Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

каде се намира ЕГР клапана на добло 1.9 д?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    каде се намира ЕГР клапана на добло 1.9 д?

    моля за помощ,някой затапвал ли е егр на такъв мотор?това което изчетох във форума моят проблем е егр.това сочи и диагностиката ,блокирал клапан.колата неиска да върви ,пуши черно,и се мъчи на ниски предавки а извън града,както върви мудно и пуши здраво изведнъж престава да пуши и набира без проблем и след малко пак така...

    #2
    ako имаш катализатор наи напред махни него,на мен ми беше запушен и правеше такива проблеми
    Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

    Коментар


      #3
      a дава ше ли ти някаква грешка при диагностика?

      Коментар


        #4
        дали може да се използва алуминий 3мм за затапване на егр вместо стомана?

        Коментар


          #5
          никаква грешка не ми даваше.а клапана го затапих с обикновенна ламарина за капачки
          Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

          Коментар


            #6
            така...клапана го намерих и го запуших,много лесно стана...колата спря да пуши,не прекъсва на ниски предавки и не мирише на сурова нафта..за сега добре като го покарам повече ще разбера да ли е за добро

            Коментар


              #7
              doblo11 написа:
              така...клапана го намерих и го запуших,много лесно стана...колата спря да пуши,не прекъсва на ниски предавки и не мирише на сурова нафта..за сега добре като го покарам повече ще разбера да ли е за добро
              Поне за двигателя е за добро,да но само не ти прави проблем на компа
              Fiat palio 1.7td

              Коментар


                #8
                за сега нищо по таблото не свети ти твоя затапил ли сиго? маи четох че си го изолирал?

                Коментар


                  #9
                  doblo11 написа:
                  за сега нищо по таблото не свети ти твоя затапил ли сиго? маи четох че си го изолирал?
                  Охо-о-о :D още като прочетох май месец за отрицателните последствия върху мотора,го махнах моментално,дори катализатора го елиминирах.Освен това колата стана по-пъргава в ниския диапазон ,смисъл по се наема. :DА на прегледа за газовете нямах никакъв проблем, при норма 2% за дизел с евро2,уреда отчете 0,42%, което е супер, дори и двутактово масло си слагам при всяко зареждане,откакто пак същия месец разбрах за полижителните качества при третиране.
                  Fiat palio 1.7td

                  Коментар


                    #10
                    за катализатора няма да го пипам за сега ,апак масло в нафта та и аз сипвам но такова каквото сипвам на мотора,аз имам още едно добло мисля и на него същата процедура..

                    Коментар

                    Working...
                    X