Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

браво жтд-мига ERROR

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    браво жтд-мига ERROR

    на бравото ми мига дисплея и лампата за подгрева и пише ERROR на дисплея на таблото???????????някой знае ли дали са свещи или релето е аут и дали може да е друг проблема

    #2
    колега и при мене мигаше error но като започнеше да мига не ми работеше моторчето на климатроника гаса колата после паля всичко е ок
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      По-вероятно е изгоряла свещ. А дали затова ти пише ERROR нямам идея, но мигането на реотанчето е за изгорели свещи.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Колега marinavtom, надписа на дисплея няма нищо общо със свещите. Че имаш изгоряла свещ е ясно, щом ти мига реотанчето най-долу в ляво на таблото. Що се отнася до надписа ’’Error’’ на дисплея, най-вероятно е свързано с климатичната система. Ако искаш сам да разбереш какво означава грешката, направи следната процедура: Първо, завърташ лявата врътка на позиция HIGH, средната на позиция 0, а дясната на MAX DEF. Даваш на контакт, и докато не са изминали 10 секунди, въртиш средната врътка от 0 на AUTО. И така няколко пъти 0-АUTO-0-AUTO. Изчакваш няколко секунди. В това време на таблото ти ще се изпише ERROR CLI, а след това последователно ще се изброят натрупаните грешки. Например ERROR 12, ERROR 35 и т.н. Всяка цифра си има значение. Ако нямаш натрупани грешки ще се появи ERROR 00. Ето и на какво отговарят номерата на грешките: Първият знак показва проблем с:1 - датчик за температурата на влизащия в купето въздух3 - датчик за външната температура4 - датчик за температурата в купето5 - датчик за замръзване на изпарителя6 - смесителна клапа за топъл/студен въздух8 - потенциометър за желаната температура в купето9 - потенциометър за сила на вентилатораB - потенциометър на смесителната клапа за топъл/студен въздухD - ВентилаторЕ - 5-волтовата верига на потенциометрите. Втората цифра показва:1 - отворена верига2 - окъсяване към маса3 - окъсяване към +124 - окъсяване и отворена верига - неразличими5 - обща повреда в съответния компонент Например Error 34 най-общо ще рече, че датчика ти за външната температура е за смяна. Успех!
        Тя ми вика: "Имам си приятел!"... хаха! То и аз си имам телевизор в къщи, ама ходя на кино!

        Коментар


          #5
          благодаря на всички и най вече на колегата роско-ТИ СИ ЛУД в добрия смисъл на думата :D колата беше тд100 а сега е жтд,смених мотора и цялата ел.инсталация(май и аз не съм много в ред :D ) и още не съм закачил датчика за външна температура,сигурно е от там. много съм ти задължен и според мен информацията която даваш е мн.ценна.

          Коментар

          Working...
          X