Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростния лост не връща обратно при лошо време.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростния лост не връща обратно при лошо време.

    Здравейте, търсих в списъка с подфорумите конкретен раздел за скоростна кутия но не видях (простете ако има ) и затова пиша тук.Проблемът е много странен. Скоростният лост не връща при изключване от скорост. Трябва да се мести на ръка. Ходих в един сервиз и ми казаха, цитирам: "Преебала ти се е една пружинка. Карай си така, защото ремонта ще ти струва около 200 лв. и няма смисъл.". Всичко звучеше правдоподобно, но беше малко шокиращо, че на следващия ден лоста работеше. Работеше и то перфектно. В последствие забелязах кога се прецаква. Това се случва само при влажно и мокро време. Просто никаква логика няма. При сухо и слънчево време работи нормално, а при влажно време не. Това ме навява на мисълта, че една пружинка няма как да се влияе от времето и проблема изобщо не е в нея. Търсих и четох по чуждестранни форуми и намерих две неща по темата. Едното е, че вътре има някакви кабели които при навлажняване причинявали този проблем. Другото което четох е, че някаква смазка (предполагам грес) трябвало да се подмени. Пиша от профила на приятелката ми, тъй като ме домързя да правя нова регистрация )). Някой някакви идеи? Ще съм много благодарен за помоща.

    #2
    Имаме същия проблем, при това на нова кола. На брат ми пунтото го прави това в студено време. А колата е на 3 години. Мисля, че отдолу където влизат жилата в скоростния лост се събират боклуци. Работата се оправя с товаряне почистване и смазване. Но е свързано с лягане под колата и не е работа за дама.
    Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

    Коментар


      #3
      И мойто пунто прави така след като карах в една вода до праговете. Като изсъхна се оправи.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        infineon написа:
        И мойто пунто прави така след като карах в една вода до праговете. Като изсъхна се оправи.
        А появява ли се пак проблема при кофти време? Питам защото в нашият случай проблема се връща отново и отново в зависимост от времето навън. Какво трябва да се направи за да спре този проблем?

        Коментар


          #5
          Мисля, че е добра идея да знаем каква марка и модел е колата, която има този проблем, както и с какъв двигател е, колега cvetipetrova.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Мисля, че е добра идея да знаем каква марка и модел е колата, която има този проблем, както и с какъв двигател е, колега cvetipetrova.
            Оги абсолютно прав си, чудя се как ми се е изплъзнало ))) Става дума за Пунто 1.9JTD от 2001-ва година )))Ако го добавиш в профила си, ще е по лесно за всички потребители да ти дават съвети.ogi28b

            Коментар


              #7
              има опция да са фиксаторите на скоросния лост!


              https://i.chzbgr.com/maxW500/6144930304/hE17A1FD6/

              Коментар


                #8
                Re: Скоростния лост не връща обратно при лошо време.

                cvetipetrova написа:
                Скоростният лост не връща при изключване от скорост. Трябва да се мести на ръка.
                Проблема ти предполагам е, при изключване на 1,2,5 и задна, че лоста не застава посредата, т.е наляво и надясно задържа?Ако е така, най-вероятно проблема ти е в механизма към които е свързано едното жило (оградил съм го на картинката с червено).Трябва да го свалите, разглобите и хубаво да почистите болта, които минава през въпросния механизъм и самите втулки, в които се върти този болт, след това смазвате хубаво с качествена грес, съвместима с пластмасовите втулки и готово :D Малко трудно се стига до този механизъм, трябва се махне акумулатор, кутията му също, но тва е положението
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Re: Скоростния лост не връща обратно при лошо време.

                  biser_as написа:
                  cvetipetrova написа:
                  Скоростният лост не връща при изключване от скорост. Трябва да се мести на ръка.
                  Проблема ти предполагам е, при изключване на 1,2,5 и задна, че лоста не застава посредата, т.е наляво и надясно задържа?Ако е така, най-вероятно проблема ти е в механизма към които е свързано едното жило (оградил съм го на картинката с червено).Трябва да го свалите, разглобите и хубаво да почистите болта, които минава през въпросния механизъм и самите втулки, в които се върти този болт, след това смазвате хубаво с качествена грес, съвместима с пластмасовите втулки и готово :D Малко трудно се стига до този механизъм, трябва се махне акумулатор, кутията му също, но тва е положението
                  Благодаря! Ще пробвам

                  Коментар


                    #10
                    Ами миналата зима при по обилни валежи се получаваше понеже много газех по локви.Между другото и аз го оправих като един вътре мърдаше лоста налявао надясно а аз пръсках с WD-40 в механизма на края на жилото.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      Нека и аз да споделя проблема със скоростен лост на Мареа ТД100.Зимата при минусови градуси една сутрин не пожела да освободи от скорост.Запалих затопли малко двигателя и освободи без проблеми.Пак минусови градуси пак такива ядове.Един френд разглоби стойката на акумулатора и махна въздоховодите и ми показа къде е проблема.Лоста има някакъв механизъм с гумено оплътнение,което е паднало(скъсано,изронено от времето и т.н.)и оттам водичка есента и замръз зимата.Впръска течна грес в отвора на механизма(не го знам как се казва този механизъм)и да е жив и здрав френда предната зима беше -20C без проблем!!!

                      Коментар


                        #12
                        cooltop написа:
                        Нека и аз да споделя проблема със скоростен лост на Мареа ТД100.Зимата при минусови градуси една сутрин не пожела да освободи от скорост.Запалих затопли малко двигателя и освободи без проблеми.Пак минусови градуси пак такива ядове.Един френд разглоби стойката на акумулатора и махна въздоховодите и ми показа къде е проблема.Лоста има някакъв механизъм с гумено оплътнение,което е паднало(скъсано,изронено от времето и т.н.)и оттам водичка есента и замръз зимата.Впръска течна грес в отвора на механизма(не го знам как се казва този механизъм)и да е жив и здрав френда предната зима беше -20C без проблем!!!
                        Точно така става при скорости с жила, ако не се смазват периодически, направо клеясват дори могат да се заварят от ръжда Истината е периодически да се смазват освен механическия привод (вилко-лостова система )над скоростната кутия, и жилата също.И там става същия екшън зимата, особенно ако се нъпълнят с вода. :D :D Аз задължително това го правя преди зимния сезон,10-15 мин отнема да се смажат тия елменти,но след това зная че проблем в тая част няма да имам. :D
                        Fiat palio 1.7td

                        Коментар

                        Working...
                        X