Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лек Пушек от Пунто 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лек Пушек от Пунто 1.9 JTD

    Здравейте колеги,преди около месец купих на жената Пунто 1.9 JTD, само че тука тея дни ми направи впечатление, че излиза лек пушек - имам в предвид, че дори и като работи на място си се вижда пушек - не много ама се вижда.Мислех, че е от нафтата бяше с OMV, сега го напълних от ECO и все тая - остава си дима. Даже при предното зареждане и бях сложил и някаква добавка....Иначе нямам никакви забележки към диманика, вървеж и т.н. преди около 800км са сменени всички видове филтри масла и т.н. (абе пълно обслужване).Чета тука за някакъв авансатор или EGR... ама нищо не разбирам, някой да препоръча сервиз нещо???Само да спомена че според мен не трябва да пуши изобщо, правя сравнение по едно Фиорино 1.7 D (което карам като каруца), което въпреки 20-те си години и незнайно колко хиляди км и без значение от каде е нафтата (от коя бензиностанция е) и грам не пропушва.Мерси много.

    #2
    Само когато е студено ли пуши или по всяко време?А сервизи много но внимавай аз от както карам италиански коли ходя само при един и същ , особено за jtd не бих рискувал при случаен...
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      Xaus написа:
      Само когато е студено ли пуши или по всяко време?
      Ами днес я гледах, че пушеше при напълно загрял двигател.

      Коментар


        #4
        Това не е добър признак , може и катализатора да е запушен може и да е от друго...
        Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
        Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

        Коментар


          #5
          Цветът на пушека и околната температура са .... ?
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            Цветът на пушека и околната температура са .... ?
            Цвета на пушека - черен (не плътен черен дим разбира се, но се вижда), а температурата днес незнам колко да е била на обяд + 12 градуса сигурно.

            Коментар


              #7
              Позацапан ЕГР.

              Коментар


                #8
                80 или 85 к.с. си ?Всъщност, директно разкачи конектора на ЕГР и тествай.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  80 или 85 к.с. си ?Всъщност, директно разкачи конектора на ЕГР и тествай.
                  Той ако е заял отворен - кел файда?

                  Коментар


                    #10
                    Да ходи да пие бира/кола и да чете ЕГР темата тогава.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=32945
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      На място и на 100% отворен ЕГР според мен не трябва да пуши. Колегата казва, че динамиката е добра................. ако е от ЕГР предните неща не трябва да ги има. Затова аз залагам на дебитомер.

                      Коментар


                        #12
                        emzo написа:
                        Да ходи да пие бира/кола и да чете ЕГР темата тогава.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=32945
                        мисля,че колегата е прав и аз имах леко припушване на място и повечко в движение,откакто изолирах ЕГР колите зад мен вече не мислят,че съм шеф на Кремиковци,успех
                        Honda CBR 900 RR
                        Suzuki GSF 400 Bandit
                        1.9 TD 100

                        Коментар


                          #13
                          Вчера с един приятел се занимахме да го отворим EGR-a, ами нямаше много мизерия за мое учудване, ама пак го изчистихме и сега вече не пуше на свободна. EGR-a не беше отворен и за сега го оставих да си бачка на воля :D Почти нямаше мизерия, а беше почнало да пуше, обаче да кажа, че на 80 коня двигателя тва нещо са го турили на май.. си в .... Едва ли ще го извадя да го чистя пак докато не почне да си пуше както си трябва :D

                          Коментар

                          Working...
                          X