Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загряване на TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Ако е такъв - да:
    Прикачени файлове
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #92
      Значи колеги по моя стария термостат не съм правил нищо, не съм махал нищо отвътре. Просто сложих "измисления" термостат с пишката навътре към оригиналния термостат и дори клапана(дебелия край) опира в щуцера на оригиналния. Това го направих с мисълта, че това е изходящия маркуч, но явно съм сбъркал( колегата Дидо е прав), но въпреки това досега ми е вършил перфектна работа. Термотялото на "измисления" термостат е в постоянен контакт с водата в малкия кръг и следователно си отваря, когато е достигната температурата му на отваряне. Лошото наистина е, че се получава едно постоянно отваряне и затваряне, както каза колегата Дидо, но досега все още кара :D . п.п. Мисля да изкарам тая зима така и напролет да си купя един оригинален. Не че този не ми върши работа , но я върши не на 100%, поради намаления дебит, което бихме могли да усетим когато понамачкаме педала п.п. Моя е като този на снимката.
      НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

      Коментар


        #93
        А бе колеги какви са тези скоби на маркучите? За първи път виждам такива, явно са оригиналните и нещо не мога да се ориентирам как се разхлабват. Може ли малко помощ?
        ex FIAT Marea 1.9 TD100

        Коментар


          #94
          ganchoto написа:
          А бе колеги какви са тези скоби на маркучите? За първи път виждам такива, явно са оригиналните и нещо не мога да се ориентирам как се разхлабват. Може ли малко помощ?
          Трябват нови скоби. Старите се късат и се хвърлят. Мисля че са за еднократна употреба.
          НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

          Коментар


            #95
            Валентино_88 написа:
            ganchoto написа:
            А бе колеги какви са тези скоби на маркучите? За първи път виждам такива, явно са оригиналните и нещо не мога да се ориентирам как се разхлабват. Може ли малко помощ?
            Трябват нови скоби. Старите се късат и се хвърлят. Мисля че са за еднократна употреба.
            Пазарна икономика а хахахах
            ex FIAT Marea 1.9 TD100

            Коментар


              #96
              Оригиналните скоби се откопчават там където им една надигната част. Проблема е, че за да ги закопчееш ти трябват специални клещи.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #97
                Айде да се изкажа и аз по въпроса след тоя роман.Коментарите са абсолютно точни.Откакто съм я взел /вече 5-та година/ и е на 270х., и в най големия студ и в жегата, стрелката се заковава точно на средата, след 5-6 минути и не мърда независимо как и с колко се кара. Пали от четвърт и върви като снаряд а като загрее мърка като коте.Смятам че всичко различно от това е отклонение от заводските параметри.Същото е и с бензинката на брат ми.Може с късмет да е но досега са перфектни автомобили./Все още не съм пипал нищо по мотора/.Успех и безаварийно за всички.
                BRAVA TD100 ELX `98

