Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли JTD да се кара с биодизел?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може ли JTD да се кара с биодизел?

    Имам FIAT 1.9JTD и се чуда дали може да карам с биодизел.Който е пробвал да сподели.

    #2
    то може,ама гледах новините преди и там казаха че много почват да се оплакват от горивната система;я маркучи я помпа...все едно разяжда
    Bravo 2.0 Multijet 165 2009

    Коментар


      #3
      Съгласно инструкцийте на BOSCH не трябва да се използват биогорива.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        И от Бош ще клекнат! Това е международна политика и за в бъдеще все повече % био дизел ще има.Това със уплътненията е вярно но това са уплътнения на 15 г. те така или иначе са готови да текнат всеки момент.Поздрави!

        Коментар


          #5
          % в горивото да, но изцяло на биодизел - не.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Приципно проблеми няма,дори технически комън рейла не е толкова претенциозен от към гориво.Причината е в директното впръскване.Проблема се поржда от друго,в продължение на десетилетие колата е карана с нормално гориво,което е отложело трайно уталкйки и когато се сложи био ,то вдига тези утайки и първо почва една смяна на горивни филтри през ден.После протича помпата и тя трябва да се ремонтира.В крайна сметка ефтиното у нас излиза пре скъпо.Поздрави!

            Коментар


              #7
              То проблема е да не попадат мръсотии в инжекторите и помпата защото биодизелът разяжда гумените съединения и оплътнения.Аз съм карал доста с биодизел но смених маркучите след филтъра с прозрачни.Двигателя на Нисана LD-20 беше железен и работеше много добре но на JTD няма да сложа биодизел.Маркуча за обратната нафта на Нисана беше омекнал и лепеше сякаш е намазан с лепило.
              Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

              Коментар


                #8
                някой беше писал във форума че карал jtd само с биодизел.аз тогава останах приятно изненадан,но все още не ми се рискува(при това имам помпа за високо налягане резервна)

                Коментар


                  #9
                  Аз на мойта "бабичка" не слагам биодизел, камо ли на JTD. Не знам все си мисля че ремонта при JTD е доста по скъп и не бих рискувал, ама с тея цени на горивата знае ли човек......
                  Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                  ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                  Коментар


                    #10
                    Аз не виждам проблем да се кара с биодизел. Един от проблемите го написа колегата Специалиста. Другият с маркучите......... мисля, че при Jtd няма да има проблем, защото до колкото знам до 99г ако не се лъжа уплътненията са едни а след това заради биодизела стават други. Остава да е направен както трябва и самият биодизел, да смазва добре и за мен няма проблем. Jtd съм го карал 50-50 нафта олио.

                    Коментар


                      #11
                      chaveto написа:
                      Jtd съм го карал 50-50 нафта олио.
                      ти си луд
                      Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                      Коментар


                        #12
                        не вярвам да е луд а и е възможно.защо пък не

                        Коментар


                          #13
                          danzel-jtd написа:
                          chaveto написа:
                          Jtd съм го карал 50-50 нафта олио.
                          ти си луд
                          Още бих карал така, но тъпаците направиха олиото по скъпо от дизела и няма сметка. Сега си наливам по 1л на един резервоар, двигателя не се чува как работи

                          Коментар


                            #14
                            От биодизела няма файда при тази цена и на новото и на употребяваното олио ( 1лв) ! На файда е да си намираш нафта "на черно" и да не си съсипваш колата
                            LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                            Коментар


                              #15
                              maxuel82 написа:
                              От биодизела няма файда при тази цена
                              Аз още не мога да разбера защо биодизела е по скъп от дизела До колкото знам извън БГ е обратното Миналата зима до бачкането се продаваше биодизел с 1лв по надолу от цената на дизела. Трябва да проверя дали още правят биодизел и каква му е цената. Все си мисля, че ако е на 1.70лв/л ще започне да се консумира много повече био от обикновен дизел

                              Коментар

                              Working...
                              X