Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за пистов ремъкят ремък Мареа ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за пистов ремъкят ремък Мареа ТД100

    Здравейте , искам да си сменя пистовия ремък , и затова искам да попитам някой колега който си го е сменял кое е обтяжната ролка , има две паразитни колела и предполагам задното е за обтягане на ремъка!?И другият ми въпрос е дали има някакви особенни процедури при смяната му , или просто разхлабване на обтягащата ролка , махане на старият ремък , слагане на новият и опъване и затягане на ролката?има ли нужда от някакви специални инструменти или нещо друго?
    Fiat Marea Weekend
    HLX 1,9 TD 100
    1999

    Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

    #2
    Оптяжната ролка е на прожина мисля с ключ 15.Нищо не се развива,само надигаш ролката с ключа на горе и ремъка се отпуска.Гледай от къде минава ремъка ,че аз първия път доста гадах като го свалих.
    фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

    Коментар


      #3
      Мерси колега , много ми помогна, аз мислех да свалям ролката а то си е на пружина и току що си ги смених! Голямо благодарско
      Fiat Marea Weekend
      HLX 1,9 TD 100
      1999

      Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

      Коментар


        #4
        Като си сменях за първи път ремъка,голям зор беше.Накрая открих ключа към палатката,но се оказа че мехънизама й е развален и изплюва ремъка,от там се е скъсал стария ремък.Смених я и всичко заспа,сякаш за там е било правено. :D
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар

        Working...
        X