Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблемното пунто 1.9 чист дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    проблема на тези пунта е в кутията след вьздушния филтьр,а по точно неиното управление.от енжине релето им идва постоянен плюс-вьтре на една намотка ,която има клапанче,което го задеиства вакуума.но за да се отвори клапанчето трябва екуто да пусне минус,които е другия кабел кьм намотката/бубинката/,и тогава клапата се затваря.това го пробвах като подавам с една жичка минус от акумулатора.но защо не идва минус от екуто.това е проблем.и тази клапа никога не затваря,да намали прихода на вьздух,и стават такива детонации.това ми го правеше едно време,като беше запушен катализатора,и изгорелите газове няма кьде и принудително навлизаха през егр-а вьв всмукателите и тогава сецането беше постоянно,докато изкормих катализатора.така че има нещо в компа което не работи,за да пусне този минус.незная дали може да се отвори компа и да се види кое е това нещо
    Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

    Коментар


      #47
      И как ще обясниш това че ЕГР-а е затапен със планка-т.с. няма как да връща газове от там,и маркуча на смукателния колектор изваден-т.с. няма как да препречва пътя на въздуха някаква си клапа. И накрая присаждам другата помпа и всичко се оправя,маркуча пак е включен във филтъра и т.н. Проблема за мен не е в помпата а в нейното управление,и за да не съм голословен всички модели които карат със този тип горивна система имат този или подобен проблем.(Рено клио/канго) (Фиат Пунто/Добло) Датчиа.Поздрави!

      Коментар


        #48
        да,точно,егр-а е затапен.а маркуча на вьздуховода си е там,но точно в тези обороти когато сеца клапата трябва да се претвори,а не се затваря.даже и на капака на клапаните,в средата има една залепена капачка,и нея сьм отлепвал и сьм затапил-има изход на картерни газове а на другия изход до капачката за маслото сьм направил една тетка,и единия и изход отива в атмосферата а другия си отива кьдето си е бил-кьм картера.това с цел да не дьрпа и от там вьв всмукателите,а сьщо така и да са чисти.а с присаждането на друга помпа компа отпада,а тои прави мизериите
        Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

        Коментар


          #49
          .

          Ако е компа защо на моята като го сменихме с такъв от работеща кола проблема е все още на лице.

          Коментар


            #50
            Остава да си опишеш подробно проблема и да се преецени дали е това за което говорим тук.

            Коментар


              #51
              сигурен ли си,че всичко друго е наред.проверявал ли си нещо,сподели.чел ли си,какво сме писали и правили по този проблем досега
              Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

              Коментар


                #52
                .

                Проблемът е абсолютно аналогичен като вашият,писал съм и по-рано в темата.За мой късмет имах под ръка работещо пунто,за пробата съм сменял едно по едно помпа,педал на газта,дебитомера и компа,е проблема си остана.Егера е затапен,колекторите са чистени до блясък понеже сменях блока, и сега на къде....?За сега я карам с педала в дъното,смяна на предавките в по високи обороти около2500-2600 и градско по неволя около 70км/ч.Имах като идея да махна ел.помпа и да монтирам механична от ТД75 но не ми остана време и за сега ще се кара така.Няма оправия те това е.

                Коментар


                  #53
                  колега ако наистина си правил тези неща,незная вече на какво се дьлжи това нещо.но дали всичко което си слагал от другата кола е изправно,че ако и там е имало някакьв проблем може да те е подльгало
                  Panda 141 zastava yugo 45 punto 176 1.1 6 speed punto 188 1.2 punto 188 1.9 ds Panda 169 1.1grande punto

                  Коментар


                    #54
                    .

                    dineca написа:
                    колега ако наистина си правил тези неща,незная вече на какво се дьлжи това нещо.но дали всичко което си слагал от другата кола е изправно,че ако и там е имало някакьв проблем може да те е подльгало
                    Другото е безпроблемно и до сега та и аз не знам вече на къде

                    Коментар


                      #55
                      Схемата е ясна!Не само сме шах, ами направо Мат.За сега проблема се е оправял само със смяна на помпата.Аз още си карам така!
                      Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                      Коментар


                        #56
                        Марто написа:
                        Схемата е ясна!Не само сме шах, ами направо Мат.За сега проблема се е оправял само със смяна на помпата.Аз още си карам така!
                        аз пък съм решил да сменям моята помпа,че ми писна вече всяко палене въртя по 2 пъти един акумулатор отиде вече

                        Коментар


                          #57
                          .

                          Не знам на какъв език говоря, и помпата съм я сменял от работещо пунто и файда никва

                          Коментар


                            #58
                            Сега остава някой да смени цялата инсталация барабар с буксите и ше взема да се окаже, че проблема е решен.Проблема май май ще излезе в скапаните кабелия в двигателния отсек.
                            Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                            Коментар


                              #59
                              Надеждата умира последна!

                              Коментар


                                #60
                                И накрая-???Кажете какво се случва...

                                Коментар

                                Working...
                                X