Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

СКЪСАН БОЛТ НА КОЛЯНОВ ВАЛ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    СКЪСАН БОЛТ НА КОЛЯНОВ ВАЛ

    търся болт за ангренажно колело към колянов вал за Брава 1.9 Д 63 к.сили лява резба!!!намерих 20 болта от ТД, но са фи 16 на резбата, а моя е фи 14. май двигателя ми е отдукато, също с климатик. кажете материал за болт да споделя със стругаря, после на закаляване в Пазарджик. благодаря Ви предварително. В. Пловдив
    vardenski@gmail.com

    #2
    Иди си купи нов или от морга.Какво ще закаляваш.Майстора ти май е прегрял.В Силистра продават заготовки за направа на болтове ,но засега имат само за дясна резба.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #3
      Приятел минах по твоя път.Ангренажното колело се осигурява със шпонка-тя носи усилието.Кажи му на твоя стругар да го дялне от по-голям болт ако иска.Аз го направих като шпилка с лява-дясна резба и гайка накрая.Аксиалното усилие е малко и не може да скъса и нормален-неподобрен-болт.Успех
      Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

      Коментар


        #4
        Иди в Евроболт на бул.6-и септември - те имат от пиле мляко при крепежните изделия.

        Коментар


          #5
          Стомана 40-45 под формата на шестограм и да направи един болт. Това при положение, че не намериш.

          Коментар


            #6
            FGRC написа:
            Иди си купи нов или от морга.Какво ще закаляваш.Майстора ти май е прегрял.В Силистра продават заготовки за направа на болтове ,но засега имат само за дясна резба.
            А по какво с различават заготовките, за лява и дясна резба ? Не зависи ли от теб, на къде ще си я нарежеш ? :D
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              Re: СКЪСАН БОЛТ НА КОЛЯНОВ ВАЛ

              ВАрденски написа:
              търся болт за ангренажно колело към колянов вал за Брава 1.9 Д 63 к.сили лява резба!!!намерих 20 болта от ТД, но са фи 16 на резбата, а моя е фи 14. май двигателя ми е отдукато, също с климатик. кажете материал за болт да споделя със стругаря, после на закаляване в Пазарджик. благодаря Ви предварително. В. Пловдив
              Търси от Типо/Темпра !Мотора ти е такъв!Успех!

              Коментар


                #8
                ЗА БОЛТА

                БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ! НАПРАВИХМЕ БОЛТ 14 ММ ОТ 16 ММ ЗА ТД. ЕВРОБОЛТ НЕ ГИ ТЪРСЕТЕ ЗА ОБР. РЕЗБА.СЕГА ЧАКАМ ДЕМПФЕРНА ШАЙБА, ЩЕ СИ ТЪРСЯ АНГРЕНАЖНО КОЛЕЛО КОГАТО ИМАМ РАЗМЕРИТЕ.ЩЕ СЕ ОПИТА МАЙСТОРА ДА ИЗПРАВИ ЧЕЛОТО НА КОЛЯНОВИЯ ВАЛ БЕЗ ДА ГО СВАЛЯ, ДА ВИДИМ КАКВА ФРЕЗА.ЩЕ ПИША!
                vardenski@gmail.com

                Коментар

                Working...
                X