Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Марея 100ТД , леко чурулика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Марея 100ТД , леко чурулика

    Колеги от няколко дена ми прави впечатление един малко дразнещ чуруликаш звук ! Един колега преди известно време беше писал за същото нещо , но така и не можах да го намеря!И си спомням , че беше пробвал с леко поливане с вода на ремъка и чуруликането изчезваще , така е и при мен! Ето едно клипче :http://vbox7.com/play:829839f555Според мен има вариант да е от самият ремък , защото докато е студена колата не свирука , и след 5-6 минутки като се покара почва да ми пее , а иначе ремъка ми се струва достатъчно опънат , но незнам самият ремък не е кофти , иначе е на 5 месеца ремък , не е стар!НЯкой ако се е борил с такова нещо нека даде съвет!
    Fiat Marea Weekend
    HLX 1,9 TD 100
    1999

    Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

    #2
    Имах същия проблем преди време,с почти нов ремък. Сложих друг ,но смених и обтяжната ролка.

    Коментар


      #3
      При мен чурулика само при тръгване. Понеже обичам да тръгвам без газ и като паднат оборотите под мин. и заскърцва Абсолютно всички ролки са здрави, проблема се появи чак след 40к км на ремъка. До колкото знам с опъване на ремъка проблема изчезва.

      Коментар


        #4
        anatolii написа:
        Имах същия проблем преди време,с почти нов ремък. Сложих друг ,но смених и обтяжната ролка.
        Обтяжната ролка само дето незнам коя от всички е , не се вгледах много , но ми се стори , че този ремък минава през много места , голямо заобикаляне прави
        Fiat Marea Weekend
        HLX 1,9 TD 100
        1999

        Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

        Коментар


          #5
          Ще я видиш обтяжната ролка. В крайна сметка всички сме минавали през "щурци" "чуруликане" и прочие, но всеобщото мнение е, че основен виновник е именно обтяжната ролка независимо колко е нова. За малък период от лятото на първо сутрешно палене си "чуруликах" в синхрон с птичките. От 10-15 дена пък нямам никакви звуци. Преди близо две години проблем ми направи паразитната ролка и то без да се обади - ей тъй в движение затегна и изплю ремъка...Или както казват хората големите бели стават без болка... :D
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #6
            Незнам дали да не пробвам първо с някакъв спрей да напръскам ремъка , защото като бях на морето , ходихме на плаж на резиденция Перла на Приморско , и там през гората като се минаваше , беше страшен прахоляк и незнам дали от този прахоляк не се насъбра по ремъка и да се опитва да приплъзва , или с спрей дълбокопроникващ смазващ имам да пробвам да напръскам ролките , да видя дали ще има някакъв ефект , и чак след това да сменям каквото и да било?
            Fiat Marea Weekend
            HLX 1,9 TD 100
            1999

            Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

            Коментар


              #7
              колега ролките са боклук, сменяй навреме да не патиш като колеги тук от форума.Аз като я сменях беше към 70лв, сега незнам колко е.

              Коментар


                #8
                Ами докато реша какво да правя , и чуруликането взе , че спря , и май ще се потвърдят предположенията ми за прахоляка през който всеки ден карах!
                Fiat Marea Weekend
                HLX 1,9 TD 100
                1999

                Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

                Коментар


                  #9
                  Да ти кажа колега струва ми се че имаш хлабаво нещо ламаринка а може и ролка. Иди на ул.цимеон и търси НИКО66 там има ролки за пистовия
                  Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                  харчи: DOSTA

                  Коментар


                    #10
                    Ами колега и аз мислех че може да има нещо , но чуруликането беше 3-4 дена , сега от тогава го няма , и всеки ден гледам като е запалена дали ремъка и шайбите нещо не играят , но няма никакви признаци за нищо такова , ще хвърлям по едно око , и ако забележа нещо ще търся ролка , засега мисля да не я барам..
                    Fiat Marea Weekend
                    HLX 1,9 TD 100
                    1999

                    Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

                    Коментар

                    Working...
                    X