Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с оборотите на фиат мареа 1.9gtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с оборотите на фиат мареа 1.9gtd

    Здровейте колеги. Имам следния проблем. Автомобилът ми е фиат мареа 1.9gtd. двегатела когато работи между 4000 и 5000 оборота забива. Сменил съм клапън на рейката и клапън на помпата за високо налягане. Възможно ли е това да е някаква защита. Преди това съм нямъл подобен проблем. Моля изразете мнение.

    #2
    Re: проблем с оборотите на фиат мареа 1.9gtd

    kyupchukov написа:
    Здровейте колеги. Имам следния проблем. Автомобилът ми е фиат мареа 1.9gtd. двегатела когато работи между 4000 и 5000 оборота забива. Сменил съм клапън на рейката и клапън на помпата за високо налягане. Възможно ли е това да е някаква защита. Преди това съм нямъл подобен проблем. Моля изразете мнение.
    А на компютър закача ли я да видиш каква грешка записва?

    Коментар


      #3
      Дефинирай "забива"?

      Коментар


        #4
        проблем с оборотите на фиат мареа 1.9gtd

        оборотите падат и лампата "дюза" светва

        Коментар


          #5
          Re: проблем с оборотите на фиат мареа 1.9gtd

          kyupchukov написа:
          оборотите падат и лампата "дюза" светва
          Само да питам от чисто любопитство ти кога и къде я караш тая кола с такива обороти,щото на 4 х/об на 5-та познай с колко км в час си.На първа и втора ли я режеш така? Ако е така мисля е свързано с недостиг на гориво,въздух,но при тоя режим незнам колко ще ти издържи самия мотор.
          EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

          Коментар


            #6
            До 5200 трябва да работи без прекъсване Щом светва лампата се запива грешка. Закачи я на диагностика и напиши каква е грешката. Само догатки няма да помогнат, най-много да те вкарат в излишни разходи.
            Fiat - Stilo 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Re: проблем с оборотите на фиат мареа 1.9gtd

              kyupchukov написа:
              оборотите падат и лампата "дюза" светва
              Не, не е защита. Как падат оборотите, искаш да кажеш че колалта изгасва или не съм те разбрал. Виж грешката както ти е писал Монстъра, но най-вероятно ще бъде за налягане в рейката, или с други думи е тръгнала помпата или регулатора.Какво точно си сменил по помпата, горивен регулатор ли?Резервоара чистен ли е, добавки някакви слагал ли си, горивния и въздухшния филтър сменяни ли са скоро.
              FIAT Bravo JTD GT '99

              Коментар


                #8
                проблем с оборотите на фиат мареа 1.9gtd

                Сменил съм клапана на рейката и клапана на помпата за високо налягане. Добавки не съм слагал ако може да ми препоръчате ще Ви бъда благодарен. Автомобилът на такива обороти никога не управлявам но ми направи впечетление когато го изфорсирам на свободна, че се получава това прекъсване. Филтрите ми са сменени.

                Коментар


                  #9
                  Ако е от недостиг на налягане... под товар ще трябва да гасне в по ниски обороти от тези.

                  Коментар

                  Working...
                  X