Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на нафта от дюзата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на нафта от дюзата

    Здравейте,колеги.Надявам се отново на малко помощ от вас.Днес ми замириса на нафта докато колата работеше на бавни обороти.Отворих капака и забелязах,че нафтата направо извира от едната дюза.Точно там,където дюзата влиза в главата.Също така и доста беше поолян самия двигател.Когато отворих колата беше загряла и си пушеше точно от мястото където извира нафтата.Според вас,какво може да се направи и от какво може да е.В понеделник ще я карам на сервиз,но да знам за какво да съм подготвен.И за лош късмет мисля че е точно тази дюза с датчика последната е от дясната страна....

    #2
    На коя кола ?Голф4 ТДИ помпа дюза ли ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Под дюзата има една втулка(дебела медна шайба),развива се дюзата и се сменя.Срува около 2.50лв.
      фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

      Коментар


        #4
        Пропуснал съм да напиша данните за колата.Става въпрос за Фиат Пунто 1.9Д 2000г.

        Коментар


          #5
          Angelov78 написа:
          Пропуснал съм да напиша данните за колата.Става въпрос за Фиат Пунто 1.9Д 2000г.
          Тази кола няма дюза със датчик!!!Смени си маркучите за излишната нафта!Успех!

          Коментар


            #6
            Ахам благодаря ви за съветите.Дано в понеделник не се окаже нещо много лошо.Иначе мисля,че не е от маркуч,защото ясно се вижда че нафтата направо извира от мястото където дюзата е завита в главата......

            Коментар


              #7
              Под дюзата има бренер които също е навит във главата.Случвало ми се е на този модел да притягам бренери.Това обаче което се забелязва е че от посоченото место излизат мехурчета!!!Тъй като капака на клапаните е едно цяло със смукателния колектор се сваля,за да има достъп до всички дюзи.Лошото е че не може да го запалиш така че да се огледа внимателно.Успех!

              Коментар


                #8
                Точно се връщам от сервиза.В крайна сметка се оказа май най-дребното.Оказа се маркучето за обратната нафта.

                Коментар


                  #9
                  теч на нафта

                  колега и аз патя с тия маркучета пълни боклуци с маслото сменявам и тех

                  Коментар


                    #10
                    Angelov78 написа:
                    Точно се връщам от сервиза.В крайна сметка се оказа май най-дребното.Оказа се маркучето за обратната нафта.
                    Защо ли не ме учуди!!!

                    Коментар

                    Working...
                    X