Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧАСТИ ЗА ПОМПА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ето номера на помпата която еlucasFT09DPC R8448B094Bмного ще съм благодарен ако някои помогне проблема се оказа голям.няма резервен комплект за този модел поне немога да намеря.давам 50% от цената за този които ми намери въпросния коплект 878177705
    Bravo 1.9 TD/100

    Коментар


      #17
      Колега, аз карам мондео с почти същата помпа и във фордфорумите турбокоректора е много обсъждана тема.Помпите Лукас след 96г. имат проблем с мембраните на въпросния турбокоректор - осъвременили хората конструкцията и..... Чел съм някъде в руските форуми, че мембраните на модел след 96 не се продават като резервна част, а се продава целия коректор на бомбастична цана(200-300 евро). Затова пък по-старите помпи имат изключително надежден коректор(не къса мембрани) и е взаимозаменяем(цял) с новия. Между другото, пак руснаците казват, че за стария модел могат да се намерят мембрани, но не са взаимозаменяеми с новите!!! Според мен най-добрия вариант е да търсиш помпа по-стара от 96г(мондео и сиера 18ТД например) и използваш само турбокоректора(то и повечето карантия е същата). Сервиз на Лукас в София има до автобаза Земляне - има хора които го хвалят - може да пробваш. Успех!

      Коментар


        #18
        Опитай при тези: /приятел, който продава авто части от 10г. ми го препоръча/"СУПЕР ДИЗЕЛ"Околовръстен път, 47 кмтел.: 02 9624141факс: 02 9624100моб.: 0889674141 СОФИЯ-ВИТОША Ж.К. ДРАГАЛЕВЦИ, УЛ. ХРИСТИНА МОРФОВА 1ЦВЕТАН АЛЕКСАНДРОВ ЦВЕТАНОВ
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #19
          ivo написа:
          Опитай при тези: /приятел, който продава авто части от 10г. ми го препоръча/"СУПЕР ДИЗЕЛ"Околовръстен път, 47 кмтел.: 02 9624141факс: 02 9624100моб.: 0889674141 СОФИЯ-ВИТОША Ж.К. ДРАГАЛЕВЦИ, УЛ. ХРИСТИНА МОРФОВА 1ЦВЕТАН АЛЕКСАНДРОВ ЦВЕТАНОВ
          Иво, помпата е Лукас.Супер дизел е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО и САМО ЗА БОШ.Ще го върнат момчето и само ще си бие пътя до там БАДЕВА! Не се майтапя и не говоря наслуки, а от личен опит.Така,че за въпросния сервиз просто ДА ЗАБРАВИ, все едно не е чел поста ти!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #20
            да прав там има само за bosh говорих вечеблагодаря на всички за отзивчивостта намерих решение на проблема, ходих до сержиза на лукас и ми казаха че не предлагат част и те правят ремонтите с много мъки успях да им изкрънкам как го правят като нямат мембрани.Просто се изрязват мембрани от платното на бензиновата помпа и това е всичко.Мерси
            Bravo 1.9 TD/100

            Коментар


              #21
              тва с мембраните от бензинова помпа го правят и руснаците и твърдят че става добре, само че не знаех че си толкова сръчен ето един линк на английски какви са най-честите повреди на тая помпа и начини за отстраняването им: http://www.fordmondeo.org/forum/show...b0b5abd38e1ad/

              Коментар


                #22
                ivboje написа:
                тва с мембраните от бензинова помпа го правят и руснаците и твърдят че става добре, само че не знаех че си толкова сръчен ето един линк на английски какви са най-честите повреди на тая помпа и начини за отстраняването им: http://www.fordmondeo.org/forum/show...b0b5abd38e1ad/
                много ти благодаря за всичко!
                Bravo 1.9 TD/100

                Коментар

                Working...
                X