Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунтото пуши,помагайте!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунтото пуши,помагайте!

    Здравейте,колеги!Пунтото е 1.7ТД 96 г.От скоро почна да припушва,но от седмица вече пуши яко.Като подам газ да ускорява зад колата става облак.Пушека е сиво-синкав.Забелязах,че маслото намалява/за около 1000 км.1литър/,а освен това и сериозно омаслява въздушния филтър от картерния маркуч.Иначе пали от раз и върви без проблем.От всичко,което съм изчел във форума си мисля,че турбото е заминало.За това се и обръщам към специалистите тук-кажете мнението си по въпроса,за което предварително благодаря!
    PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
    Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

    #2
    Няма ли дизелджии в този форум,никой ли няма мнение по въпроса?
    PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
    Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

    Коментар


      #3
      На теб мнение не ти трябва.Задаваш въпрос и сам си отговаряш.От къде може да изчезва маслото при теб?Турбо,гумички на клапани,износени сегменти(маслени).Повишеното налягане на маслените пари не те ли притеснява.Какво прави маслото във въздушния ти филтър.А въздушен скоро сменял ли си?Успех!

      Коментар


        #4
        Благодаря,колега!Не съм на"ти"с двигателите,но от това,което съм изчел тук на някои неща намирам отговор,а на други-не.За това и питам.Човек не може да бъде компетентен във всичко и търси мнението на специалисти като теб.Много по-лесно е да получиш съвет от колега,който разбира,отколкото да трошиш нерви и пари при някой некадърник.И аз като много други колеги първо се опитвам да се справя сам с проблема и ако не мога,тогава да търся кой да го реши.Въздушния филтър,както и останалите консумативи сменям редовно-просто съм от тези,дето се грижат за колите си.
        PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
        Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

        Коментар

        Working...
        X