                http://vbox7.com/play:124bedab

                Коментар


                  #38
                  lov написа:
                  Не знам вашите червени ключове какви са но моя се разглабя на 2 половини. На горната се вижда транспондера поставен в леглото и защипан с пластмасови езичета. На половинката с ключа е само микропореста гума за уплътнение. При такъв случай можеш само да сменяш транспондерите за проба като ползваш оригиналния ключ в патрона. А тук намерих заготовки с гнездо за поставяне на ампулата. http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16342 Предлагат и с транспондер но моя модел го няма иначе бих си направил още един резерва при тая цена.
                  Да,вадиш транспондера и даваш контакт с ключа. Аз точно така го правя.п.п. Я тия ключове са на вид същите, като тези дето един пич "вкара" за 15лв.

                  Коментар


                    #39
                    КОЛЕГИ ХАЙДЕ МАЛКО ДА ПОМОГНЕТЕоказа се че мога пробвам транспондера чрез настоящия ключ. И на двата сини ключа които имам мога да извадя транспондерите без да режа ключа само външната обвивка......проблема е следния. сложих транспондера от другия ключ в моя си син ключ и реших да го програмирам.обаче нещо немога да се справя.вкарвам чертвения ключ - лампата КОД изгасва, вадя го слагам синия ключ, лампата изгасвапонееже нямам други сини ключове го вадя и пак слагам червения, но лампата НЕ ИЗГАСВА и съответно нищо не ставакажете къде бъркам и трябва ли да програмирам минимум 2 ключа ????
                    Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                    Коментар


                      #40
                      dagrizzly написа:
                      .... трябва ли да програмирам минимум 2 ключа ????
                      ДА !!!поне и при мен е така

                      Коментар


                        #41
                        Мерси за бързия отговор сега ще го пробвам това с двата транспонерама се чуда има ли шанс да прееее нещо и да си остана без нито един син ключ...
                        Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                        Коментар


                          #42
                          такаааазначи пробвах следното1 завъртам червения ключ на контакт и лампата гасне2 вкарвам синия ключ и допирам транспондера до него завъртам на контакт и лампата пак гасне изключвам и вадя ключа3 вкарвам пак ключа и допирам другия транспондер и лампата пак гасне вадя ключа4 вкарвам пак червения ключ, завъртам и йок лампата КОД си свети пак някакви идеикажете кои номера на транспондерите трябва да съвпадат, защото втория транспондер е от някакъв друг фиат (незнам нито година нито модел). Клюовете ми се вижадт еднакви транспондерите на външен вид са съвършенно еднакви има някакви разлики в цифричките.
                          Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                          Коментар


                            #43
                            отдалечи МАКСИМАЛНО другите транспондери - да не чете нещо омазано

                            Коментар


                              #44
                              u_boпо твойта система станаха нещата да се приключи не със синия, а с червения ключ. разковничето е било в скоростта явно имам 10 сек за цялата операция, а не на ключ както си мислех. И двта транспондера вече работятбраво пичове благодря за помощта
                              Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                              Коментар


                                #45
                                Здравейте.Понеже моята Марейка е с едно червено ключе,има ли начин да си направя друго(синьо) към него,с чип и бутонче за алармата?Ако да каква му е цената и къде в Пловдив бих могъл да си направя Благодаря ви предварително
                                Fiat Tipo 1.4 91 AGT cat.
                                Fiat Marea 1.6 16v 99

                                Коментар

                                Working...
                                X