Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

JTD мотор на Газ....... WTF ?!?!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    JTD мотор на Газ....... WTF ?!?!?!

    Разглеждам си аз тука из mobile.bg обявите и попадам на следното http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...564&f1=details , как по дяволите ще се направи дизел на газ........един колега и той беше ми ги дрънкал тези,че негов познат си направил дизела на газ.... ????
    93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
    00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
    * * * * * * * * * * * * * *
    Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

    #2
    Не си ли виждал автобусите от градския транспорт с метановите бутилки отгоре?Помпата се наглася да пуска малко нафта,колкото за самовъзпламеняването на горивото,което основно е газ/пропан или метан/,защото няма искрови свещи.Виждал съм в Казанлък и София сервизи,които се занимават с тази трансформация.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      И някой може ли да даде повече информация относно цена,качество,разход,плюсове,минуси.... ????
      93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
      00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
      * * * * * * * * * * * * * *
      Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

      Коментар


        #4
        За автомобил - умряла работа...
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Умряла работа е с метан че е много тежък. А на снимките като гледам е сложена най малката бутилка. Само ми е интересно как е нагласил компа на jtd-то да регулира горивото. Ако беше механичен дизел ми се вижда по лесно.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            Аз като гледам.Това е инсталация на пропан-бутан,няма толкова малка бутилка за метан.
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар


              #7
              Никой не твърди, че трябва да е само на метан. Дизела се намалява до толкова, че двигателя да работи нормално а не само за да има какво да запали газта. На всякъде където се монтират АГУ могат да ти дадат най вярна информация за цена......

              Коментар


                #8
                във форума на офроад бг има такава тема за дизел на газима доста интересни твърдения за разхода и липсата на сажди и пушек и добра мощност с понижен разход
                типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                хюндай акцент 1.5 CNG
                киа каренс +метан

                Коментар


                  #9
                  http://novatv.bg/news/view/2011/06/1...%D0%B8-%D0%B5/
                  fiat tipo 1.6mi 75k.c 1994
                  alfa 145

                  Коментар


                    #10
                    Това може да го направи само някой стинкаджия демек бакшиш или така наречените таксиметрови шофьори!Ужас!!!Да си прецакаш този хубав мотор и да му сложиш ГАЗ .... за 5 лв. ХАХХАХАХХАХХАХХАХАХ

                    Коментар


                      #11
                      PB 5989 MP написа:
                      Това може да го направи само някой стинкаджия демек бакшиш или така наречените таксиметрови шофьори!Ужас!!!Да си прецакаш този хубав мотор и да му сложиш ГАЗ .... за 5 лв. ХАХХАХАХХАХХАХХАХАХ
                      Колко да е хубав тоя двигател на 12 годишен кокошарник?5лв на 100км са си пак нещо.Сам ги сметни за около 50000км колко ще спести?
                      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                      Коментар


                        #12
                        MartoModev написа:
                        PB 5989 MP написа:
                        Това може да го направи само някой стинкаджия демек бакшиш или така наречените таксиметрови шофьори!Ужас!!!Да си прецакаш този хубав мотор и да му сложиш ГАЗ .... за 5 лв. ХАХХАХАХХАХХАХХАХАХ
                        Колко да е хубав тоя двигател на 12 годишен кокошарник?5лв на 100км са си пак нещо.Сам ги сметни за около 50000км колко ще спести?
                        Аз като смятам, 500 лв. се получават. Инвестицията май ще е повечко пари.
                        Punto 1,9 JTD 80

                        Коментар


                          #13
                          Абе ти го смяташ ама ти ще минеш 4 пъти по 50 000км така че инвестицията до някъде си струва.....
                          93' BMW E36 M40B16 - "калпазанин по пътя"
                          00' Fiat Bravo JTD 105 SX "SS.Steel/Trofeo" - Ръмжи и бега! (вече на бащата)
                          * * * * * * * * * * * * * *
                          Стигат ли ти парите, значи не ти стига въображението!!

                          Коментар


                            #14
                            Не се знае колко газ гори вместо нафта.Може и над 5лв да е
                            И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                            Коментар


                              #15
                              Kaк става пръскането на газта ? С отделно ЕКУ ли ?Интересно ми е как се определя, с колко да се намали впръсканата нафта.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X