Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване на дюзи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Почистване на дюзи

    Имам проблем с някоя от дюзите..на място колата работи нестабилно,понякога на 3 цилиндъра,тресе и пуши бяло.Мисля че е от запушена дюза,защото като я вкарам в обороти оправя работата.Интересува ме някаква добавка за почистване,или евентуално някои сервиз в София,където извършват подобна процедура.Колата е Браво TD100

    #2
    Разпръсквачите на дюзите си имат живот също като свещите на бензинов мотор.Необходимо е да се проверят на стенд и при нужда да се сменят разпръсквачите.Стойността им е около 60 лв. за брой.Оказва влияние върху разхода на гориво а при тези цени на дизела инвестицията си струва.Успех!

    Коментар


      #3
      Сподели, моля те, къде отиде да ги провериш и доволен ли си? Мерси!
      Fiat Bravo 1.9 TD - '98

      Коментар


        #4
        Колеги вчера закарах колата,да погледнат дюзите.Майстора каза че си работят добре и че е проверил компресията в цилиндрите,на всякъде била еднаква.Та въпроса ми е,други идеи от какво може да идва проблема в колата,щом не е от дюзи,и клапан не е мисля,щом компресията е еднаква..?!

        Коментар


          #5
          На газ-анализатор ходил ли си, да знаеш поне какъв е съставът на изгорелите газове? Самият майстор как е разбрал, че дюзите работят добре? Най-вероятно ги е тествал на стенд за дюзи?

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            На газ-анализатор ходил ли си, да знаеш поне какъв е съставът на изгорелите газове? Самият майстор как е разбрал, че дюзите работят добре? Най-вероятно ги е тествал на стенд за дюзи?
            Не съм ходил на газ-анализатор,на стенд ги е гледал дюзите.Мисля да я закарам и на друго място за всеки случай да ги погледнат за да съм сигурен.

            Коментар


              #7
              Аз си мисля, че проблема не е в дюзите

              Коментар

              Working...
              X