Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вода в горивния филтър на Брава 1,9 jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вода в горивния филтър на Брава 1,9 jtd

    Здравейте от две седмици притежавам фиат брава и забелязах че на два пъти ми светва една индикация на таблото, и като се порових из нета разбрах че е за вода в горивния филтър. Светна ми два пъти на извънградско шофиране и веднъж на градско....трябва ли да се притеснявам от това и какво може да стане....мога ли да карам спокойно или да я карам на сервиз вече ??? Благодаря предварително
    попринцип съм от Кърджали но в момента живея в София

    #2
    Re: вода в горивния филтър на Брава 1,9 jtd

    total_damage написа:
    Здравейте от две седмици притежавам фиат брава и забелязах че на два пъти ми светва една индикация на таблото, и като се порових из нета разбрах че е за вода в горивния филтър. Светна ми два пъти на извънградско шофиране и веднъж на градско....трябва ли да се притеснявам от това и какво може да стане....мога ли да карам спокойно или да я карам на сервиз вече ??? Благодаря предварително
    Има много писано по тази тема. Горивните филтри имат пробки. Можеш да я развиеш и да източиш съдържанието във филтъра. Иначе има и добавки. Аз ползвах преди време тази на Бардал.http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4281Доволен останах. Индикацията "замря".
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #3
      Благодаря колега ...ще пробвам с тази добавка а от къде мога да си я намеря
      попринцип съм от Кърджали но в момента живея в София

      Коментар


        #4
        total_damage написа:
        Благодаря колега ...ще пробвам с тази добавка а от къде мога да си я намеря
        Аз си я бях купил от бензиностанция на Лукойл. Струваше 12 лева, но гледам, че има подобни и на Лъки Моли и Carlube. Видях ги в Бриколаж.Водата във филтъра е най-често конденз, който се получава при тези високи разлики в температурите. Иначе филтъра ти е разчетен да поеме и задържиизвестно количество вода.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #5
          Re: вода в горивния филтър на Брава 1,9 jtd

          total_damage написа:
          Здравейте от две седмици притежавам фиат брава и забелязах че на два пъти ми светва една индикация на таблото, и като се порових из нета разбрах че е за вода в горивния филтър. Светна ми два пъти на извънградско шофиране и веднъж на градско....трябва ли да се притеснявам от това и какво може да стане....мога ли да карам спокойно или да я карам на сервиз вече ??? Благодаря предварително
          Колега, обясни коя лампа по таблото свети когато има вода във филтъра.
          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

          Коментар


            #6
            просто няма такава

            Коментар


              #7
              ivel написа:
              просто няма такава
              +1
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                #8
                Нещо такова?
                Fiat Punto 1.9 JTD 85hp 2002г.

                Коментар


                  #9
                  authentic написа:
                  Нещо такова?
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    няма такава на моделите браво ,брава и марея

                    Коментар


                      #11
                      кола

                      Почисти филтъра и сипи повече гориво би трябвало да се оправи и това еако не стане да работи нормално тогава може да взимаш добавки.
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        ivel написа:
                        няма такава на моделите браво ,брава и марея
                        На Марея и Брава има- гаранция.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #13
                          има ама друг път.само на стило и пунто мк2 и тн

                          Коментар


                            #14
                            На долния край на горивния филтър има датчик за водата. Разкачаш куплунга на датчика, развиваш датчика да изтече водата и после закачаш по обратен ред всичко. След това дай няколко пъти на контакт да се обезвъздуши филтъра. Колега ivel , таблото ли да ти снимам, за да повярваш?
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              #15
                              Сложи някакъв съд отдолу и виж наистина ли е вода защото често и датчика се бъзика.
                              Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                              Коментар

                              Working...
                              X