Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TD100 - проблем с паленето в студа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    при мен тази сутрин при -8 запали все едно е лято докато чукна ключа с едно подгряване изгасна за 4 5 секунди и завъртях (но имах проблем със замрзъзнали ключалки трябва да ги напръскам с нещо)акумулатора е на една година варта и в нафтата си слагам добавка кастрол ТДА
    Fiat Bravo TD100

    Коментар


      #17
      pioneer 306c написа:
      Колега много бързо връщаш ключа. Тя тръгва да наема а ти го връщаш. Така нищо не правиш.Освен това колегите са прави. Това не са бързо подгревни свещи за да въртиш на 4-5сек, изчаквай повече време дори и след като изгасне лампата свещите продължават да подгряватНаправи си пълна ревизия на стартера и си вземи читав акумулатор.
      напротив, след гаснене на подгрева трябва максимално бързо да завъртиш, така си го пише по мануалите. След гаснене на лампата подгрев вече няма
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #18
        Подгрева продължава между 20 и 30 сек.,нищо че лампата е изгаснала или си запалил.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #19
          pakumba написа:
          pioneer 306c написа:
          Колега много бързо връщаш ключа. Тя тръгва да наема а ти го връщаш. Така нищо не правиш.Освен това колегите са прави. Това не са бързо подгревни свещи за да въртиш на 4-5сек, изчаквай повече време дори и след като изгасне лампата свещите продължават да подгряватНаправи си пълна ревизия на стартера и си вземи читав акумулатор.
          напротив, след гаснене на подгрева трябва максимално бързо да завъртиш, така си го пише по мануалите. След гаснене на лампата подгрев вече няма
          несъм съгласен.След дако изгасне лампата подгрева продължава.Ако се заслушате се чува кога щрака релето.Ако не вярвате изкарайте 1 свещ и гледайте или премерете с мултицед тока на кабела на свещите
          фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

          Коментар


            #20
            Колата е закотвена в момета пред вратата.Неможах да взема ремък в петък и събота,та сега нищо немога да правя по нея.Такова хубаво време е,че няма как да не сложиш един ремък,ама като го няма.
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар


              #21
              Аз само да питам на моята има и нещо като инжекцион когато давам на контакт а тука на клипа не видях такова нещо намира се точно до индикацията на акумулатора от ляво иначе и аз чакам да изгасне лампата за подгрева и след 1-2 секунди паля и няма никви проблеми даже пали по бързо отколкото при топло време а иначе и аз имах тоя проблем сутрин обаче бях забравил на два пъти плафона светнат и сутрин беше същата работа НЕ палеше

              Коментар


                #22
                iliyan написа:
                Подгрева продължава между 20 и 30 сек.,нищо че лампата е изгаснала или си запалил.
                Да, зависи колко е студено. Ако се заслушам, чувам как релето изключва някъде поне след 30 секунди при първото палене за деня в тия студове.
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар


                  #23
                  benzol написа:
                  Аз само да питам на моята има и нещо като инжекцион когато давам на контакт а тука на клипа не видях такова нещо намира се точно до индикацията на акумулатора от ляво иначе и аз чакам да изгасне лампата за подгрева и след 1-2 секунди паля и няма никви проблеми даже пали по бързо отколкото при топло време а иначе и аз имах тоя проблем сутрин обаче бях забравил на два пъти плафона светнат и сутрин беше същата работа НЕ палеше
                  Това е индикацията за дюзите,или по-скоро за умната дюза.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    #24
                    van02 написа:
                    pakumba написа:
                    pioneer 306c написа:
                    Колега много бързо връщаш ключа. Тя тръгва да наема а ти го връщаш. Така нищо не правиш.Освен това колегите са прави. Това не са бързо подгревни свещи за да въртиш на 4-5сек, изчаквай повече време дори и след като изгасне лампата свещите продължават да подгряватНаправи си пълна ревизия на стартера и си вземи читав акумулатор.
                    напротив, след гаснене на подгрева трябва максимално бързо да завъртиш, така си го пише по мануалите. След гаснене на лампата подгрев вече няма
                    несъм съгласен.След дако изгасне лампата подгрева продължава.Ако се заслушате се чува кога щрака релето.Ако не вярвате изкарайте 1 свещ и гледайте или премерете с мултицед тока на кабела на свещите
                    това е нова и интересна информация за мен, факт е обаче, че в мануала на либрата ми, която е жтд все пак, знам ли, може да има разлика в подгрева- пише си 4-5 секунди, гасне лампата и максимално бързо да се пали... Не споря, просто споделям
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #25
                      И при ЖТД подгрева продължава, независимо че лампата е угаснала, независимо че си запалил. ЕКУ - то май решаваше колко след старт да продължи подгрева, в зависимост от околната температура.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                      Коментар


                        #26
                        kal0yanch40 написа:
                        benzol написа:
                        Аз само да питам на моята има и нещо като инжекцион когато давам на контакт а тука на клипа не видях такова нещо намира се точно до индикацията на акумулатора от ляво иначе и аз чакам да изгасне лампата за подгрева и след 1-2 секунди паля и няма никви проблеми даже пали по бързо отколкото при топло време а иначе и аз имах тоя проблем сутрин обаче бях забравил на два пъти плафона светнат и сутрин беше същата работа НЕ палеше
                        Това е индикацията за дюзите,или по-скоро за умната дюза.
                        еми нали и той е с ТД100 не трябва ли да му светне? защото аз на клипа не видях такова нещо,преди малко и аз излизах с колата верно малко тудно палнах(в смисъл завъртя 2-3 докато запали) но все пак запали от 1-вия път но аз съм с акумулатор 45А което за дизел си е малко

                        Коментар


                          #27
                          Вчера най-сетне взех пустия ремък и го сложих.След зимен сън от 1 седмица,колата непожела да запали.От 3-тя път запали.А за моята лапчичка,за дюзата,може би е изгоряла,несъм отварял да ги подменям.Сигурно има такива дето никога несъм виждал да светят.
                          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                          Коментар


                            #28
                            van02 написа:
                            несъм съгласен.След дако изгасне лампата подгрева продължава.Ако се заслушате се чува кога щрака релето.Ако не вярвате изкарайте 1 свещ и гледайте или премерете с мултицед тока на кабела на свещите
                            Да, ако разполагате с мултицеД, той решава всички проблеми

                            Коментар


                              #29
                              Изчаквам лампата за подгрева да изгасне и веднага въртя. Пали от половин оборот. И при -10 и при +30 все еднакво пали.Добавки не съм слагал никога.
                              Palio Weekend 1.7 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X