Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Постоянно късане на пистовия ремък?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Постоянно късане на пистовия ремък?

    Момчета, за около 200км ми се скъсаха 3 ремъка. След втория открихме, че хидравличната помпа има огромно биене и я сменихме с "нова" от моргата. След 50-60км се скъса пак. Цепи се по дължина от най-външната писта(откъм гумата) и постепенно върви навън. На пипане и оглед всички шайби и ролки изглеждат наред. На демпферната забелязах, че външния канал е излъскат до блясък. Незнам дали там е проблема. Помагайте!
    Fiat Bravo 1.9JTD 1999

    #2
    обтегача си виж първо за изместване.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Сменяй обтегача 100%.Имах същия проблем.
      фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

      Коментар


        #4
        Оптегач!Заради него,сега ремака ми е с една писта по-малко.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          От оптегача е

          Коментар


            #6
            Накъде се измества обтяжната ролка та го къса така?Лесно ли се сменя? Трябва ли ми канал или нещо друго?
            Fiat Bravo 1.9JTD 1999

            Коментар


              #7
              Измества се от механизма с пружината,посока на вън,към гумата.По спомен мисля,че ставаше само със сваляне на гумата и подкалника.Но ако намериш канал,ще ти е по-лесно.
              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

              Коментар


                #8
                Да уточним, че трябва да смениш целия комплект - ролка с обтягащ механизъм, а не само ролката!

                Коментар


                  #9
                  Колега и аз имах съштия проблем сменик и аз 3 ремъка първо смених паразитната ролка но пак нестана . на мен ми го късаше като го искарваше на вън и го късаше шаибата на вала. и в краина сметка смених оптяжната ролка и се родих. И несе хвърляи на най евтиното . може и без канал трябвати камък 15мм. Успех!

                  Коментар


                    #10
                    напротив купи си най евтината тя така и така ще е дайко и проблема ти е в нея на 100% и ако нямаш кора под двигателя сваляш само гумата и с гедоре 13 я отвиваш с 15 е на механизма да можеш да сваляш/качваш ремъка
                    Bravo 1.9d 97г

                    Коментар


                      #11
                      Ако проблема е в обтегача ( макар най вероятно той да е причината), няма ли да къса най вътрешния (най близкия до ангренажа) канал на ремъка

                      Коментар


                        #12
                        не къса ремъка от към дясната гума
                        Bravo 1.9d 97г

                        Коментар


                          #13
                          Смених целия комплект преди около час. Лесно стана. На старата ролка гарнитурата на механизма от долната страна почти липсваше(мисля, че е от тефлон) и имаше изместване от оста с около 3мм надолу. Много трудно сложих рекъка обаче. Опънах ролката докрай. Размерът на ремъка е 1795мм. Правилен ли е според вас?
                          Fiat Bravo 1.9JTD 1999

                          Коментар


                            #14
                            Печен си. http://order.auto1.bg/auto1newdesign...Search=6PK1038
                            Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                            харчи: DOSTA

                            Коментар


                              #15
                              провери за липса на съосие на някоя ролка биене или наранен канал на някоя шайба
                              skype pe6_oo Марин

                              Коментар

                              Working...
                              X