Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo: внезапна загуба на мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo: внезапна загуба на мощност

    Потеглих към авто мивката. Изведнъж Стилото се изръмжа и все едно стана към 300 коня по собствено желание! Но уви го докара само откъм звук! На всичкото отгоре някои от 115- те му коня не обичаха май да ги къпят и галопираха в неизвестност- намаля мощността! След като вдигна 2000-2500 оборота и сменя предавката се чува сякаш издиша въздух- някъде от страната на въздушния филтър(който си е за смяна отдавна). Дали ще заминава турбото, или нещо друго и аз не знам. След като си поставя ръката под корите се усеща , че духа! Компа е доста мълчалив за сега и нищо не отбелязва!Та въпроса ми е какво може да е? Забравих да споделя, че ден преди това се засели някакъв щурец откъм ремъците, а бе изобщо нещо ми тръгна на зле.Редактирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Stilo 1.9 jtd
    Fiat Tipo 1.7

    #2
    При мене се случи нещо подобно ,само че без ръмженето. Оказа се , че когато съм сменял тръбата от кулера към колектора скобата която съм сложил е била дефектна и тръбата се откачи. Виж да не е здало багажа нещо по турбо пътищата като за начало. За протокола: става дума за колата от подписа!
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      Ами щом духа, или скъсан или откачен маркуч. Огледай ги хубаво.
      00' Bravo 105 JTD

      Коментар


        #4
        Дано е някоя тръба. Благодаря!
        Fiat Stilo 1.9 jtd
        Fiat Tipo 1.7

        Коментар


          #5
          Забравих да споделя, че ден преди това се засели някакъв щурец откъм ремъците, а бе изобщо нещо ми тръгна на зле.
          Требвало още тогава да намериш тоя щурец и да му прекъснеш песента. :D Сега май вече ще е късно.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            Пуста романтика, сърце не ми даде ))Ужас! Още карам така, чакам майстора да де освободи.
            Fiat Stilo 1.9 jtd
            Fiat Tipo 1.7

            Коментар


              #7
              Днес светих на майстора цял ден, понеже ми беше интересно! Оказа се че тръбата на ауспуха се е откъснала от фланеца към двигателя- какъв зор е видяла историята мълчи! Добре, че са били корите под двигателя, които са задържали тръбата да не падне и задере по пътя! Завариха я и смениха и меката връзка.Имам нов въздушен филтър, който чаках три часа да ми го доставят
              Fiat Stilo 1.9 jtd
              Fiat Tipo 1.7

              Коментар

              Working...
              X