Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

термостат JTD 115

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    термостат JTD 115

    здравейте ,приятели имам следния въпрос някои опитвал ли е да разглоби въпросния термостат и може ли да се смени елемента само
    STILO JTD

    #2
    правил съм на пунтото,но по принцип ако всичко е здраво се сменя само пружината(биметалния елемент)

    Коментар


      #3
      Слагаш в маркуча един термостат от Рено 5 за 12 лв и не се занимаваш. Гледай да е или на 89 или на 86 градуса.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        ще съм благодарен ако още колеги се включат в темата иточно покакв начин се разглобява пластмасата където влиза по широкия маркучна резба ли е
        STILO JTD

        Коментар


          #5
          ilko-gd написа:
          Слагаш в маркуча един термостат от Рено 5 за 12 лв и не се занимаваш. Гледай да е или на 89 или на 86 градуса.
          +1
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            nsn написа:
            ilko-gd написа:
            Слагаш в маркуча един термостат от Рено 5 за 12 лв и не се занимаваш. Гледай да е или на 89 или на 86 градуса.
            +1
            +2 (аз и още един колега сме така вече година++)
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
            Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

            Коментар


              #7
              Re: термостат JTD 115

              todorw написа:
              здравейте ,приятели имам следния въпрос някои опитвал ли е да разглоби въпросния термостат и може ли да се смени елемента само
              Колегата пита дали някой е ремонтирал оригиналния а не с какво да го замени . Аз така му разбирам поста . :D
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #8
                Няма как да го направиш или по точно не си заслужава. Изкорми оригиналният и надени един от Рено.

                Коментар


                  #9
                  правилно питам някой дали се е опитал да отремонтира като го разглоби
                  STILO JTD

                  Коментар


                    #10
                    Не си заслужава ремонта, даже няма какво да го кормиш старият, само сваляш маркуча. Колегата Коцев има много хубава тема със снимки точно за Стило.А иначе с такива термостати се движат моята кола, тази на бащата, две Стило на приятели и то вече по няколко години.
                    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                    Коментар


                      #11
                      Колега лично аз преди 4 дни набих от Рено 5 на моето Стило.Термостата отваря на 83 градуса,умишлено го взех на такъв градус,просто презастраховка.Засега нямам никакъв проблем.Има много хубава тема със снимки,внимавай само да не го обърнеш на обратно,че тогава ще се вкараш в неприятен филм.Ако решиш да слагаш такъв търси от Рено 5 1.4!!Успех.
                      Fiat Stilo 1.9 JTD ( 3 врати )

                      Коментар


                        #12
                        Ето ти и темата: http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo.../Termostat.pdf
                        Fiat Stilo 1.9 JTD ( 3 врати )

                        Коментар


                          #13
                          по повод големият и исторически проблем с въпросните темостати моля ако някой колега има такъв сменян и непотребен да ми го прати на символична цена за да опитам да го отремонтирам пишете на л.с.
                          STILO JTD

                          Коментар


                            #14
                            todorw написа:
                            правилно питам някой дали се е опитал да отремонтира като го разглоби
                            Разглобяването ще е най лесно, по трудно ще е да намериш елемент който да сложиш вътре и да направиш така, че щуцера на маркуча да се захване отново към тялото на термостата. Чупих едно тяло точно с такава цел и според мен не си заслужава. Не си заслужава от страна на труд..... С термостат от Рено си става много добре, единствено отпада намаляването на дебита към малкият кръг когато отвори термостата. Аз карам така от както съм купил либрата.

                            Коментар


                              #15
                              Моя е разглобяем,но само елемент не намерих никъде,предлагат само цял.Моята е бензин ,но и при дизелите ще е също
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар

                              Working...
                              X