Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем, смяна на маслото в скоростната кутия-мареа 1,9 jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем, смяна на маслото в скоростната кутия-мареа 1,9 jtd

    реших че е време да сменя маслото в скоростната кутия ,но се оказа малко трудно да не кажа и невъзможно за мен затова питам има ли някой който е сменял масло точно на този модел Фиат Мареа 1,9 jtd с какви инструментни точно става отвиването на пробката ,което при мен се оказа невъзможно и от къде да се снабдя с такъв инструмент.Благодаря за отговорите ,и се извинявам на модераторите ако има публикуван отговор в форума а аз не съм го открил .
    Прикачени файлове
    Е ТВА Е КОЛАTA

    #2
    Колега твоя инструмент си е точно, какъвто трябва. Вземи някакво парче водопроводна тръба, за да стане по-дълго рамото и трябва да стане. Аз съм развивал пробката на моята и не беше трудно. Успех.
    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

    Коментар


      #3
      здрасти

      Валентино_88 написа:
      Колега твоя инструмент си е точно, какъвто трябва. Вземи някакво парче водопроводна тръба, за да стане по-дълго рамото и трябва да стане. Аз съм развивал пробката на моята и не беше трудно. Успех.
      колега явно не съм се изказал правилно ,значи не че не мога или нямам сила да го развия а немога да го завъртя на никъде ,тясно му е .а в пробката с номер 2 не мога да го вкарам въобще не ,че е голям а просто е дълъг и няма никакво място за да влезе в пробката , а аз по малки шестограми не съм виждал
      Прикачени файлове
      Е ТВА Е КОЛАTA

      Коментар


        #4
        Л

        За отвиване на долната пробка съм си отрезал един лимбус 12 и го ползвам само затази цел.
        тел.0897943620

        Коментар


          #5
          Re: Л

          gal76 написа:
          За отвиване на долната пробка съм си отрезал един лимбус 12 и го ползвам само затази цел.
          това ми мина веднага през главата :D но реших ,че след като е сложено там по този начин сигорно има специален ключ за който и не съм чувал ,явно това е пътя .
          Е ТВА Е КОЛАTA

          Коментар


            #6
            И аз отрязах един имбус навремето като я купих и си смених сам маслото от там.

            Коментар


              #7
              кола

              Като гледам това не върши работа трябва Яко гедоре и хубав накрайник .http://www.thispay.com/catalog/index...productId=5406
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                На мен при поредната смяна ми прецакаха шестограма на пробката на картера, която се развива по същия начин. Вместо да търся нова пробка, приятел, занимаващ се с ауспуси, ми запълни с СО-то една обикновена гайка отпред и сега се развива с обикновен ключ. Пиша го като идея, макар и "побългаряваща"...но зависи какви инструменти са ти подръка.

                Коментар


                  #9
                  Отвий тук и само долей до ръба.
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #10
                    Но така само ще меша старото с новото масло а няма да го смени на цяло.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      Re: Л

                      adi55 написа:
                      gal76 написа:
                      За отвиване на долната пробка съм си отрезал един лимбус 12 и го ползвам само затази цел.
                      това ми мина веднага през главата :D но реших ,че след като е сложено там по този начин сигорно има специален ключ за който и не съм чувал ,явно това е пътя .
                      Колега, изтегли го със дълга шлаувка и шприц за масло от пробка №-1 която е за нивото и си налей новото масло.Успех.
                      Човекът е човек когато е на път.

                      Коментар


                        #12
                        как се отвива пробката за смяна на маслото в скор.кутия

                        ето какво измислих с помоща на един голем пиЧ от желазарията в с.Казичане,най готината в Софийска област-много точни хора :D :D :D :D хубаво е като е отвита пробката да повдигнете колата с крика от ляво- изтича още доста масло. А за наливане на новото масло ,използвах тръба от тези които слагат за парно и вик -едни бели такива тефлонови май се казваха... 2 метра и мноого лесно се получи като прекрах тръбата от горе та в скоростната кутия отне ми 7-8 мин да я напълня.
                        Прикачени файлове
                        Е ТВА Е КОЛАTA

                        Коментар


                          #13
                          Браво, решил си проблема.Темата може да отиде в често задавани, макар че, този раздел имам чувството, че не се чете
                          00' Bravo 105 JTD

                          Коментар

                          Working...
                          X