Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с подгряването на Фиат Дукато 2.5 тди

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с подгряването на Фиат Дукато 2.5 тди

    Здравейте, имам нужда от техническа литература или ако някои знае как точно действа подгряването през зимата(аз съм с една свещ). Въпроса ми е следния когато паднат температурите и започне да се включва подгряването моята лампа светва и след определено време започва да мига и се чува щракането на реле и по приказките на един познат тогава трябва да го паля след като запали винаги започва едно жестоко тресене и лампата продължава да мига след време спира и всичко се нормализира но това тресене ме претиснявя много не само че се тресе яко но и пуши като кумин на тец. Ако някой знае нещо по въпроса ще му бъда благодарен защото спорет мен не може да е така констуиран.Благодаря предварително.

    #2
    Освен ,че е с една свещ трябва да има и обогатител който пръска гориво върху тази свещ.Мисля ,че така беше.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      да точно така има клапан който впръсква гориво върху свеща и по този начин пали. Но все пак никой ли не знае точно така ли трябва след като подгее да ми мига лампата и тогава ли трябва да завъртям стартера. Защотото колкото дизели съм карал мигането на лампата за подгряване значи проблем.

      Коментар


        #4
        Здравейте колеги никой ли няма някаква техническа литература или нещо подобно да прочете и да ми каже ка седат нещата с тази система за подгряване.

        Коментар


          #5
          dianpelovski написа:
          Здравейте колеги никой ли няма някаква техническа литература или нещо подобно да прочете и да ми каже ка седат нещата с тази система за подгряване.
          Аз до колкото знам,щом смига лампата за подгряването значи има проблем.Дали свещ или реле незнам,най-вероятно е свещ.Пробвай с една нова свещ,поне за моя мотор е 8лв бройката,ако не е от нея,няма да си много зян.Гледай скоро време да го оправиш,че зимата идва.Иначе,когато подгрее лампата изгасва и тогава се пали.Аз лично,когато не е студено не чакам да подгрее на цяло,чакам 5 сек и паля.А щракането,трябва да е авансаторен клапан.
          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

          Коментар


            #6
            По спомени свещта е към 250 лева... или поне така ми е останало в главата. Преди десетина години си спомням имахме служебно Дукато с изгоряла подгревна свещ. Естествено шефовете казаха да се спасяваме - кинти за свещта няма. Докато беше топло си палеше от осминка, но застудееше ли - само етер му беше цаката. Техническа литература нямам, но доколкото съм запознат, на въросната свещ й викат термостартер. Мощен реотан, който нагрява нафта, която се подава по отделна тръбичка към него, пали се и така горяща се вкарва в цилиндрите през колекторните тръби.

            Коментар


              #7
              Колега,ето какво намерих.Много далеч е от 250лв,така че действай - http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1 .Без това чудо,зимата ще е много повече от трудна,за буса и за теб.
              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

              Коментар


                #8
                Взех един кабел дадох директен ток на свеща и там фърга искра за мен това означава че има консумация и свеща е редовна.????

                Коментар


                  #9
                  Остава да провериш и дали стига гориво, кой го подава и при какви условия. Същото и за кабела към свеща - кой пуска ток към нея и кога.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    #10
                    Да така е но това нещо почва да работи под -5/6 градоса до тогава въобще не ми се включва подгряване и цялата тази система не сработва.Затова ми се щеше да намеря някаква литература или някой колега който е карал такъв модел

                    Коментар

                    Working...
                    X