Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.9 JTD не иска да запали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo 1.9 JTD не иска да запали

    Здравейте колеги, проблема е следния. Вчера сутринта се качвам, въртя ключа и само въртене без да пали. Така още 2-ти и на третия път запали и си я карах през целия ден. По късно го направи отново, като изписа и грешка Loose connection... на два пъти така помислих, че е от допълнителните дневни светлини, на които единия кабел съм вързал за изхода на алтернатора, поразместих го и запали и се прибрах. Днес се качвам за да отида да сменям ремъци и ролки и пак същото нещо, само върти, но до този момент не мога да я запаля. Легнах отворих капачето на алтернатора и изтръгнах кабела на дневните светлини, но очевидно не е от тях. Замерих акумулатора, не, замерих всички бушони здрави са... Което ми е по силите направих и съм в безизходица. Чакам да дойде едно момче да го провери с компютър каза, че ползва универсален софтуер, което ме притеснява и не знам дали да му се доверя. За съжаление не мога и да я издърпам до Пловдив до FIAT или някъде другаде, да я закачат там, защото установих, че в комплекта си нямам кука за дърпане!Ако може някой да помогне с съвет. Смятам да отивам в Пловдив да си купя един кабел да слагам ECU Scan-а и да проверя сам, на ти съм с компютрите и ще се оправя като следвам препоръките в форума. Лошото е, че се случва в момент когато колата най много ми трябва, утре ще пътувам до Русе по работа.
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp MultiWagon 2004
    Lada 2105 1.3 60hp 1990 :D

    #2
    стило

    То си го пише лоша връзка Loose connectionНякъде при бушоните при акумулатора да е проблема или лоша маса например
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Не на мерих. Днес и нито един път не ми е изписало грешката само върти и нищо.
      Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp MultiWagon 2004
      Lada 2105 1.3 60hp 1990 :D

      Коментар


        #4
        Mu7aKa написа:
        Не на мерих. Днес и нито един път не ми е изписало грешката само върти и нищо.
        Не, че нещо, ама да не би да имаш грижи с датчик колянов вал?
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Чува ли се помпата в резервоара?При въртене на стартер оборотомера отива ли към 200?От ауспуха има ли някакък мирис на нафта неизгоряла?
          Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

          Коментар


            #6
            Като чета в гугъл тая грешка е като грешката с еърбеците но по кофти понеже не пали двигателя.1000 причини може да има Най-добре с мултискана виж ква грешка ти дава точно за да се насочиш по добре а не да гадаеш

            Коментар


              #7
              jenshen73 написа:
              Mu7aKa написа:
              Не на мерих. Днес и нито един път не ми е изписало грешката само върти и нищо.
              Не, че нещо, ама да не би да имаш грижи с датчик колянов вал?
              Да същото колега отстранихме проблема вече всичко е наред.
              Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp MultiWagon 2004
              Lada 2105 1.3 60hp 1990 :D

              Коментар


                #8
                dan4op5 написа:
                Като чета в гугъл тая грешка е като грешката с еърбеците но по кофти понеже не пали двигателя.1000 причини може да има Най-добре с мултискана виж ква грешка ти дава точно за да се насочиш по добре а не да гадаеш
                както се оказа - не са 1000 причините, а само една - датчик колянов вал... Каква съм баба Ванга ама
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар

                Working...
                X