Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.9JTD вдига обороти, но не и скоростта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.9JTD вдига обороти, но не и скоростта

    здравеите колеги днеска се здобих с едно пунто 1.9 JTD 2001г и имам проблем с него които се изразява в следното: като го подкарах днеска в началото не искаше да вдигне оборотите повече от около 2000-2500 после започна да ги качва до кам 4000 доста поизпуши в началото но се оправи но като го карам вдига оборотите но не и скороста което ме притеснява!!! ДА НЕ ЗАБРАВЯ да спомена че колата не е палена от август месец даите някаъв савет благодаря предварителноМодерирано заглавие.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    като го покара не ти ли замириса на феродо.мисля че ти буксува съединителя.щом не е палено доста време е нормално да изпуши не е лошо да си почистиш дебитомера с чист спирт и памук а и да смениш горивен и въздушен филтър а и ангренаж и ролки.бая разходи са но трябва.успех и дано не е съединител.пиши какво си направил утре
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      ами на феродо не е замирисвало а и на старта е доста скоклива съединителя и маслото са сменени една седмица преди да спре да се кара ще ме насочите ли кое е дебитомера защото и на идея си нямам

      Коментар


        #4
        не мога да те разбера как така хем на старт е скоклива а пък не развива скорост.при 3000 оборота на 5та предавка трябва да се движиш с около 120км/ч.ако това го постигаш значи е ок колата.да я караш със здраве
        198mjet Bravo

        Коментар


          #5
          GeletoFIATbravo написа:
          като го покара не ти ли замириса на феродо.мисля че ти буксува съединителя.щом не е палено доста време е нормално да изпуши не е лошо да си почистиш дебитомера с чист спирт и памук а и да смениш горивен и въздушен филтър а и ангренаж и ролки.бая разходи са но трябва.успех и дано не е съединител.пиши какво си направил утре
          Да също така трябва да смени и гумите, уплътненията на вратите, жилото на ръчната, ииии цялата инсталация на колата Колега Гелето, ако ми обясниш защо да сменя човека въздушен филтър, ангренаж и ролки ще съм благодарен Аз като другата кола несъм я палил година и половина иии да май е за моргата вече :D
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

          Коментар


            #6
            значи като трагва си е нормални има ряс така да го кажа вдига до кам 45-50км и след тожа колкото и да натискаш оборотите се вдигат савсем бавно но не и скороста !

            Коментар


              #7
              Ами лесно е - ваг ком кабел, лаптоп, екускан и ще си каже всичко.Ако тая техника е твърде сложна за теб - разкачи конектора на дебитомера и покарай.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                cokata_23 написа:
                Да също така трябва да смени и гумите, уплътненията на вратите, жилото на ръчната, ииии цялата инсталация на колата Колега Гелето, ако ми обясниш защо да сменя човека въздушен филтър, ангренаж и ролки ще съм благодарен
                аз ши ти обясня - може ефект да няма от смяната на въздушен филтър, ангренаж и ролки, ама поне ще му е обслужена колата на човека
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  Ами лесно е - ваг ком кабел, лаптоп, екускан и ще си каже всичко.Ако тая техника е твърде сложна за теб - разкачи конектора на дебитомера и покарай.
                  Мислиш ли, че диагностиката ще хване проблема в съединителя ?
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #10
                    Ми на пръв поглед помислих, че е съединител, на втори - ако е евро3 мотор, при прецакан маф е кошмар да ускориш повече от 2500рпм.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Към колегата с проблема: Според мен промяната на оборотите и не последвалата промяна на скоростта означава само едно, че съединителя преплъзва.
                      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                      Коментар


                        #12
                        колега аз не го карам човека да ги сменя тези неща на сила.ти като си купи колата не ги ли смени всичките тези неща.аз не те карам да си дадеш колата в моргата
                        198mjet Bravo

                        Коментар


                          #13
                          Сигорен сам че е съединителя. И аз имам сащия проблем и си поръчах съединител от турция днес, и чакам до 2-3 дена да престигне. Незнам коя марка ще ми докарат, но цената е мн по приемлива.
                          Fiat PUNTO 1,9jtd+remap

                          Коментар

                          Working...
                          X