Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 75 к.с моля спецовете при дизелите за съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo 75 к.с моля спецовете при дизелите за съвет

    Здравейте и честит празник на всички фенове на FIAT. От 16 години съм в отбора на VW /6 години Passat и 10 години Golf и двете с бензинови мотори 1.8 и 1.6/, но вече съм решил да сменям. Харесъл съм Bravo дизел, но поради факта , че живея в Чирпан ми се иска да е най-елементарният двигател. Липсата на сервиз ще ме кара да се оправям сам. Не съм почитател на оборотите и 75 конски сили ми стигат. Преди да пиша темата съм свалил и подробно изчел цялата документация във форума за Bravo/Brava, като и повечето теми във форума. Според мен основната разлика между 75 к.с. и 100 к.с. е компресора . Така ли е според вас колеги??? Споделете Вашето мнение и предварително благодаря на всички които ще ми отделят време. Смяната е кардинална..сменям марка и гориво !

    #2
    Разликата м/у ТД75 и ТД100 е в компресора ,ГНП и наличието на охладител на въздуха от турбината.На ТД100 ГНП има комуникация с налягането на въздуха в колекторите и от това определя порцията гориво.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Аз преди 3 седмици си взех брава 1.9 тд 75 и засега съм доволен.И Ние с баща ми като тебе карахме VW golf 2 1.6d 10 години и решихме като тебе да смениме марката.Странно но и аз имам Чирпанска жилка :D
      Fiat Brava 1.9 TD 75

      Коментар


        #4
        От почти 5 години в нашето семейство,сме с ТД100 и мога да кажа,само положителни неща,за него.А и разхода на гориво е един и същ,на ТД75 и ТД100.Но съм абсолютно сигурен,че ТД100 ще те радва повече,макар и да казваш ,че не си любител на скоростите.Намериш ли читава кола,с този мотор,моят съвет е взимай я,няма да съжаляваш.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          То на всяка читава ще се радва човек,лошото е че всички са втора "злоупотрба"и не е ясена причината за смяна собственика.После марката била виновна :D .Отваряй си очите колега това ще ти кажа и дано случиш на читав екземпляр.Успех!

          Коментар


            #6
            Е аз съда по това, че досега не сме имали италианска кола и ми се струва добре този двигател
            Fiat Brava 1.9 TD 75

            Коментар


              #7
              А има ли двигателя без турбокомпресор стандартно монтиран катализатор ?

              Коментар


                #8
                ?

                И още едно въпросче, на PDF -фа за Bravo/Brava има описан мотор 1.9D който е 48 kw /65 к.с. . Толкова ли е рядък, че досега не съм видял Bravo да се продава такoва ?

                Коментар


                  #9
                  Re: ?

                  antonix написа:
                  И още едно въпросче, на PDF -фа за Bravo/Brava има описан мотор 1.9D който е 48 kw /65 к.с. . Толкова ли е рядък, че досега не съм видял Bravo да се продава такoва ?
                  Сравнително рядък е. В продава има една бяла Брава с този мотор и доколкото съм чувал се води вечен но е по-тромав и не е по-икономичен от вариянтите с турбо.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    Re: ?

                    wwalker написа:
                    antonix написа:
                    И още едно въпросче, на PDF -фа за Bravo/Brava има описан мотор 1.9D който е 48 kw /65 к.с. . Толкова ли е рядък, че досега не съм видял Bravo да се продава такoва ?
                    Сравнително рядък е. В продава има една бяла Брава с този мотор и доколкото съм чувал се води вечен но е по-тромав и не е по-икономичен от вариянтите с турбо.
                    Това си е стария мотор от Типо/Темпра във вариант без турбо!

                    Коментар


                      #11
                      ТД 100 коня не ти ли харесва? Поддръжката му не е чак толкова сложна и скъпа. И защо се плашите от турбото, то си е там както и двигателя. При читав екземпляр няма да имаш ядове. Пък и никога не е излишна малко мощност отгоре, при положение, че и ТД 75 пак ще ти гори същото. Карал съм дизел без турбо преди мареата, и повече никога дизел без турбо. Това си е мое мнение, но все пак замисли се.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                      Коментар

                      Working...
                      X