Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вибрациите при 1.9 JTD?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вибрациите при 1.9 JTD?

    Здравейте колеги, карам колата от подписа над 2 години вече и онзи ден едно приятелче което има Опел Астра 1.7 дизел, се качи да ми покара Бравото и му направи впечатление че много се тресе волана когато работи на празен ход. Трябва ли да се притеснявам за някой тампон на двигателя. Вибрацийте са видими с просто око, скоростният лост не вибрира, нито таблото, само волана го прави. Направи ми също така впечатление, че когато изфорсирам на място и задържа около 1500 - 2000 об. имам чувството че цялата кола претриса направо. При вас има ли подобно нещо?
    Fiat Bravo JTD '99

    #2
    Аз имах подобно тресене, но беше при потегляне на точно определено място.При престои не съм сигурен може да е имало, но просто по слаби. Оказа се наистина тампон на двигателя. След смяната няма и помен от проблема никакви вибрации не се усещат, а и доста бързо в един сервиз ги погледнаха и веднага ми казаха че е за спешна смяна.
    Fiat Punto JTD HLX 1999

    Коментар


      #3
      Re: Вибрациите при 1.9 JTD?

      jenti написа:
      Здравейте колеги, карам колата от подписа над 2 години вече и онзи ден едно приятелче което има Опел Астра 1.7 дизел, се качи да ми покара Бравото и му направи впечатление че много се тресе волана когато работи на празен ход. Трябва ли да се притеснявам за някой тампон на двигателя. Вибрацийте са видими с просто око, скоростният лост не вибрира, нито таблото, само волана го прави. Направи ми също така впечатление, че когато изфорсирам на място и задържа около 1500 - 2000 об. имам чувството че цялата кола претриса направо. При вас има ли подобно нещо?
      Карам същия ДВГ вече 3 години и при мен го има тресенето на волана на празен ход След като ударих картера и се мушнах под колата в канала видях скъсан тампон на ДВГ. Скоро ще направя и снимки да видиш за какво става въпрос, но сега се занимавам с др. глупости.Според мен виновника е тампона. Погледни и твоя, ако е скъсан и при двама ни е ясен източника на проблема
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

      Коментар


        #4
        Определено щом човек с дизелова Астра е забелязал вибрации означава че наистина ти тресе ненормално.Астрата тресе доста,както с немският,така и с японският мотор.Като цяло трябва да имаш едва забележими вибрации,без да се отразяват в таблото,волана или друга част в интериора.
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          #5
          Хич не се чуди, а мека връзка и тампон на ск. кутия провери !
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Re: Вибрацийте при 1.9 JTD?

            jenti написа:
            Здравейте колеги, карам колата от подписа над 2 години вече и онзи ден едно приятелче което има Опел Астра 1.7 дизел, се качи да ми покара Бравото и му направи впечатление че много се тресе волана когато работи на празен ход. Трябва ли да се притеснявам за някой тампон на двигателя. Вибрацийте са видими с просто око, скоростният лост не вибрира, нито таблото, само волана го прави. Направи ми също така впечатление, че когато изфорсирам на място и задържа около 1500 - 2000 об. имам чувството че цялата кола претриса направо. При вас има ли подобно нещо?
            При мен има същите два симптома, тампоните ми са нови всички, но марката няма да я казвам, да не стане комично. Освен волана, леко вибрира таблото, покрива, капака на мотора, малко и задната врата. По някога вратите страничните. От време на време седалките. Усеща се също на огледалото, както и се вижда на светлината на фаровете. Резонансът при 1600-1700 намаля след смяна на тампоните, но пак го има. Не ми вибрира само пожарогасителя.Досега не съм виждал друго браво/а/мареа, която да тресе като моята.

            Коментар


              #7
              Re: Вибрацийте при 1.9 JTD?

              jenti написа:
              Здравейте колеги, карам колата от подписа над 2 години вече и онзи ден едно приятелче което има Опел Астра 1.7 дизел, се качи да ми покара Бравото и му направи впечатление че много се тресе волана когато работи на празен ход. Трябва ли да се притеснявам за някой тампон на двигателя. Вибрацийте са видими с просто око, скоростният лост не вибрира, нито таблото, само волана го прави. Направи ми също така впечатление, че когато изфорсирам на място и задържа около 1500 - 2000 об. имам чувството че цялата кола претриса направо. При вас има ли подобно нещо?
              При мен също се тресе минимално волана, и е видимо с голо око. С подаване на газ изчезва. Не съм забелязал да тресе в който и да е диапазон, от обороти. Сега в студа, се появи едно дрънчене метал на метал, някаде в дясно, зад жабката. Чува се много добре вътре в купето, и като че ли идва някаде от двигателя. От вън обаче, с вдигнат капак, не се чува нищо, и не мога да го хвана къде е. Това е само на празен ход. В обороти няма нищо.
              00' Bravo 105 JTD

              Коментар


                #8
                Подобни вибрации може да идват и от клапани. Просто си искат реглаж ако не са хидравлични.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  Хич не се чуди, а мека връзка и тампон на ск. кутия провери !
                  Ако беше това, нямаше ли да ми тресе и скоростният лост? В момента когато си сложа ръката на него усещам само леки вибрации каквито си ги има на всяка кола. По принцип може ли лесно да се забележи кой тампон е заминал и какви са видимите признаци за това? Защото хич не ми се ще при тия цени на тампоните да си правя колекция.
                  Fiat Bravo JTD '99

                  Коментар


                    #10
                    За лоста - залагам на тампона:Също преди да даваш каквито и да е пари, направи това:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...%F6%E8%E8п.с. ако сменяш тампон НЕ слагай BIRTH, не знам кой разумен човек би сложил такива тампони, където и да е.Това е равносилно на да караш колата без тампони
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      emzo написа:
                      За лоста - залагам на тампона:Също преди да даваш каквито и да е пари, направи това:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...%F6%E8%E8п.с. ако сменяш тампон НЕ слагай BIRTH, не знам кой разумен човек би сложил такива тампони, където и да е.Това е равносилно на да караш колата без тампони
                      От написаното трябва да разбирам, че поддържаш варианта за тампон на скоростната кутия ли, защото малко ме обърка с поста?п.с. Мерси, ще го имам предвид!
                      Fiat Bravo JTD '99

                      Коментар


                        #12
                        За лоста - да. Моя оригиналния беше сплескан яко, бая зор, докато го сменя, наложи се да го горя, понеже новия не се продава с втулката.За волана - не знам вече, но виж въпросната мека връзка, за всеку случай.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          Разбрахме се като слепия и глухия :D. На лоста няма вибраций колега, само на волана, меката връзка ще я проверя, но като се позатопли малко, че сега ми е студено да вляза в нея, камо ли под нея . Исках просто да разбера дали това тресене на волана при работа на празен ход го има всяко ЖТД като моето или не е нормално и има някакъв проблем.
                          Fiat Bravo JTD '99

                          Коментар


                            #14
                            Имат го повечето.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              Личното ми мнение е, че вибрации е нямало до някое време от живота на колата, в последствие се появяват леки, които пък от своя страна се засилват с времето и износването.

                              Коментар

                              Working...
                              X