Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с лампата на подгревателните свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с лампата на подгревателните свещи

    Здравейте колеги. Собственик съм на Fiat Multipla 1,9 JTD (производство 1999г.). При сменени 4-те подгревателни свещи и релето, проверени предпазител и всички свързващи кабели, лампата на таблото продължава да мига определеното време след стартиране на двигателя. Ремонтът се извършва в сервиз с наличната компютърна диагностика. Моля за консултация, ако някой колега е имал подобен проблем. За съжаления не мога да намеря принципна схема за по-точно диагностициране на проблема.Благодаря предварително! Ще следя във форума за отговори или на пощата ми.

    #2
    Чистиш грешката и пак ли светва ? Провери си буксата от релето за подгрева, която е за свещите. Често нагарят някои от пиновете и не прави контакт.

    Коментар


      #3
      Извинявам се предварително колега но за да не пускам същата тема ще използвам твоята.И аз имам подобен проблем, колата е Пунто 1.9jtd след като запаля колата лампата продължава да мига за около 20 сек. и гасне, от какво може да е това

      Коментар


        #4
        по принцип ако тази грешка е записана трябва да се изчисти с диагностика(възможно е пак да е изгоряла свеш ако примерно не е сложена подходящата)
        STILO JTD

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с лампата на подгревателните свещи

          fiatmultipla написа:
          Здравейте колеги. Собственик съм на Fiat Multipla 1,9 JTD (производство 1999г.). При сменени 4-те подгревателни свещи и релето, проверени предпазител и всички свързващи кабели, лампата на таблото продължава да мига определеното време след стартиране на двигателя. Ремонтът се извършва в сервиз с наличната компютърна диагностика. Моля за консултация, ако някой колега е имал подобен проблем. За съжаления не мога да намеря принципна схема за по-точно диагностициране на проблема.Благодаря предварително! Ще следя във форума за отговори или на пощата ми.
          каква е гаранцията че работат всичките нови свещи-проверихте ли ги преди да ги монтирате или разчитате че са нови и трябва да работят
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички колеги за становищата. Отговарям на всички въпроси:- проверени са 4-те свещи и работят нормално;- проверени са двата куплунга на релето и са почистени пиновете;- при даване на контакт записва една и съща грешка, която веднага се изчиства с диагностичната програма;- при следващо даване на контакт лампата отново мига.В отговор на koleto200 - направете диагностика за да установите състоянието на подгревателните свещи и релето за тях.А към всички колеги по темата, възможно ли е проблемът да бъде в компютъра. Моля за съвет къде мога да намеря електрическата схема. Считам, че така мога да локализирам причината.

            Коментар


              #7
              fiatmultipla написа:
              Благодаря на всички колеги за становищата. Отговарям на всички въпроси:- проверени са 4-те свещи и работят нормално;- проверени са двата куплунга на релето и са почистени пиновете;- при даване на контакт записва една и съща грешка, която веднага се изчиства с диагностичната програма;- при следващо даване на контакт лампата отново мига.В отговор на koleto200 - направете диагностика за да установите състоянието на подгревателните свещи и релето за тях.А към всички колеги по темата, възможно ли е проблемът да бъде в компютъра. Моля за съвет къде мога да намеря електрическата схема. Считам, че така мога да локализирам причината.
              Ще я закарам на диагнастика, днес ще проверя релето и бушона за нагорели контакти.Може ли да стане някакъв фал ако се кара така продължително време, примерно седмица, че нямам време сега кога да отида.

              Коментар


                #8
                koleto200 написа:
                fiatmultipla написа:
                Благодаря на всички колеги за становищата. Отговарям на всички въпроси:- проверени са 4-те свещи и работят нормално;- проверени са двата куплунга на релето и са почистени пиновете;- при даване на контакт записва една и съща грешка, която веднага се изчиства с диагностичната програма;- при следващо даване на контакт лампата отново мига.В отговор на koleto200 - направете диагностика за да установите състоянието на подгревателните свещи и релето за тях.А към всички колеги по темата, възможно ли е проблемът да бъде в компютъра. Моля за съвет къде мога да намеря електрическата схема. Считам, че така мога да локализирам причината.
                Ще я закарам на диагнастика, днес ще проверя релето и бушона за нагорели контакти.Може ли да стане някакъв фал ако се кара така продължително време, примерно седмица, че нямам време сега кога да отида.
                Колега аз карам така вече повече от година, сменях свещи, чисто ново реле, само че при мен още по - странно, мига когато си иска. Примерно паля сутрин и мига, карам малко гася, паля втори път и не мига, после цял ден при всяко палене не мига и така. Временно подобрение има като напръскам релето и буксите на самите свещи с контактен спрей, но пак като е влажно времето мига, ама вече си мисля че модела им е така Става дума за Пунто 1.9 JTD Четох някъде, че точно може да е комуникацията с ECU-то, ама чак до там не съм пипал.

                Коментар


                  #9
                  fiatmultipla написа:
                  Благодаря на всички колеги за становищата. Отговарям на всички въпроси:- проверени са 4-те свещи и работят нормално;- проверени са двата куплунга на релето и са почистени пиновете;- при даване на контакт записва една и съща грешка, която веднага се изчиства с диагностичната програма;- при следващо даване на контакт лампата отново мига.В отговор на koleto200 - направете диагностика за да установите състоянието на подгревателните свещи и релето за тях.А към всички колеги по темата, възможно ли е проблемът да бъде в компютъра. Моля за съвет къде мога да намеря електрическата схема. Считам, че така мога да локализирам причината.
                  Замери ли свещите за съпротивлението.При мене работеха но даваха различно съпротивление и лампата светеше.След замяна с нови и проверка за еднаквост на съпротивлението всичко си дойде на място,съпротивлението на свещите е 0,9 ома.Това е поне за Стилото.
                  Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                  Коментар

                  Working...
                  X