Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За или против извждането на картерните газове в атмосферата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За или против извждането на картерните газове в атмосферата?

    Интересно ми е кой на какво мнение е.За турбо дизелови мотори.-------п.с. аз нея търсех, там да лафим тогава :D
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    Има близка тема.Последното мнение на chaveto ми звучи логично:"След като махнеш картерните газове, се попвишява налягането в картера.......... от там има вероятност да протече от някъде двигателя. От това налягане почва да се затормозява двигателя...... "

    Коментар


      #3
      Dimitar. написа:
      Има близка тема.Последното мнение на chaveto ми звучи логично:"След като махнеш картерните газове, се попвишява налягането в картера.......... от там има вероятност да протече от някъде двигателя. От това налягане почва да се затормозява двигателя...... "
      Хм не съм съгласен че се затормозява. Това че са в маркуча прди турбото не значи че турбината ги смуче, диаметъра на маркуча им е твърде малък. Виж ако ги запушиш тогава 100 % ще протече от някой семеринг, ама пак не мисля че ще се затормози.Ефекта е ясен- в единия случай по чист двигател турбина интеркулер и колектор, а в другия случай по чиста околна среда. На двигателя му е все тая.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Аз съм против отвеждането им в атмосферата. Най-малко ще започнат да влизат в купето и да ми тровят живота
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Dido_Lyubenov написа:
          Аз съм против отвеждането им в атмосферата. Най-малко ще започнат да влизат в купето и да ми тровят живота
          Те от Гюргево не ви ли отровиха живота достатъчно,така че повечето русенци да имат психични отклонения? Вентилацията на картера,ако е в атмосферата е капка в океана в сравнение с това,което бълва Румънския завод.Иначе по-темата твърдо ЗА газовете в атмосферата.
          EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

          Коментар


            #6
            Защо де, обоснови се ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Това упражнение с отвеждането на газовете съм го правил и не го препоръчвам, защото започва много гадно да мирише в купето.

              Коментар


                #8
                itan75 написа:
                Dido_Lyubenov написа:
                Аз съм против отвеждането им в атмосферата. Най-малко ще започнат да влизат в купето и да ми тровят живота
                Те от Гюргево не ви ли отровиха живота достатъчно,така че повечето русенци да имат психични отклонения? Вентилацията на картера,ако е в атмосферата е капка в океана в сравнение с това,което бълва Румънския завод.Иначе по-темата твърдо ЗА газовете в атмосферата.
                Явно ти си с психични проблеми. И доста си назад във времето. Румънския завод не работи от повече от 10 години. Или пък всички сме психясали, само ти не Ето какво пише друг колега, който пдчертавам не е от Русе :
                bobizdr написа:
                Това упражнение с отвеждането на газовете съм го правил и не го препоръчвам, защото започва много гадно да мирише в купето.
                И кой сега е номер едно
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Не знам пуши ли в купето,но преди месец и аз изведох газовете навън-резултата бе облак дим след колата/даже пуснах тема/.От няколко дена върнах всичко както си беше и за мое голямо учудване пушека изчезна.Вярно,че малко се омаслява въздушния филтър,но това е по малкия проблем.Предстои ми да разуча на какво се дължи това,а вие си правете изводи.
                  PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                  Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                  Коментар


                    #10
                    най-добре е с oil catch tankhttp://www.youtube.com/watch?v=DapnOmvhF9U

                    Коментар

                    Working...
                    X