Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на свещи

    Темата е насочена към колегите, притежатели на Браво/а с JTD двигатели. (Sorry, oстаналите колеги да не се чувстват пренебрегнати ) Решил съм се тези дни да си проверя подгревните свещи, че ми замига реотанчето на таблото. Проблема е, че идея нямам къде се намират на този вид двигатели. Махнах кората на двигателя, гъзис се, пулих се, но така и не разбрах къде се намират свещите, и как да стигна до тях (работната площ при нашите мотори не е особено широка). Ако има колеги, проявили смелост, и захванали се сами с тази тежка задача, моля ви споделете опита си с мен. Къде са разположени, лесно ли се добрахте до тях, и какви инструменти ще са ми нужни за процедурата? Айде, че скоро имам почивен ден и мисля да се правя на майстор
    Тя ми вика: "Имам си приятел!"... хаха! То и аз си имам телевизор в къщи, ама ходя на кино!

    #2
    http://download.fiat-bg.org/Books/Br...Glow_Plugs.pdf
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Тя ми вика: "Имам си приятел!"... хаха! То и аз си имам телевизор в къщи, ама ходя на кино!

      Коментар


        #4
        Най лесно се мерят като откачиш буксата за захранване на свещите от релето и мериш с пробна лампа дали има връзка. Гледай внимателно, буксите са две, дане объркаш коя е за свещите и коя идва от ЕКУто. Ако не друго този метод ще те ориентира колко свещи имаш проблемни, ако всички са ок, тогава вероятно е от релето.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар

        Working...
        X