Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли "круша" Браво 1.9 ТД - 75 к/с

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли "круша" Браво 1.9 ТД - 75 к/с

    Здравейте ,колеги!От скоро имам Фиат Браво 1.9 ТД - 75 к/с.Днес за първи ден ми остана малко време и реших да махна капака на двигателя и да поогледам отдолу.Първото нещо,което ми направи впечатление е,че няма "круша" за напомпване (или поне аз не видях къде е).Как се процедира тогава ако случайно свърши горивото и засмуче въздух?После забелязах едно маркуче (напукано)с болтче отгоре и вързано с телчица.Вижда се в дясно долу на общия план и по-добре на снимката,която се опитах да му направя от близо.Какво е имало там и какво по дяволите си е майсторил някой?Извинявам се за тъпите въпроси,но не съм карал дизел и си нямам идея за какво иде реч......Предварително благодаря за отговорите!
    Прикачени файлове
    Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

    #2
    Колега и аз до преди година и половина карах Фиат с такъв мотор,такава круша при него няма,а пък и доколкото знам при Фиат почти няма модели с такава круша най-много има при френските коли.Щом не си карал дизел досега един съвет-недей да оставаш колата без нафта,защото в противен случай пак ще запалиш но трябва да въртиш на стартер,а това амортизира както акумулатора така и стартера.Иначе мотора е добър и ако си го взел в прилично състояние ще те кара много време.Успех
    STILO-2003-115 HP-JTD Power
    Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

    Коментар


      #3
      Благодаря,колега!Аз нямам намерение да я оставям без нафта,просто питах.Чувал съм,а и съм виждал такава круша при някой дизели.Колкото до късмета с мотора ще видим.Засега добре се представя ,особено като разход.
      Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

      Коментар


        #4
        dianko dimitrov написа:
        Колега и аз до преди година и половина карах Фиат с такъв мотор,такава круша при него няма,а пък и доколкото знам при Фиат почти няма модели с такава круша най-много има при френските коли.Щом не си карал дизел досега един съвет-недей да оставаш колата без нафта,защото в противен случай пак ще запалиш но трябва да въртиш на стартер,а това амортизира както акумулатора така и стартера.Иначе мотора е добър и ако си го взел в прилично състояние ще те кара много време.Успех
        ТД100 мотора е с такава круша...би трябвало и тук да има си мисля, но...Последната дюза до колкото знам има тапа на изхода за излишно гориво...на тази може тапата да е махната или самата дюза да е сменяна и да е нямала...това предполагам е решение на гениален български майстор )) Силно ти препоръчвам тръбичката с болчето и телта да не го махаш...ако някога колата не иска да върви или започне да харчи като Камаз...погледни дали тапата не е паднала или не е започнала да изпуска нафта ))
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Ааааа,не е от български "майстор" този път! :D Колата така я докараха от Италия и никой тук не я е пипал!Явно и там има импровизатори......
          Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

          Коментар


            #6
            :D Яко За импровизираната тапа на 4-та дюза не бери грижа, перфектна е ! Оригиналната тапа представлява гумена капачка. И моята се скапа и съм си направил подобна импровизирана. Круша си има фабрично на този ДВГ, но като гледам снимките, някой е сменял маркуча преди филтъра с прозрачен, защото е влизал въздух в системата, и е искал да разбере от каъде, а може и да се е нацепил оригиналния и да е сложил тоя, защото такъв е имал под ръка. Моя съвет е да си купиш една круша и да я прибереш в багажника. Ако се наложи, сложи я и обезъздушавай.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              Да разбирам,че тази "круша" мога да си я сложа лесно,така ли?И стои преди филтъра?
              Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

              Коментар


                #8
                sharo_sl написа:
                Да разбирам,че тази "круша" мога да си я сложа лесно,така ли?И стои преди филтъра?
                Точно така. Ето снимка :п.п. Снимката е на ТД100, но ще се ориентираш лесно.
                Прикачени файлове
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Ех това е моя снимка ама как я украсил някой страдалец.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Ех това е моя снимка ама как я украсил някой страдалец.
                    Само не искай да ти плащам авторско право ! Разяснявах на накой разни неща по нея, за това е така "редактирана"
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      Dido_Lyubenov написа:
                      sharo_sl написа:
                      Да разбирам,че тази "круша" мога да си я сложа лесно,така ли?И стои преди филтъра?
                      Точно така. Ето снимка :п.п. Снимката е на ТД100, но ще се ориентираш лесно.
                      Много благодаря! :D
                      Понякога стоя и мисля.понякога само стоя.......

                      Коментар

                      Working...
                      X