Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Фиат Стило 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Фиат Стило 1.9 JTD

    Здравейте на всички. С интерес четя дискусии по разни въпроси тук и видимо доста съвети са от собствен опит, а от това по ценно няма ) За това ще опитам и аз да обясня проблема, който ми се яви, пък ако някой получи дежавю, ще съм благодарна за мнение. От скоро карам Фиат Стило, 1.9 JTD . След 10-тина безпроблемни дни колата изгасна в движение, като точно преди това изписка и светна една лампа приличаща на дюза /за проблем с двигателя е май/. След доста неуспешни опити /около 20 мин/ взе че запали за 30 сек., пак изгасна, запали за около 15-20 мин. Всеки път придружено от въпросната лампа. На другия ден безпроблемно стигна до диагностик. Казаха че давала проблем в горивната система, като провериха дюзите не било от тях. Закарах я на техник провери основната /или поне така разбрах )/ помпа - и тя била наред. По метода на изключването, каза че остава подкачващата помпа, която се намирала под резервоара. някъде под задната седалка, но естествено не е сигурно че е тя. Да съм пробвала да карам на пълен резервоар..... пробвах...загасна 7-8 мин след като тръгнах на работа сутринта. /Споменавам го тъй като изчетох една тема с проблемен датчик колянов вал, но при мен като че ли не гасне само загряла, а без особена последователност ....освен ако не загрява за 5 мин. Друго което може би има общо е, че същата тази лампа присветва за секунда с изпищяване, всеки път когато мина 3 хил. оборота, независимо на коя предавка, но само светва като че ли за момент губи мощност и след това продължава. Сега естествено търся такава помпа, за да пробваме, но ако междувременно някой има различно мнение ще го чуя с удоволствие . Благодаря

    #2
    Колежке, не се занимавай с глупости, а отиди в някой от следните сервизи:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=60093Може и да има други, но тези са добри особено на италианките, хвалят ги тук и в алфа форума. Рискуваш да се набуташ само с пари и нерви, ако ходиш при тесни незнайни специалисти.Едит: малко си объркала раздела

    Коментар


      #3
      irinahp написа:
      М-даааа много съм сбъркала раздела.....а дали мога да го сменя?
      Нищо, модераторите ще я оправят. Освен посочените два сервиза в който младежите си разбират от работата и работят с любов към италянските автомобили, мога да ти препоръчам и сервиза на Дани в Дружба.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        направи диагностика и провери цедката(ако имаш такава )на регулатора на налягането и горивния филтър

        Коментар


          #5
          Стило jtd няма лампа като дюза.Да не би да е лампата на двигателя.
          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички отговорили. Ще избера един от сервизите, които предлагате и ще отида. За FGRC - да на двигателя лампата...

            Коментар


              #7
              Не губи време а отиди за една хубава диагностика. Отдели 30 мин. от времето си и ще си решиш проблема.И после пиши какво се е оказало.Успех!
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар

              Working...
              X