Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо след запалване свети лампата за подгряване?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо след запалване свети лампата за подгряване?

    Колеги проблемъ е следният , след запалване , продължава около половин минута да мига лампата за подгряване на свещите , колата е Марея 1,9 ТД , пали си без проблем , но това ме дразни!Бях чел някъде тема в която пишеше , че това става когато някоя от подгряващите свещи изгори , а доколкото си спомням имаше и тема как се сменят тези свещи и къде са !?А и как да разбера коя от свещите е за смяна!?Ако някой има идея (предполагам повечето дизелджии сте го правили това) как точно става и какво ми е необходимо ще съм много благодарен!
    Fiat Marea Weekend
    HLX 1,9 TD 100
    1999

    Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

    #2
    Як аватар!Свещите се сменят комплект. Имаш изгоряла/и свещ/и.
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #3
      Абе и аз си помислих че е свещ , но всичките да ги сменя задължително ли е , не знам на какви "качествени " свещи ще попадна , затова исках поне да останат здравите , и да сменя само тази която ми прави проблем!?А къде се намират и как се вадят?
      Fiat Marea Weekend
      HLX 1,9 TD 100
      1999

      Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

      Коментар


        #4
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=17767
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          вадят се меко казано трудно

          Коментар


            #6
            kiselo написа:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=17767
            Мерси много колега , точно за това ставаше въпрос....Няма гадост-няма радост Лошото е , че нещо много скъпи свещи ми предлагат...
            Fiat Marea Weekend
            HLX 1,9 TD 100
            1999

            Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

            Коментар


              #7
              20 лв бр

              Коментар


                #8
                Champion са хубави. Бравата вече към 3 години е с тях и проблеми няма. Малко по-скъпи са, но си струва. Оригиналните които слагат са BERU. И те са добри, но по-скъпи. Предвид времето и усилията за смяната им ти препоръчвам да си вземеш по-качествени свещи...сам ще се убедиш защо...
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  Кажи колко скъпи? Много хора от форума, включително и аз, сложихме Iskra, и сме доволни. При мен са вече трета зима, и ядове няма. Като цени последно бяха около 12 лева бройката.
                  00' Bravo 105 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Вие сте луди бе хора.(нищо лично) Как подгревна свещ 20лв,за брой. Аз на моето TD100,му сложих искра,ако не се бъркам,за 8,20лв/бр.Вече 2-ра или 3-та година,няма проблеми.А за смяната,кофти работа е,тогава изгубих една чашка 12мм от гедорията,къде се навря,така и не разбрах.Не е трудно,ама е пипкава и изнервяща работа.
                    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                    Коментар


                      #11
                      Също глас за Искра,втора година без проблем и цената е към 8-12лв в зависимост от халката на търговеца.Не е нужно,но е хубаво,да се сменят всичките.Първата я смених за 30мин,останалите три за 20мин.

                      Коментар


                        #12
                        kal0yanch40 написа:
                        Вие сте луди бе хора.(нищо лично) Как подгревна свещ 20лв,за брой. Аз на моето TD100,му сложих искра,ако не се бъркам,за 8,20лв/бр.Вече 2-ра или 3-та година,няма проблеми.А за смяната,кофти работа е,тогава изгубих една чашка 12мм от гедорията,къде се навря,така и не разбрах.Не е трудно,ама е пипкава и изнервяща работа.
                        Защо да са луди бе колега, първо че свещите са два вида по размер (в случая ти си с по-късите, следователно и по-евтиният размер ) това са за коли произведени преди 2000г. Относно Iskra, може и да са били преди три години евтини, но в момента под 13лв. (без каквато и да е отстъпка) не съм намирал.
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #13
                          аз ако ми изгори свещ, няма да сменям всички. То по тази логика като ти изгори лява крушка на фара, трябва в комплект с дясната да смениш, заедно са светили, като ти извия ляв лагер на главина, трябва всички лагери да смениш, заедно са се търкаляли... сменяй изгорялата и газ
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            От КОСЕР свещите ИСКРА са 10,56лв , и мисля да си купя от тях много хора казват че като качество не са толкова лоши , колкото се опитват някои хора да ги изкарат , но незнам как да разбера коя е за смяна за да сменя нея!?
                            Fiat Marea Weekend
                            HLX 1,9 TD 100
                            1999

                            Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

                            Коментар


                              #15
                              batproho,не съм сикал да обидя някого.Просто става дума за TD100 и късите свещи.Верно че цените вече не са такива,но 20лв са адски много.А пък за смяната само на изгорялата свещ,спестява само моментния паричен разход разход.Но утре като изгори още една,пак разглобяване,пак мъки.За това аз гледам от тая страна,по-добре 20лв отгоре,ама да ми е мирна главата,така или иначе се вадят всички свещи.Все пак,не става дума,за някаква космическа сума.
                              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                              Коментар

                              Working...
                              X