Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде се намира релето за подгревните свещи? Punto 1.9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде се намира релето за подгревните свещи? Punto 1.9JTD

    Не мога да разбера кое е релето за подгрвните свещи, моля помагайте. Колата е пунто 1.9 ЖТД 85 20031.7. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно. Редактирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Тръгваш по кабелите на свещите назад и стигаш до истината.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #3
      iakvvu написа:
      Тръгваш по кабелите на свещите назад и стигаш до истината.
      Доста сложно аз немога да видя свещите къде са !!!

      Коментар


        #4
        Има червен кабел който тръгва от пл. клема на акомулатора към релето .Мисля че релето се намира от ляво на горивния филтър черна кутийка .Като проследиш кабела ще видиш.

        Коментар


          #5
          Да, до горивния филтър в ляво е. Черна кутийка. Закачена на една шпилка и захваната с 6мм гайка. Две букси и един по-дебел кабел излизат от релето.

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички извинявам се за заглавието :Д

            Коментар


              #7
              В този ред на мисли когато запаля колата на студено дори и през лятото реотанчето мига около 30 секунди след старт !!! Когато колата загрее и я загася и след малко пак запаля но е топла не мига един майстор ми каза че в такъв случай не били свещите !!! Питам аз тогава КАКВО ПОДЯВОЛИТЕ МОЖЕ ДА Е ??? Нямам проблеми тези дни с палене но ако температурите сатнат отрицателни тогава не знам !!!

              Коментар


                #8
                gaudinno написа:
                В този ред на мисли когато запаля колата на студено дори и през лятото реотанчето мига около 30 секунди след старт !!! Когато колата загрее и я загася и след малко пак запаля но е топла не мига един майстор ми каза че в такъв случай не били свещите !!! Питам аз тогава КАКВО ПОДЯВОЛИТЕ МОЖЕ ДА Е ??? Нямам проблеми тези дни с палене но ако температурите сатнат отрицателни тогава не знам !!!
                Имаш ПОНЕ една изгоряла свещ, а JTD пали и с всички изгорели свещи от високото налягане. През зимата до минус 7 - пак ще пали, може би малко по-трудно. Под минус 7 не съм тествал - беше ми студено. Добре е да я закараш на някой, който разбира и да ти замери точно коя свещ не работи.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  Колега, аз го имам този проблем от доста време и още не мога да го оправя, но на -22 миналата зима пали без грешка.Аз смених свещите и 4-те с нови и продължи да свети, пробвах и с 2 нови релета и резултата е същия.

                  Коментар


                    #10
                    grosmaster написа:
                    Колега, аз го имам този проблем от доста време и още не мога да го оправя, но на -22 миналата зима пали без грешка.Аз смених свещите и 4-те с нови и продължи да свети, пробвах и с 2 нови релета и резултата е същия.
                    Имам абсолютно същия проблем, ново реле, нови свещи и все тая, като си поиска и мига за изгоряла свещ, иначе пали без проблем.Мерил съм кабели, контактен спрей и т.н. Почвам да си мисля, че това е не е проблем ами функционалност на модела

                    Коментар


                      #11
                      Колега, явно ще го мислим заедно този проблем, писал съм ти някой неща на лично

                      Коментар

                      Working...
                      X