Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Централно заключване Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Централно заключване Fiat Stilo MW 1.9 JTD

    Здравейте,

    от доста време единственият ми ключ (син три бутона - откл., закл. и багажник) не функционира.
    Първоначално смятах, че е батерия, но след като я смених проблема не се реши.

    С OBD кабела виждам ключа, има го регистриран в BSI, но не работи. Исках да го препрограмирам, но за целта ми е нужен Security PIN, който аз нямам. В Италия Ауто искат м/у 140 и 200 лв. за да ми осигурят PIN кода, но проблема е, че не се знае дали с него ще реша проблема.
    Дистанционното според професионален автоключар работи. Същият обаче ми иска 100 лв за да го направи, но и той не дава гаранция.

    Та прибегнах до вариант, да сложа допълнителен модул 4-ри канален. Рових из e-Learn за да видя схемата, но там е само блок схема и липсва подробна информация. Модула е свързан на мястото на ключалката на шофьорската врата. Работи без проблеми - отключва и заключва.
    Заради модула обаче, съм прекъснал захранването към ключалката, защото има подадено постоянно напрежение, което нещо следи и сега нямам дежурна лампа на вратата, нямам и централно осветление в купето при отваряне на вратата.

    Някой разполага ли със подробна схема и би ли я споделил ?
    Искам да си доработя функцията за стъклата да се затварят и отварят, да си пусна дежурната лампа отново и да добавя един канал за отваряне само на багажника.
    Не е важно хората какво казват, а как ти го чувстваш !

    #2
    На мен един ключар срещу 100лв ми записа втори ключ в BODY компютъра, и освен това ми даде и пин кода.
    С пин кода успях да си обуча и дистанцинното на втория ключ, с FiatECUScan.
    Просто ти трябва кода. Дори да се окаже, че имаш проблем с платката в ключа, ще си намериш друга.
    Кода може да се получи и от АутоИталия, но май е по-скъпо.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #3
      Кажи, къде е тоя ключар. За толкова пари ще се съглася веднага с теб.
      Не е важно хората какво казват, а как ти го чувстваш !

      Коментар

      Working...
      X