Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развалена ключалка на багажник на Fiat Punto 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Развалена ключалка на багажник на Fiat Punto 1.9 JTD

    Здравейте! Става въпрос за Fiat Punto 1.9 JTD (80 к.с.) 2001г. Проблемът е следния: ключалката на багажника ми се струва, че е развалена защото като опитам да вкарам ключа в нея влиза страшно трудно. Като влезе до половината перото имам чувството че съм натъпкал ключа в някакво желе и не смея да натисна още навътре, а последния път като пробвах едва си измъкнах ключа обратно и имах чувството, че перото ще остане в ключалката. Самата ключалка изглежда някаква "суха" като че ли никога не е използвана. Аз си използвам ръчката отляво на шофьорската седалка, но понякога ми е много неудобно като искам директно да си отворя багажника първо да влизам в купето.Какъв може да е проблемът? Възможно ли е да е необходимо просто да се смаже и как става това? Ако е нещо друго г/д колко ще ми струва ремонта?

    #2
    Re: Развалена ключалка на багажник на Fiat Punto 1.9 JTD

    veskoy написа:
    Здравейте! Става въпрос за Fiat Punto 1.9 JTD (80 к.с.) 2001г. Проблемът е следния: ключалката на багажника ми се струва, че е развалена защото като опитам да вкарам ключа в нея влиза страшно трудно. Като влезе до половината перото имам чувството че съм натъпкал ключа в някакво желе и не смея да натисна още навътре, а последния път като пробвах едва си измъкнах ключа обратно и имах чувството, че перото ще остане в ключалката. Самата ключалка изглежда някаква "суха" като че ли никога не е използвана. Аз си използвам ръчката отляво на шофьорската седалка, но понякога ми е много неудобно като искам директно да си отворя багажника първо да влизам в купето.Какъв може да е проблемът? Възможно ли е да е необходимо просто да се смаже и как става това? Ако е нещо друго г/д колко ще ми струва ремонта?
    препоръчвам сваляне на механизъма от вратата става като се свали кората + още 2-3 винчета не е сложно и после с помоща на WD да бъде третирано многократно до като се раздвижи попада вода в ключалката и клеясва а пък най добре е да я свалиш и занесеш на Ключар да я раздвижи
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Днес свалих ключалката. Третирах я многократно с WD-40, при което вече ключа ми влиза плавно и гладко без никакви проблеми до дъно. Проблемът е, че не мога да го завъртя. Опитвах се да завъртя и раздвижвам повече от половин час, но уви не можах да го завъртя този ключ. Пружинките също се движат плавно и само да успея да завъртя ключа всичко ще заработи. Имате ли идея защо не мога да завъртя ключа?

      Коментар


        #4
        Евентуално тази ключалка не е за този ключ.
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          veskoy написа:
          Днес свалих ключалката. Третирах я многократно с WD-40, при което вече ключа ми влиза плавно и гладко без никакви проблеми до дъно. Проблемът е, че не мога да го завъртя. Опитвах се да завъртя и раздвижвам повече от половин час, но уви не можах да го завъртя този ключ. Пружинките също се движат плавно и само да успея да завъртя ключа всичко ще заработи. Имате ли идея защо не мога да завъртя ключа?
          Най-вероятно пластинките, които са на патрона и влизат по ключа са ти клеясали. Извади само патрона и раздвижи всяка една по отделно. Когато вкараш ключа всички пластинки трябва да са прибрани и да не стърчат. Които (която) стърчи и не се прибира тя ти прави проблем. Успех.
          Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
          Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

          Коментар

          Working...
          X