Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със съединителя Fiat Brava JTD 105

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със съединителя Fiat Brava JTD 105

    Здравейте, от скоро имам следния проблем при превключване на скоростите започват все по трудно да влизат а другото, което е, че съединителя отделя много ниско в смисъл, като го натисна и като пусна почти веднага отделя, не ми прави винаги проблеми с влизането на скоростите, но ми се струва и, че май е малко по мек, едната помпа съм я сменил преди известно време, мисля, че на педала беше. Според един майстор е съединителя, според друг може да са се замърсили отворите на помпите и трябва да се поразглобят и да се почистят. Няма течове никъде, огледал съм ги. Някакви идеи?

    #2
    При потегляне без газ тресе ли ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      При потегляне без газ тресе ли ?
      не

      Коментар


        #4
        На задна изхърква ли като вкараш ?

        Коментар


          #5
          Може и от помпите да е , обезвъздуши долната и виж дали ще има промяна.Сменях на жтд100 долната с метели и съединителя така и не стана същия. Отделяше ниско долу.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            ако няма въздух в систематарна долната помпа има буталце което избутва вилката именно това буталце го заменяш с болт същия диаметър но с 3-4мм по-дълъг и така съединителят ще се вдигне
            Bravo 1.9d 97г

            Коментар


              #7
              super8 написа:
              На задна изхърква ли като вкараш ?
              да, на задна най хърка по принцип и гледам така да задържа малко натиснат съединителя да изчакам и така включвам

              Коментар


                #8
                nsn написа:
                ако няма въздух в систематарна долната помпа има буталце което избутва вилката именно това буталце го заменяш с болт същия диаметър но с 3-4мм по-дълъг и така съединителят ще се вдигне
                или направо да пробвам да сменя долната помпа?

                Коментар


                  #9
                  aandro написа:
                  nsn написа:
                  ако няма въздух в систематарна долната помпа има буталце което избутва вилката именно това буталце го заменяш с болт същия диаметър но с 3-4мм по-дълъг и така съединителят ще се вдигне
                  или направо да пробвам да сменя долната помпа?
                  един болт струва стотинки,докато помпата е(60-70лв)
                  Bravo 1.9d 97г

                  Коментар


                    #10
                    колега провери вилката не педала при мен беше заминал тампона и симптомите бяха като при теб, след като я оправих всичко си дойде на мястото

                    Коментар


                      #11
                      borisov написа:
                      колега провери вилката не педала при мен беше заминал тампона и симптомите бяха като при теб, след като я оправих всичко си дойде на мястото
                      и къде е този тампон?
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар


                        #12
                        nsn написа:
                        borisov написа:
                        колега провери вилката не педала при мен беше заминал тампона и симптомите бяха като при теб, след като я оправих всичко си дойде на мястото
                        и къде е този тампон?
                        на вилката на педала и оста на помпата то по-скоро е метална втулка с гумен тампон :D

                        Коментар


                          #13
                          nsn написа:
                          borisov написа:
                          колега провери вилката не педала при мен беше заминал тампона и симптомите бяха като при теб, след като я оправих всичко си дойде на мястото
                          и къде е този тампон?
                          Най вероятно става дума за тампона на СК, ако той се прецака или размести при монтаж може да има проблем със съединителя.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа:
                            nsn написа:
                            borisov написа:
                            колега провери вилката не педала при мен беше заминал тампона и симптомите бяха като при теб, след като я оправих всичко си дойде на мястото
                            и къде е този тампон?
                            Най вероятно става дума за тампона на СК, ако той се прецака или размести при монтаж може да има проблем със съединителя.
                            и как ще има проблем със съединителя когато се прецака тампона на СК като помпата е хваната директно за скоростите и с бутало дълго 3-4см бута вилката която няма нищо общо и тя с тампона на СК
                            Bravo 1.9d 97г

                            Коментар


                              #15
                              е хайде де ,що за глупост и какво общо има тампона на скоростната кутия със съединитела

                              Коментар

                              Working...
                              X