Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешка "Engine Fault" на Фиат Стило 1.9 жтд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Грешка "Engine Fault" на Фиат Стило 1.9 жтд

    здравеите и честита Баба Марта. От едно известно време насам, нещо стилото не върви добре, тромаво е доста, ускорява бавно, особено на 3-та предавка, харчи повече и т.н. Та реших да пробвам да покарам с откачена букса на дебитомера, но не успях да усетя голяма разлика, а изписа и Engine Fault. Закачих отново буксата, но пак дава същата грешка. Трябва ли чистене на грешката и дали дебитомера е виновника за тези симптоми
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 hp 2004 год. март

    #2
    Диагностика, драсни едно л.с. на Tomsan да ти я закачи.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Не трябва ли да не свети лампата при изключване на дебитомера.Да не би да имаш и друг проблем с МАП сензора например.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        ами може и така да е, ще трябва диагностика и тогава ще покаже. Не знам, има ли значение, колата не беше загряла хубаво когато откачих буксата на дебитомера.
        Fiat Stilo 1.9 JTD 115 hp 2004 год. март

        Коментар


          #5
          Аз го карам Стилото от доста време с изключен дебитомер и тази лампа не е светвала въобще.Сега чакам новия да ми го донесе един приятел за да си е всичко точно.
          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

          Коментар


            #6
            Колегата Tomsan вчера закачи колата, за което съм му много благодарен. Оказа се че грешката е за това че съм откачал дебитомера, но незнайно защо не се е занулила след това. Занулихме я и вече не се изписва.
            Fiat Stilo 1.9 JTD 115 hp 2004 год. март

            Коментар


              #7
              А на колата какво и беше оправи ли я.Нали пишеш,че е била тромава и затова си откачал дебитомера.
              Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

              Коментар


                #8
                FGRC написа:
                А на колата какво и беше оправи ли я.Нали пишеш,че е била тромава и затова си откачал дебитомера.
                Най-вероятно на колегата Дебитомера е за чистене, на място не вдигаше повече от 4.1в.
                Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                Коментар


                  #9
                  Това напрежение не е ли горе-долу в нормите,все пак двигателя работи без товар на място.Да не е прецакан температурния сензор.Затапен ли е ЕГР.
                  Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                  Коментар


                    #10
                    Ами ЕГР е затапен, и другото което показа диагностиката е повреден датчик за на термостата
                    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 hp 2004 год. март

                    Коментар


                      #11
                      vanyo_83 написа:
                      Колегата Tomsan вчера закачи колата, за което съм му много благодарен. Оказа се че грешката е за това че съм откачал дебитомера, но незнайно защо не се е занулила след това. Занулихме я и вече не се изписва.
                      .Пак не разбрах колата оправена ли е или не.Казваш,че е била тромава и затова си откачал дебитомера.Това,че сте изчистили грешката не значи нищо,ако е имало проблем с колата то той е останал.От датчик на термостата няма да е тромава колата.
                      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                      Коментар


                        #12
                        Ами не знам как да отговоря, можеби е самовнушение, тъй като в града карам само с 60 км., не повече, а извън града излизам много рядко. Според колегата ТОМСАН, набира добре и върви добре като за 115 к.с., но ми каза че е хубаво да опитам с почистване на дебитомера. По принцип забелязах, че когато е студено на вън около 0 и под нула градуса, ускорява по добре, без много да се колебае като включа 3-та предавка. Е това е, на 1- ва и 2-ра всичко е наред, но като включа 3-та предавка ми се струва, че ускорявянето е някак си по бавно.... не знам как да го обясна, или си внушавам.П.С. има ли ЖТД 115 к.с. МАП сензор
                        Fiat Stilo 1.9 JTD 115 hp 2004 год. март

                        Коментар


                          #13
                          Има на смукателния колектор.Провери само турбопътищата да няма някъде пробив и си карай колицата без да и се плашиш.
                          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                          Коментар


                            #14
                            ок колега, май съм се вкарал у накакъв филм, а по добре да не безпокоя лъва докато спи
                            Fiat Stilo 1.9 JTD 115 hp 2004 год. март

                            Коментар

                            Working...
                            X