Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампа за подгряване на свещи на Marea 1,9 jtd,

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампа за подгряване на свещи на Marea 1,9 jtd,

    Мисля да си взимам такава кола, гледах я харесах я даже я водих до един сервиз и казаха че по ходовата част всичко е ок Има следния проблем(или просто грешка) лампата за подгрявкаира гота на свещите гасне много бързо и след като запали колата продължава да мига няколко минути! Попитах един приятел който разба горе долу от коли и ми каза , че това на някои коли го правело когато помпата е почти заминала( Та въпроса ми е някой имал ли е подобен проблем и знае ли от какво може да е, и ако знае колко пари ще ми струва да го оправя, за да мога да си направя сметката дали да купя въпросната кола! Благодаря предварително!!!

    #2
    Кажи на приятеля ти "който разбира от коли", че нищо не разбира. Лампата мига заради изгоряла свещ или заради релето на подгревните свещи.

    Коментар


      #3
      Ще му предам :D :D :D ! Мерси много за бързия отговор) предполагам ако е релето няма да е скъпо

      Коментар


        #4
        200-300лв.Хубавото е, че няма да е в него проблема
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          По-вероятно изгоряла свещ/и .
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Може и релето,и релето...Има по моргите за 30-50 лв.Ама щом е JTD вземай и да не те притеснява.Ако е добър мотора подгрев до (-10) градуса не ти трябва.
            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
            Kawasaki ER-6n'2012

            Коментар


              #7
              iakvvu написа:
              Може и релето,и релето...Има по моргите за 30-50 лв.Ама щом е JTD вземай и да не те притеснява.Ако е добър мотора подгрев до (-10) градуса не ти трябва.
              :D Миналата зима палех без подгрев-беше ми заминал бушона-около-15 не се и зачудваше с 60 ам акумулатор.
              Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

              Коментар


                #8
                Всеки път като ти изгори свещ, тази лампичка мига около седмица при всяко палене, после спира. И така докато изгорят и четирите. Не се коси, ако това е първата изгоряла подгревна свещ, имаш още три. Очаквай в близките 3 - 5 месеца да изгорят и останалите 3 подгревни свещи. Не е страшно, около 150 лв. със смяна в сервиз
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Dido_Lyubenov написа:
                  Всеки път като ти изгори свещ, тази лампичка мига около седмица при всяко палене, после спира. И така докато изгорят и четирите. Не се коси, ако това е първата изгоряла подгревна свещ, имаш още три. Очаквай в близките 3 - 5 месеца да изгорят и останалите 3 подгревни свещи. Не е страшно, около 150 лв. със смяна в сервиз
                  Грешно, грешно и пак грешно.Съдиш по твоя двигател и заблуждаваш колегата !
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Dido_Lyubenov написа:
                    Всеки път като ти изгори свещ, тази лампичка мига около седмица при всяко палене, после спира. И така докато изгорят и четирите. Не се коси, ако това е първата изгоряла подгревна свещ, имаш още три. Очаквай в близките 3 - 5 месеца да изгорят и останалите 3 подгревни свещи. Не е страшно, около 150 лв. със смяна в сервиз
                    Докато не се сменят всички изгорели свещи-лампата мига на ВСЯКО палене, а не по една седмица.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      И сменяш само една свещ, не четирите, визирам ЖТД маторите. Останалите няма да ти изгорят, дори да са различни марки! До сега година и половина паля с една Искра и останалите са от завода!
                      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                      Коментар

                      Working...
                      X