Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.9 JTD 115k. чукане отпред в ляво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило 1.9 JTD 115k. чукане отпред в ляво

    Fiat Stilo 1.9 JTD 115k.Става въпрос че при подаване и отнемане на газта се чува тракане отпред в ляво някаде от към скоростната кутия.Имам съмнение че е някав луфт на кутия.Някой дали се е сблъсквал с такъв проблем.

    #2
    Тампони на носач, каре, чашка на карето и т.н.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      каре на прав волан да чука означава че на завой ще ТРОПА ного силно и при мене има леко чукане при подаване и отнемане на газта но и аз като теб мисля че е от скоростната кутия защото тампони шарнири накрайници всичко е здраво
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #4
        Вътрешно господа, вътрешно, но тогава при рязко ускорение ще тресе.Тампонче някое според мен.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          при мен имаше подобно чукане и с еоказа луфт във външно каре.ама то чукаше и при завиване

          Коментар


            #6
            emzo не се заяждам но при разбито вътрешно каре при ускорение ще чука постоянно и както ти каза ще тресе а в случая при колегата да си провери предницата иначе варианти няколко
            Bravo 1.9d 97г

            Коментар


              #7
              Веднага ти давам отговора и при мен е така и се казва демпферен маховик!
              Fiat Stilo 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Всъщност най-логично звучи на Ларии предложението.Няма ли някой да се жертва да направи конверсия ? Маховика от купе 20вт пасва идеално
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  При моя случаи понякога при потегляне има вибрации и тресе.Това се случва на първа и втора предавка в ниските обороти.

                  Коментар


                    #10
                    Засили я с 50-60, освободи от скорост и постепенно спри. Падата ли ти накрая оборотите под 850 ?На равен път на 1ва и 2ра без газ, върви ли плавно или на тласъци ?
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      когато е прецакан демферният маховик при ускорение от ниски обороти на 4-5 скорост се получава досадно тресене
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар


                        #12
                        А тампона на кутията сменен ли е с алтернативният? При мен чукаше когато я купих преди смяната му.
                        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                        Kawasaki ER-6n'2012

                        Коментар


                          #13
                          Танпона не е сменян но едвали е от него .Забелязвам че като напомпам педала на съеденителя вибрациите почти ги няма.Незнам можеби си внушавам

                          Коментар


                            #14
                            първо говориш за чукане после говориш за вибрации и двете ли ги имаш като проблем или аз не те разбирам и направи ли проверка на предницата да не е проблема в нея
                            Bravo 1.9d 97г

                            Коментар


                              #15
                              Чукането се чува ясно то е при подаване и отнемане на газта.Вдигнах колата отпред вляво и като хванах гумата както е на скорос и вартях напред и назад леко и се чува същия звук които чувам ватре вупето при движение.Звукът е като удар желязо в желязо.Вирации те са когато карам в ниските обороти на първа и втора и по някога на трета предавка.Даите съвет кой да ми погледне колата че попадам само на пишман "майстори"

                              Коментар

                              Working...
                              X