Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Програмиране на централното и дистанционното в ключа.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    jenshen73 написа:
    А в крайна сметка какво стана - сега имаш ли и аларма освен централното? И колко струва алармата за Мареа от моргата???
    Алармата + плафона с микрофоните + ключ с дистанционно ги купих за 100лв.П.П.Метода се оказа успешен и всички колеги, които имат проблема с забравените ключове ще могат да си го решат.В момента има 3 ключа които управляват централното и фабричната аларма, която си купих.колегите Румен Георгиев, jenshen73 и Airfan могат да действат и да почерпят.

    Коментар


      #17
      А я аз малко офтопик да направя - има ли модел плафон за Марея с вграден дигитален часовник и размера им същия ли е като на Брава, че много ме мъчи липсата на часовник в колата, а не върви да си сменям музиката само заради един часовник.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #18
        Да споделя и аз своя проблем, макар че почти нищо не разбрах от цялата тема. Малко е хай-тек за моите възможности.Значи, моите ключове нищо не правят. Диодчетата им светват при натискане на бутона, но никой не реагира, нито аларма, нито централно.В момента алармата е изключена от кръглото, аварийно ключе, тъй като ако се включи от там, винаги си е включена и пищи при всяко отваряне на врата и т.н. Пробвах да направя нещо по описания в книжката начин, но нищо не се получи, т.е. нищо не се промениЛошото в цялата работа е, че на връзката с ключове имам твърде много табелки с четирицифрени номера и не знам коя за какво е. Допълнително, разни номера има и на код картата.Мислех някой красив ден да я водя в Ауто Италия, белким там помогнат, но ако има начин проблема да се реши, без да се плаща на тия кожодери, бих се радвал...
        Shit happens, sometimes...
        Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
        Marea 1.8 HLX - червена като аватара

        Коментар


          #19
          1115 написа:
          Алармата + плафона с микрофоните + ключ с дистанционно ги купих за 100лв.П.П.Метода се оказа успешен и всички колеги, които имат проблема с забравените ключове ще могат да си го решат.В момента има 3 ключа които управляват централното и фабричната аларма, която си купих.колегите Румен Георгиев, jenshen73 и Airfan могат да действат и да почерпят.
          Дано проверяваш какво си пишем тук все още... Та на въпроса. Тук от 4-5 дни обмислям какъв ход да предприема. При мен очевидно този чип е ОК, защото успях да си програмирам ключовете да отключват и заключват вратите, но програмирането беше успешно с изключен от куплунзите алармен модул (кутията с пищялката). Така, обаче като включа алармения модул, ключовете все така включват и изключват централното, но нищо не се случва с алармата.Та питанките са следните:1. Запаметява ли се нещо в алармения модул? Т.е. както си имам отключващи/заключващи ключове в момента и ако приемем, че сега модула ми е скапан, ако закача друг модул трябва ли да се управлява успешно алармата?2. Как да проверя дали приемника изпраща сигнал до алармения модул?3. Имаш ли път до Пловдив, за да тествам с твоя работещ алармен модул, защото тук в Пловдив не го откривам никъде, за сега?Поздрави и се надявам да четеш все още!

          Коментар


            #20
            Airfan написа:
            ...Та питанките са следните:1. Запаметява ли се нещо в алармения модул? Т.е. както си имам отключващи/заключващи ключове в момента и ако приемем, че сега модула ми е скапан, ако закача друг модул трябва ли да се управлява успешно алармата?2. Как да проверя дали приемника изпраща сигнал до алармения модул?3. Имаш ли път до Пловдив, за да тествам с твоя работещ алармен модул, защото тук в Пловдив не го откривам никъде, за сега?Поздрави и се надявам да четеш все още!
            1. На модела, който ми попадна нищо не се запаметява. Предполагам, че проблема ти е в алармата, плафона или във връзката между плафона и нея.Само модула който взех с нея може да я управлява. Моя оригиналния е без фабрична аларма и не управлява. Вчера си купих още един плафон и днес ще пробвам той какво прави.2. Това е интересен въпрос - днес ще видя.3. Не за съжаление, но в най-лошия случай можеш да ми изпратиш по куриер твоята аларма. Аз имам куплонзи и само ще я закача на модула за да видя дали работи. После по куриер наопаки и това е което ми идва наум. Е може и ако идваш към София, но по поста ти съдя, че нямаш подобно намерение. А сетих се - може и някой колега от форума, който има път насам да мине за 10мин и да ти я върне.

            Коментар


              #21
              Здрасти,Аз днес ще търся модул втора употреба и щ епробвам на място да го монтирам и изпробвам. Но според книгата, ключовете се запаметяват и в алармения модул. Иначе може би ще ти пратя модула по куриер да видим какво ще стане.

              Коментар


                #22
                А някой да е пробвал да програмира приемника да работи с друго дстанционно, не оригинално от Фиат ? Дали ще се получи ?
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #23
                  Аз в плафониерата нямам платка. Ко праим ?! ( На мен просто не е с платка, а само с некви писти за светкане на лампичките ... )
                  www.CarProfi-BG.com
                  Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                  Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                  Най-атрактивните цени в София!

                  Коментар


                    #24
                    Очевадно в тази тема не става въпрос за ТВОЯТ плафон...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #25
                      Хм, аз имам само един син ключ и никакви карти и табелки с кодове. FIAT CODE си работи коректно, разпознава ключа, пали, всичко е наред, но ако загубя ключа, мй ще ми се стъжни. колата се заключва и отключва с дистанционното на алармата, не с бутона на ключа. Изобщо, много аджамийски съм действал при купуването, ама нейсе. По документи всичко около колата е ОК, нямах никакви проблеми с регистрацията в КАТ, но ме гризе съмнение, дали не е крадена?Как мога да си направя втори ключ, който да се разпознава от колата - може ли да се програмира транспондерът, който е в ключа, мога ли да си направя второ дистанционно за алармата? то много въпроси станаха, но ако имате идеи - моля, споделете ги !
                      Тойота Приус

                      Коментар


                        #26
                        Транспондери се копират от няколко години. В скъпата Варна услугата с нарязване на ключа по твоя струва 80лв. Предполагам при Mirolock дори ще е по-евтино, а и ще ти направи ключ не по твоя, а направо като оригинален. Колата надали е крадена - най-малко нямаше да има ключ, но понеже явно системата има лошият навик да си забравя кодовете на дистанционното - някой е решил глобално проблема като ти е сложил обикновена аларма с управление на централното
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #27
                          Сле проведените експерименти се оказа, че алармата работи и с друг плафон. Само той трябва да може да я управлява. Кодовете се пазят единствено в чипа за който говоря.

                          Коментар


                            #28
                            Идеално. А аз направих темата ти на PDF за да я имам ако нещо се случи на форума Междувпрочем твоето ръководство е мноооого полезно - сега като се постопли ще мина по твоят път. Само, че ще си купя резервни чипчета - да има
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              jenshen73 написа:
                              Идеално. А аз направих темата ти на PDF за да я имам ако нещо се случи на форума Междувпрочем твоето ръководство е мноооого полезно - сега като се постопли ще мина по твоят път. Само, че ще си купя резервни чипчета - да има
                              Днес се изложих, като закъснях за срещата с един колега на който му обещах да му поправя тая джаджа.Много кофти ситуация, ама ме забавиха джамбазите с покупката на едно Браво.

                              Коментар


                                #30
                                Всичкото важи за фабрични аларми с зелен светодиод в плафона. Тези с червения са на друг принцип и не стават по описания метод.

                                Коментар

                                Working...
                                X