                Коментар


                  #98
                  bobis написа:
                  Айде да се изкажа и аз по въпроса след тоя роман.Коментарите са абсолютно точни.Откакто съм я взел /вече 5-та година/ и е на 270х., и в най големия студ и в жегата, стрелката се заковава точно на средата, след 5-6 минути и не мърда независимо как и с колко се кара. Пали от четвърт и върви като снаряд а като загрее мърка като коте.Смятам че всичко различно от това е отклонение от заводските параметри.Същото е и с бензинката на брат ми.Може с късмет да е но досега са перфектни автомобили./Все още не съм пипал нищо по мотора/.Успех и безаварийно за всички.
                  Ако не си я купил от магазина, неможе да твърдиш че нищо не е правено по ДВГ. Ако си чел внимателно, щеше да разбереш истината по въпроса Предлагам темата вече да бъде заключена. Започват нови безсмислени писания и спорове !
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #99
                    ganchoto написа:
                    А бе колеги какви са тези скоби на маркучите? За първи път виждам такива, явно са оригиналните и нещо не мога да се ориентирам как се разхлабват. Може ли малко помощ?
                    Много ги обичам тези скоби и ги разконсервирам с отвертка.Горе долу са като скобите на маншоните на полуосите.Избери си място където ще късаш и давай смело.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      Слушай сега, вземаш едни резачи - клещи за рязане на тел или кабели. Там кдето е закопчана скобата има едно ухо което стърчи 5мм нагоре. Стискаш там и надигаш края който е отгоре, да прескочи зъбчето. После може да опиташ с керпеден да ги поставиш отново. Аз моите ги смених с нови, от тия дето са с винт, само че на други маркучи.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        Със скобите и всичко останало се справих. Фалшивия термостат го сложих като колегата Вальо- в маркуч 2 с термоелемента към корпуса на термостата. Ами да си кажа право доволен съм от резултата- по-бързо загряване и поддържане на постоянна температура. Карах я и 5 км долу-горе с 80-100 и вече не се движи като пияна стрелката а се заковава на едно място. Май засега ще карам така.
                        Прикачени файлове
                        ex FIAT Marea 1.9 TD100

                        Коментар


                          Цялата тема не съм я чел, но и аз да си кажа мнението за термостат от рено. Първо трябва да гледате когато купувате такъв, защото има такива на които отвора е много малък и това ще намали дебита през радиатора. Когато го монтирате ще трябва така да го вкарате за да може охладителната течност да минава през него и да го загрява. Направите ли това няма да имате проблеми с такъв термостат.Стрелката на уреда трябва да стои на средата, без значение за какъв автомобил/модел..... говорим, това, че при вас стои където и е кеф е проблем само при вас и не трябва да подвеждате останалите. За да проверите къде колко градуса имате се ползва термометър и така сравнявате показанията. Относно термостата..... ми неговата работа е да отваря и да затваря, това, че постоянно ще се движи не е проблем и въобще не значи, че ще умре за много кратко време. При реното ми ясно се вижда на уреда как стрелката играе зимата с 10*С термостата постоянно затваря и отваря. При либрата стрелката не играе, но пък там имам възможността да наблюдавам температурата много точно и с термостат от рено температурата играе точно с 4*С апо някой път с 3*С. Всичко това обаче зависи в какъв режим е мотора, ако се кара леко почти не помръдват градусите, ако е в повече обороти тогава играе температурата.

                          Коментар


                            Колега, говорим за ТД100 ! Параметри:Термостат - 75 - 82 градуса температура на отваряне1-ва степен вент. - 86 - 90 градуса температура на включване2-ра степен вент. - 90 - 94 градуса температура на включванеОт 75 до 94 градуса разликата е 19 градуса. Ако твоя уред не я засича, или термостата ти отваря на 90 грасдуса, значи ти имаш проблем, а не автора на темата. ЧЕТЕТЕ !
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              Няма значение за какво говорим, при всеки нормален автомобил средата на уреда е работната температура. П.С за рено има и термостати на 82*С Аз бях точно с такъв, в момента съм с такъв за 89*С. Това на 2.4 Jtd.

                              Коментар


                                chaveto написа:
                                Няма значение за какво говорим, при всеки нормален автомобил средата на уреда е работната температура. П.С за рено има и термостати на 82*С Аз бях точно с такъв, в момента съм с такъв за 89*С. Това на 2.4 Jtd.
                                Дали пък няма значение....При 2.4ТД на Капата Т на отваряне на термостата е 70гр.,а при 2.4жтд е 88гр...Явно има някаква причина и хората затова са го изчислили...Ако ставаше просто така както си ги говориш,то на всички автомобили/двигатели да бяха сложили по един термостат от Рено за 5лв/май това е водещото при тебе/ и нямаше нужда да се правят всички тези сложни термостати с куп входове/изходи... Продължаваш да си ги ръсиш наляво и надясно....
                                LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                                LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                                LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                                Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                                Grande Punto 1.2 LPG

                                Коментар

                                Working...
                                X