Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли ефект от чистене на дюзи в ултразвукова вана?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли ефект от чистене на дюзи в ултразвукова вана?

    Един приятел иска да си чисти дюзите на ултра звукова вана според вас има ли ефект и какъв би бил той ако има такъв.Благодаря
    FIAT FOREVER

    #2
    Не.За ТД100 разпръсквачи са по 45лв последно като гледахЗа JTD от 60 до 140лв/цени за 1бр.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      може ли от дюза да предърпва или смучи въздух?
      FIAT FOREVER

      Коментар


        #4
        Може да придърпва от много неща...дюза, въздух в системата, липса на въздух, запушена цедка в резервоара, проблеми с турбина и т.н...при всеки в определени моменти може да има някакво придърпване. Трябва да се огледа колата и да се елиминират възможностите. Така и ще намерите проблема. Така директно да хвърли една торба пари и после да кълне целия Италиански народ, че не му се е решил проблема... В какви случаи придърпва? При високи обороти? При каране без газ на скорост? Държи ли обороти? Сменян ли е скоро горивен филтър? Прегледани ли са маркучите преди него за пукнатини?Винаги ми е било много интересно как хората започват да правят някакъв ремонт без въобще да са проверили къде е проблема? Както имаше един случай във форума за колега който вече слагаше 3-та турбина на колата и проблема му пак не се бил решил..само на мен ли това ми е странно или?!!?
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          за дюзите мога да споделя следното купих си брава jtd и веднага след това реших да и проверя дюзите(по кол . обратна нафта)оказа се че 2и3та дюза направо хвърлят нафтата под налягане от маркучетата.точно след3 дни едната(2)отказа.бях във варна и не знаех в кой сервиз да отида.репоръчаха ми някакъв измислен на бош.отивам и обяснявам на майстор че едната дюза не работи ,а той ми вика откъде си сигурен.идва до колата да я чуе и вика не е дюза,но нямам време като теб чакат още 6 човека.в крайна сметка отидох в някакъв дизел сервиз.момчетата казаха че е дюза,и ’е я сменят с друга-втора употреба и ще я тестват на стенда(аз именно заради стенда отидох )монтираха новата и колатазаработи нормално.викам им че и 3та също е зле, а те ми викат като откаже тогава да ида.забелязвамвече,че заради тази дюза мотора има странно почукване.та старата дюза я прибират.има ремонтни комплекти на бош които включват прецизната част,уплътнители и разпръсквач.от там всеки може в дом.условия да си отремонтира дюзата(1пок.комън рейл_та по добре ремонт отколкото 2 уптреба която не знаеш кога ще почине

          Коментар


            #6
            Дет са вика, добро утро, тия процедури ги правехме оно време.Търсачката ....
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              От къде може да се купят ремонтни комплекти за дюзи за Фиат Браво?
              Кара - Фиат Браво, 1.6, 16V, 103 магарета, метални колектори, 1996г. бензин - газ

              Коментар


                #8
                аз лично не съм купувал, но миказаха че ги имало на киров-бош

                Коментар


                  #9
                  Придърпва само на ниска скорост и на по ниски обороти но може и от филтъра да е(горивния)не е сменян от 30хиляди километра па я карам с всякаква нафта иначе оборотите са отлични другото от което мисля че може да е това че имам за смяна о-пръстен на нафтовата помпа от там ако смуче въздух?
                  FIAT FOREVER

                  Коментар


                    #10
                    miro mareata написа:
                    Придърпва само на ниска скорост и на по ниски обороти но може и от филтъра да е(горивния)не е сменян от 30хиляди километра па я карам с всякаква нафта иначе оборотите са отлични другото от което мисля че може да е това че имам за смяна о-пръстен на нафтовата помпа от там ако смуче въздух?
                    Ами елиминирай тези проблеми и тогава търси нов, ако все още не е разрешен...Това, че я караш със всякаква нафта и филтъра не е сменян от 30к км си е плашещо...има доста интересни снимки на сонди във форума през които са минавали "всякакви" нафти...гледката при някой е покъртителна...Въпреки, че щом е при ниски обороти и скорост вероятността да е от сонда или филтър е малка.ПС. Каква е колата всъщност? Ако ти съдя по ника би трябвало да е мареа или!?
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      #11
                      Да да Мареа е но за мен всичко идва от въпросния о-пръстен
                      FIAT FOREVER

                      Коментар


                        #12
                        Тези О-пръстени са по 1.5лв. за Браво. 8бр. - 12лв. :D
                        Кара - Фиат Браво, 1.6, 16V, 103 магарета, метални колектори, 1996г. бензин - газ

                        Коментар


                          #13
                          Колеги утре ще ги сменям тези о-прастени и още няква гарнитурка напраих голям серсемлик свалих обогатителя за да вида дали тече от там да тече от там но не можах да наглася прожинката и сега не затваря на цяло и оборотите се менят ма утре маистора би трябвало да я нагласи да ма пита някои защо барам дет не ми е работа
                          FIAT FOREVER

                          Коментар


                            #14
                            Колеги смених ги въпросните о-прастени но се яви друг кахар сега даржи високи обороти на място 1100 и бажно падат защо се получава това знаете ли ще му я карам пак да я прави май нещо не е по реда си но какво
                            FIAT FOREVER

                            Коментар

                            Working...
                            X