Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свети ми лапмичката на check-а Fiat Marea 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свети ми лапмичката на check-а Fiat Marea 1.9 JTD

    Здавейте! Преди няколко дни купих колата, а преди това карах Браво 1.6 и не съм много наясно с дизелите. Днес както си карах и ми светна лампичката на електронния чек(червената дето изглежда като дюза) на таблото. Промяна във вървежа не можах да усетя, нито промяна в звука на двигателя. След около половин час лампичката спря да свети и за сега е добре. Няколко пъти гасих и палих колата преди да изгасне, но при рестартиране на двигателя пак си светваше. Някой може ли да даде идея от какво може да е и дали може да бъде притеснително. Предстои ми пътуване с колата към края на седмицата а пък съм постоянно на работа до петък и няма да имам време да отида на диагностика. Искам да знам дали може да е нещо притеснително, което да ме остави някъде или да си карам. И ако може някой да ми даде някакви идеи какво мога да проверя ако пак светне тази лампа за да хвана откъде идва проблема. Благодаря предварително.
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

    #2
    значи можем само да гадаем какъв е проблема.нужна ти е комп. диагностика.не подценявай проблема.на мен така ми светваше и угасваше и като я закачих излезе от егр-а.но това при мен.при теб може да е по- различно

    Коментар


      #3
      Въпроса е каква е вероятността да ме остави на пътя, защото тази седмица наистина съм затруднен да отида на диагностика. Ако в следващите 1-2 дни ако ми направи пак този проблем явно ще се наложи да намеря време за диагностика.
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

      Коментар


        #4
        колкото господ толкова и аз мога да ти отговоря.по-добре иди на диагностика

        Коментар


          #5
          ivandd написа:
          Въпроса е каква е вероятността да ме остави на пътя, защото тази седмица наистина съм затруднен да отида на диагностика. Ако в следващите 1-2 дни ако ми направи пак този проблем явно ще се наложи да намеря време за диагностика.
          Като за начало си провери буксата на датчика за температурата,който се намира на термостата.Провери дали е добре поставена,а най добре е да я извадиш и да напръскаш с контактен спрей и мъжката и женската част. За най-точни резултати-диагностика.
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар


            #6
            iakvvu написа:
            ivandd написа:
            Въпроса е каква е вероятността да ме остави на пътя, защото тази седмица наистина съм затруднен да отида на диагностика. Ако в следващите 1-2 дни ако ми направи пак този проблем явно ще се наложи да намеря време за диагностика.
            Като за начало си провери буксата на датчика за температурата,който се намира на термостата.Провери дали е добре поставена,а най добре е да я извадиш и да напръскаш с контактен спрей и мъжката и женската част. За най-точни резултати-диагностика.
            Като купих мареята това ми беше първата болежка.Като светна лампата се побърках-да не стане нещо на мотора-пък то било тем. датчик.Отивам на диагностника и ми мънкат,от тогава сам на лаптопа и тези 20лв не ме притесняват!
            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

            Коментар


              #7
              Абе и аз предполагам че не е нещо страшно, защото ако беше нещо по сериозно щях да го усетя веднага по вървенето на колата, а промяна нямаше. В събота вечерта ходих до Банкя и минах през едни големи локви, казах на моя майстор, а той ми каза че няма какво да и стане щото била дизел. Лично моето предположение беше че се е намокрил някой датчик ама той ме опроверга. Ще видя днес ако светне ще откача датчика да го огледам. Иначе преди с Бравото ако мина по-бързичко през някоя локва и почваше да придърпва и да гърми и то на следващия ден и като изсъхнеше и си се оправяше. Благодаря за съветите, ще пиша ако пак се прояви проблема да кажа какво съм направил и дали се е оправило.
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

              Коментар


                #8
                Май няма да е зле и аз да си взема един кабел за диагностика. Откъде мога да намеря и колко струва?
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                Коментар


                  #9
                  Колеги сега като прочетох за температурния датчик си спомних, че вчера малко преди да светне чек-а на таблото там където ми показва външната температура започна да премигва. По принцип нали си показва големия и малкия километраж и ако натиснеш бутона за температурата я изкарва за малко и пак връща километражите. Вчера без да натискам нищо ми излезе температурата и започна да премигва. След 5 минути светна чек-а и нататък знаете.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                  Коментар


                    #10
                    Външната температура примигва, когато има опасност от заледяване.Предупреждава те, един вид.Мига само при температури по-ниски от 4 градуса.
                    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                    Коментар


                      #11
                      най -добре си вземи диагностичен кабел и ще се родиш.при тези коли за разлика от повечето при най-малката неизправност се записва грешка и светва чека.не че при другите коли не записва грешка ,но нямат чек на таблото който да светва и да ги дразни(мерцедес ,фолксваген и др.

                      Коментар


                        #12
                        ivel написа:
                        най -добре си вземи диагностичен кабел и ще се родиш.при тези коли за разлика от повечето при най-малката неизправност се записва грешка и светва чека.не че при другите коли не записва грешка ,но нямат чек на таблото който да светва и да ги дразни(мерцедес ,фолксваген и др.
                        Значи и на нас не ни трябва. :D За питащия колега: Тези коли си вървят със супервайзорите. Отвратителен, банален и досаден, но единствения отговор на твоя въпрос е Диагностика.Послушай и колегите за превантивните неща, които можеш да сделаш преди "буксата".
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #13
                          Днес на отиване на работа и при връщане сега не ми светваше лампата. Надявам се да е така до края на седмицата и да мога да си пътувам нормално а след празниците ще ида на диагностика и ще предприема нужните мерки(ако има някакъв проблем). А за кабела някой знае ли от къде и колко пари и дали програмата си върви с него?
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                          Коментар


                            #14
                            Ако е стояла по дълго без да се кара е възможно да е имало нещо временно
                            skype pe6_oo Марин

                            Коментар


                              #15
                              Да, да, мечтайте си.35лв е един кабел, софтуера е безплатен, търсачката на форума - също.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X